Skocz do zawartości

Denon PMA-1600 i KEF Q950 - bas


TomekWawa

Recommended Posts

Witam. 

Mam takie pytanko. 

Jak to możliwe? 

Zestaw jak w tytule wątku a basu dużo mniej niż w momencie kiedy te KEF-y grały z amplitunerem DENON DRA800H. Potencjometr basu prawie na ful, ustawienie kolumn identyczne w obu przypadkach. Co można z tym zrobić? Czy taka sytuacja jest możliwa? 

Z góry dziękuję za ewentualne sugestie itp. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez TomekWawa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

PMA1600 brzmi kulturalniej i lepiej kontroluje bas, może nie jest go tak dużo jak w DRA800h ale nie jest to duża różnica.

 

14 godzin temu, Miras23 napisał:

Im droższy sprzęt tym inna prezentacja choćby basu. Często bas jest bardziej dojrzały i kontrolowany. 

Zgadzam się z powyższymi wpisami. W amplitunerze DRA-800H bas można powiedzieć "kinowy" a we wzmacniaczu PMA-1600NE bas do typowego "stereo".

@TomekWawa Myślę, że jak jesteś przyzwyczajony do prezentacji basu z tego amplitunera to ciężko będzie się Tobie przyzwyczaić do tak radykalnej zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może chodzi tutaj o wygrzanie wzmacniacza? Czy przy wzmacniaczach występuje coś takiego jak właśnie wygrzewanie sprzętu?  Nie ukrywam, że moja opinia jest na podstawie 5 dni odsłuchów dopiero co wyjętego, nowego wzmacniacza. Może ok. 20h łącznie grał. 

Edytowano przez TomekWawa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TomekWawa napisał:

A może chodzi tutaj o wygrzanie wzmacniacza? Czy przy wzmacniaczach występuje coś takiego jak właśnie wygrzewanie sprzętu?  Nie ukrywam, że moja opinia jest na podstawie 5 dni odsłuchów dopiero co wyjętego, nowego wzmacniacza. Może ok. 20h łącznie grał. 

Dziwna sprawa sprawdź połączenia ewentualnie inna sztukę. Ja posiadam Denona pma 1600ne wcześniej miałem cxa80.  Mogę tylko powiedzieć że też od razu zobaczyłem różnicę na basie. Denon PMA-1600NE prezentuje dźwięk z solidną dynamiką i zwartym, szybkim basem, swobodnie zapuszczającym się tak nisko, jak tego wymaga konkretny materiał muzyczny. 

Może przyzwyczajony jesteś do grania DRA800H . W pma jest całkiem już inna kultura grania. Na pewno nie mam gałki od korekcji basów przekreconej na max.  Mam właczony direct czasami wyłaczam i daję na godzinę pierwszą. 

Sprawdź czy wszystko masz ok podłączone jeśli tak zmien sztukę na inną jak masz możliwość ale i tak myślę że to twoje przyzwyczajenie do DRA800 i ciężko teraz się przestawić na inną kulturę grania 😉 znacznie lepszą.

Pozdro

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TomekWawa napisał:

A może chodzi tutaj o wygrzanie wzmacniacza? Czy przy wzmacniaczach występuje coś takiego jak właśnie wygrzewanie sprzętu?  Nie ukrywam, że moja opinia jest na podstawie 5 dni odsłuchów dopiero co wyjętego, nowego wzmacniacza. Może ok. 20h łącznie grał. 

Nie sądzę, aby nawet już wygrzany wzmacniacz przyniósł zmianę na którą czekasz.  Stwierdzam to oczywiście na podstawie tego co zostało przez Ciebie wyżej napisane. Kolumny mają tutaj większy wpływ jeśli chodzi o wygrzewanie a te już są wygrzane skoro grały z DRA-800H. Po prostu inna prezentacja basu tak są moje i nie tylko moje przeczucia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne. Przerzucanie kolumn, zamiana kabli i mam to! Od początku czułem, że coś jest nie tak. Niemożliwością było to aby ten wzmacniacz grał gorzej niż DRA-800H :) Diagnoza jest taka, że jeden kanał gra ewidentnie ciszej. Szczególnie jest to odczuwane przy cichym graniu. 

Edytowano przez TomekWawa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekWawa napisał:

Diagnoza jest taka, że jeden kanał gra ewidentnie ciszej. Szczególnie jest to odczuwane przy cichym graniu. 

Szczególnie przy cichym czy też Tylko przy cichym graniu?. Mozna wnioskować czyvto wina potencjometru (pod warunkiem ze omijamy pre - tryb "direct").

Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...