Skocz do zawartości

wzmacniacz do focal chora 826


makon66

Recommended Posts

Witam, jeszcze niedawno posiadałem przedwzmacniacz parasound, końcówkę mocy nad 275bee i kolumny podstawkowe klipsch,  przeprowadziłem się i z salonu 22m2 zrobiło się 35m2. Pierwsze co wymieniłem to kolumny na Focal Chora 826, teraz szukam odpowiedniego wzmacniacza, przeglądając fora spisałem kilku faworytów ale z racji, że mieszkam w Norwegii nie mam dostępu np. do Atolla, to o czym myślę i jest tu dostępne to

Roksan K3

Advance Acoustic X-i125 lub hybrydowy A-10

Vincent SV-237Mk też hybrydowy

LM Audio 34IA lampowy

Dodam, że sprzęt dostępny jest w małych internetowych sklepach audio bez możliwości odsłuchu

Proszę o poradę. ewentualnie propozycje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wszystko zależy jakiego brzmienia oczekujesz. jeśli stawiałbyś na dynamikę i precyzję to Roksan K3 czy NAD C368 byłby dobrym kierunkiem. Jeśli szukasz większej muzykalności z potężniejszą podstawą basową to Vincent SV237 powinien przypaść Ci do gustu. Jeśli chciałbyś postawić na bardziej wyrównane tonalnie brzmienie z lepszą przestrzenią to masz hybrydowego Haiku Audio bright MK5. Rozwiązań jest wiele. 

Jeśli byłaby taka możliwość to oczywiście zapraszam do nas na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Miras23 napisał:

Swego czasu pojawiały się kombinacje Nada z Focalem. Zresztą były dystrybutor to zestawiał. Może spróbuj z Nadem C388, to wydajny i duży piec. Te Arie nie będą dla niego wysiłkiem.

Dzięki, ale wolałbym coś analogowego

 

3 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Wszystko zależy jakiego brzmienia oczekujesz. jeśli stawiałbyś na dynamikę i precyzję to Roksan K3 czy NAD C368 byłby dobrym kierunkiem. Jeśli szukasz większej muzykalności z potężniejszą podstawą basową to Vincent SV237 powinien przypaść Ci do gustu. Jeśli chciałbyś postawić na bardziej wyrównane tonalnie brzmienie z lepszą przestrzenią to masz hybrydowego Haiku Audio bright MK5. Rozwiązań jest wiele. 

Jeśli byłaby taka możliwość to oczywiście zapraszam do nas na odsłuch. 

Witam, z opisu najbardziej zachęcająco wygląda Haiku ale ze względu na sytuację nie za szybko pojawię się w kraju😞, z hybryd znalazłem tutaj tylko advance, vincent i magnat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, makon66 napisał:
22 godziny temu, Miras23 napisał:

Swego czasu pojawiały się kombinacje Nada z Focalem. Zresztą były dystrybutor to zestawiał. Może spróbuj z Nadem C388, to wydajny i duży piec. Te Arie nie będą dla niego wysiłkiem.

Dzięki, ale wolałbym coś analogowego

 

To może tranzystorowy C375? Tańszy zarazem i zrobiony w starym, Nadowskim stylu. Lepszy też od kultowego już na forum C356.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NADa C375bee warto także posłuchać. Jest to brzmienie gęste z bardzo ale to bardzo mocny dołem. Dla mnie osobiście jest tam 2 x za dużo dołu ale oczywiście wszystko zależy od preferencji brzmieniowych i koniecznie trzeba ocenić samemu. Vincent czy Haiku Audio to zdecydowanie kilka klas wyżej jeśli chodzi o kontrolę czy zróżnicowanie basu, o szczegółowości oraz dynamice nie wspominając. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Miras23 napisał:

To może tranzystorowy C375? Tańszy zarazem i zrobiony w starym, Nadowskim stylu. Lepszy też od kultowego już na forum C356.

Mając w tej chwili końcowkę mocy 275 nie lepiej dokupić przedwzmacniacz nad165?

