Skocz do zawartości

Kupno stereo


Łukasz XXX

Recommended Posts

Hej, potrzebuję pomocy bo w tym temacie jestem zielony. Chce kupić stereo do salonu ok 30m2.

budżet max 10000

poszedłem do sklepu nastawiony na yamahę rn803d, + Pylon Sapphire 25, albo klipsch r-820f,
skończyło się na tym że się zastanawiam poważnie nad cambridge cxa81 + focal chora 826

mam pytania,
1. czy to dobrze dobrany zestaw - tzn optymalnie (nie odstają możliwościami od siebie kolumny i wzmacniacz)
2. czy warto dopłacać do focal chora 826D
3. jakieś inne propozycje + ewentualnie miejsce do posłuchania
4. czy do ww. można podłączyć subwoofer np Focal cub evo ->to już myślenie bardzo przyszłościowe
5. czy do ww. można podłączyć gramofon z tym zagra np: Pro-Ject T1 -> to już myślenie przyszłościowe

 

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze że poszedłeś do sklepu :)

W cenie którą masz, wybór amplitunera stereo i 820tek to powiedzmy bardzo słaby wybór.

8 godzin temu, Łukasz XXX napisał:

kończyło się na tym że się zastanawiam poważnie nad cambridge cxa81 + focal chora 826

 

8 godzin temu, Łukasz XXX napisał:

zy to dobrze dobrany zestaw - tzn optymalnie (nie odstają możliwościami od siebie kolumny i wzmacniacz)

A słuchałeś? Czy skąd ta propozycja?

2. Przecież to kolumna do Atmosa. Do kina a nie do stereo. Więc NIE

3. Zapraszamy do nas wyboru w tej cenie masz dużo. Dynaudio EMIT 30, Heco Revolution R7, Fyne F 501/502, KEF Q 750-950

Do tego CXA 81 , Roksan K3, czy Atoll IN 100 Signature

4. Jeśli dobrze dobierzesz sprzet sub nie będzie potrzebny

5. Tak.

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli brzmienie CXA81 w połączeniu z Focal Chora 826 przypadło Ci do gustu to ewidentne stawiasz na dynamiczne i szczegółowe brzmienie z mocniejszą górą. W mojej ocenie dołożenie do Chora 826d nic nie wniesie, są to kolumny typowo pod kino domowe.

Jeśli podobał Ci się Cambridge CXA81 to koniecznie posłuchałbym jeszcze Roksan K3 czy NAD C368. Rozwiązań na prawdę jest bardzo dużo i musielibyśmy się upewnić czy aby na pewno szukasz jaśniejszego brzmienia czy może lepiej pójść w kierunku muzykalności takiej jak Fyne Audio F501/502. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dorzucę kilka pomysłów od nie-branży.

Pomysł #1 - "good separates"
- jakiś nowoczesny DAC w okolicy 2000 zł (może np. Topping DX7s albo coś z SMSL, Soncoz, Sabaj)
- jakaś nowoczesna końcówka mocy klasy D w okolicach 2500 zł np. Audiophonics MPA-S250NC
- resztę budżetu przeznaczyłbym na dobre kolumny głośnikowe
- kabli nie licz, wystarczą takie za ~100 zł

Pomysł #2 - "all-in-one"
- NAD Amp1 lub tańszy "odpowiednik" Argon Audio SA1, ewentualnie Yamaha WXA-50
- reszta budżetu na kolumny

Pomysł #3 - "wakacyjny"
- 2x Sonos Five
- reszta budżetu na wakacje z rodziną

 

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedzi
słuchałem Bluesound+ Bowers & Wilkins 606 S2
                                +indiana line (nie pamiętam modelu chyba tesi661 )
                 Yamaha rn803d + Bowers & Wilkins 606 S2
                                          + indiana line (nie pamiętam modelu chyba tesi661 )
                                          + Pylon Sapphire 25
                                          + klipsch rp 6000f
                                          + foccal chora 826
                 cambridge cxa81 + Pylon Sapphire 25
                                            + klipsch rp 6000fkef 6000
                                            + foccal chora 826

Z tego wszystkiego właśnie foccal najbardziej mi przypadł do gustu, nie wiem czy nie miałem wrażenia trochę mało niskich tonów, dlatego pytanie o subwoofer
Bluesound + bowersy brzmienie dla mnie bardzo dokładne, ostre -> po 5nimutach miałem dość.
Fajnie by było posłuchać tak jak mówicie jeszcze tego roksana k3 i  + kef 750 abo Fyne Audio.
Ale z tego co rozumiem to para cambridge cxa81 + focal chora 826 to nie jest zły wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...