Skocz do zawartości

Naim Atom + komputer


MMarek

Recommended Posts

Naszła mnie ochota, aby podłączyć do NAIM Uniti Atom komputer. Posiadam stacjonarny, ale w innym pomieszczeniu. Zatem zamierzam kupić laptopa i w związku z tym pytanie.  Czy jeśli bym nabył z wyjściem HDMI, to podłączając pod wejście HDMI NAIMa, nie stracę na jakości ? Aktualnie to wejście mam podłączone pod TV i wydaje się, że brzmieniowo jest doskonale. Oczywiście mogę dokupić DACa, ale być może połączenie HDMI - HDMI, będzie nie gorsze niż przez DACa ? Załączam tylną ściankę, ponieważ może są jakieś inne rozwiązania ?1747119887_NaimAtom.jpg.e7705ce2a18f5681e4a844e1f8fdf42f.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To HDMI mam "z głowy", a więc pozostaje UPNP (cokolwiek to dla mnie oznacza) i optyk. Zabieram się za studiowanie internetów, aby zgłębić tę opcję.

Muszę jeszcze wybrać laptopa do 14" matryca IPS, zwracając uwagę na wyjście optyczne w gnieździe słuchawkowym (to na wszelki wypadek, gdyby z UPNP...coś nie tak). Wszelkie podpowiedzi mile widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wygodnie odtwarzam pliki audio do 24/192kHz bezprzewodowo przez stream dlna realizowany przez foobara na kompie. Jest to bardzo szybkie i wygodne rozwiązanie, które w 95% zaspokaja moje potrzeby. Żadnych kabli, szybko i wygodnie.

Ewentualnie serwer upnp jeżeli potrzebowałbyś bardziej rozbudowanej funkcjonalności chociaż ja nie mogłeś się do żadnego przekonać a przetestowałem około ośmiu najpopularniejszych i polecanych na pc.

 

Tak to u mnie wygląda:

dlna.thumb.jpg.6039c068e476f209b2154744405cddc1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy ten laptop i tak ma się pojawić w domu i przy okazji ma być źródłem czy jednak mówimy o dedykowanej jednostce tylko do audio. Jeżeli to drugie to tak jak radzi @Felix1, zaadoptować stacjonarkę jako server DLNA z możliwością kontroli przez apkę na tablecie lub telefonie.

 

Ewentualnie, jeżeli już masz sporo muzyki w plikach, nie uzupełniasz zbyt często swojej biblioteki to dysk ssd podłączony przez USB do Naima. Jakiś Crucial MX500 2TB mógłby być rozwiązaniem jeżeli apka do Naima i odtwarzanie z usb jest wygodne.

U mnie wygodniej jest odtwarzać po dlna chociaż mam również podłączony na stałe dysk ssd z wybranymi albumami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za cenne rady, a także, że "wybili" mi z głowy odtwarzanie przez laptopa. Kupiłem dysk SSD o pojemności 1 TB, który leży obok urządzenia, a sterowanie odbywa się za pomocą tabletu, ze znakomitą aplikacją Naima. Bardzo dobra płyta, brzmieniowo i muzycznie - Karen Souza Essentials, której okładka jest wyświetlana  - polecam.

Naim.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...