6 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli NAD to faktycznie starsza seria 375

Ale ja bym spróbował focale podłączyć jeszcze do Atolla 100tki i Denona 1600NE

Pozdrawiam

Ja myślałem bardziej o Atoll 200, ale tutaj w Norwegii nikt nie ma Atolla w ofercie

6 godzin temu, Q21 napisał:

NADa C375bee warto także posłuchać. Jest to brzmienie gęste z bardzo ale to bardzo mocny dołem. Dla mnie osobiście jest tam 2 x za dużo dołu ale oczywiście wszystko zależy od preferencji brzmieniowych i koniecznie trzeba ocenić samemu. Vincent czy Haiku Audio to zdecydowanie kilka klas wyżej jeśli chodzi o kontrolę czy zróżnicowanie basu, o szczegółowości oraz dynamice nie wspominając. 

Poważnie myśle o Vincent ale sprzęt przyjeżdża ze Szwecji i nie mam możliwości odsłuchu, Haiku nie ma szans tutaj zdobyć, z polskich marek znalazłem Fezz i Pylon, a może Hegel?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

Można, będziesz miał wtedy cały zestaw razem. Zabrzmi lepiej od zintegrowanego C375

Ok, ale tak teoretycznie patrząc na cenę nowego sprzętu nada czyli 165 plus 275 to jest ok 25000koron czyli ok 10500pln to czy za tą cenę nie da się kupić wzmacniacza o tzw półkę wyżej?

Edytowano przez makon66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, makon66 napisał:

Ok, ale tak teoretycznie patrząc na cenę nowego sprzętu nada czyli 165 plus 275 to jest ok 25000koron czyli ok 10500pln to czy za tą cenę nie da się kupić wzmacniacza o tzw półkę wyżej?

Ciężko powiedzieć, bo musiałbyś porównać. Na pewno model dzielony ma swoje zalety. Ta końcówka 275 widać, że jest ciężka i dużo jest w niej elektroniki. 

Jeżeli miałbym skupić się na wzmacniaczu zintegrowanym to wziąłbym pod uwagę Yamahę AS1200 albo Atoll IN 200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Miras23 napisał:

Ciężko powiedzieć, bo musiałbyś porównać. Na pewno model dzielony ma swoje zalety. Ta końcówka 275 widać, że jest ciężka i dużo jest w niej elektroniki. 

Jeżeli miałbym skupić się na wzmacniaczu zintegrowanym to wziąłbym pod uwagę Yamahę AS1200 albo Atoll IN 200.

Przeglądając fora wcześniej dotyczące Focali to Atoll wydaje się jedną z najlepszych opcji w tej cenie, ale tutaj nici z zakupu Atolla, przy tej konfiguracji którą posiadam to i tak Focale pokazują klasę, tutaj w sklepie gdzie kupiłem focale zaproponowali mi yamahe r-n803d, (to jakiś żart) a ta yamaha s1200 całkiem nieźle się prezentuje, w drugim gdzie też mają focale rotela ra1592, muszę chyba jednak zrobić trochę odsłuchów przed decyzją

Edytowano przez makon66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

RA1592 ma duży power, duże trafo, tam drzemie co nie co. Sądzę, że dla tych Focali faktycznie to może się okazać równie ciekawa propozycja. Nie pozostaje Ci nic innego jak zrobić większe porównanie i przekonać się, 

Tylko ten rotel cenowo to dwa atolle 200

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Dziwię się ,że nikt do tej pory nie napisał ci ,że Focal najlepiej brzmi z Naimem.

Jest ogłoszenie za używany naim nait xs + flatcap xs chce na pln 3600, cena chyba dobra

Edytowano przez makon66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2021 o 19:49, Miras23 napisał:

Ciężko powiedzieć, bo musiałbyś porównać. Na pewno model dzielony ma swoje zalety. Ta końcówka 275 widać, że jest ciężka i dużo jest w niej elektroniki. 

Jeżeli miałbym skupić się na wzmacniaczu zintegrowanym to wziąłbym pod uwagę Yamahę AS1200 albo Atoll IN 200.

Znalazłem dystrybutora firmy Atoll, i to raptem 25km ode mnie, jutro jadę🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Focali Aria 926 z Rotelem A14 i bardzo odpowiada mi to brzmienie. Ale testowałem również ten wzmacniacz z Focalami Chora 826 i też było bardzo fajnie. Napiszę więcej, również niższy model Rotel A12 brzmiał z Chora 826 bardzo dobrze kiedy już był wygrzany. Bardzo fajnie Chora 826 brzmiały z Naimem (modelu nie pamiętam) ale to do sprawdzenia. Warunek - przyzwoite przewody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, greg235 napisał:

Osobiście używam Focali Aria 926 z Rotelem A14 i bardzo odpowiada mi to brzmienie. Ale testowałem również ten wzmacniacz z Focalami Chora 826 i też było bardzo fajnie. Napiszę więcej, również niższy model Rotel A12 brzmiał z Chora 826 bardzo dobrze kiedy już był wygrzany. Bardzo fajnie Chora 826 brzmiały z Naimem (modelu nie pamiętam) ale to do sprawdzenia. Warunek - przyzwoite przewody.

Te Focale mają wymagania, więc A14 to moim zdaniem podstawa. Wersja RA1572 lub 1592, o czym pisałem wyżej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 

Zapraszamy Cię do naszego salonu aby posłuchać kilku propozycji żeby dopasować to do głośników Focala. Nikt z kolegów nie wymienił, HEGLA. Nowy model H95 jest zaokrąglony i spokojny na górze a to może w znaczący sposób pomóc głośnikom Focal. https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/hegel-h95.html

Zapraszamy! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

Te Focale mają wymagania, więc A14 to moim zdaniem podstawa. Wersja RA1572 lub 1592, o czym pisałem wyżej :)

Rotel A14 radził sobie nie tylko z Focalami ale bez problemu np. z JBL HDI3800, które są sporo większe od Focali. W sumie  na 35m2 jeśli chciałbym mieć możliwość rozkręcenia wzmacniacza na więcej niż 50% mocy to wziąłbym A14, ale gdybym chciał mieć większą elektrownię ze sporym zapasem mocy, to pewnie celowałbym w RA1572.

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj 

Zapraszamy Cię do naszego salonu aby posłuchać kilku propozycji żeby dopasować to do głośników Focala. Nikt z kolegów nie wymienił, HEGLA. Nowy model H95 jest zaokrąglony i spokojny na górze a to może w znaczący sposób pomóc głośnikom Focal. https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/hegel-h95.html

Zapraszamy! 

Ja np. dokonując wyboru pominąłem Hegla, bo funkcjonalnie jest uboższy niż Rotele. Np. brak wejścia gramofonowego, brak korekcji brzmienia, która zawsze daje szansę lekkiej regulacji w zależności od indywidualnych warunków akustycznych użytkownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, greg235 napisał:

Ja np. dokonując wyboru pominąłem Hegla, bo funkcjonalnie jest uboższy niż Rotele. Np. brak wejścia gramofonowego, brak korekcji brzmienia, która zawsze daje szansę lekkiej regulacji w zależności od indywidualnych warunków akustycznych użytkownika.

Każdy ma swoje predyspozycje. W modelu H95 jest 1 gniazdo coax i 3 optyczne. USB do kompa i 2 pary analogów. Może się to wydawać wystarczające. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na odsłuchu nad c388 i hegel h190 tylko na kolumnach dali oberon, hegel ma głębszy bas ale i bardziej kontrolowany, środek i góra ładniej brzmiące ale cena za hegla też o wiele lepsza, biore obydwa do domu w weekend na odsłuch na focalach, w sobtę jadę jeszcze na odsłuch rotel ra1592 i yamaha as1200 na focalach, atolla nie mam jednak szans posłuchać tak jak i naim, roksan oraz vincent

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

https://www.q21.pl/xindak-xa-6800r-ii.html

https://www.q21.pl/xindak-xa-6950-ii.html

o czymś takim myślałeś może ? @Q21 sprawdzaliście połączenie xindaka z focalem ?

u mnie klasa A (co prawda pełnej lampy) z focalem robi robotę :)  

 

W sklepie gdzie będę miał odsłuch rotela ra1592 pytałem o xindak xa6950II bo ten rotel to juz ciut za dużo jak na mój budżet polecili mi bardziej rotela ra1572🤔

Znalazłem też sklep z roksan

http://moetaudio.com.24nb6.srv.ip.no/produkt/roksan-audio/forsterkere/kandy-k3

ale to za daleko na odsłuch, mają też

http://moetaudio.com.24nb6.srv.ip.no/produkt/dared-tube-hifi/forsterker/dared-uranus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...