Skocz do zawartości

Stereo do TV (aplikacje stremingowe) do 2000 zł


Marcin Anus

Recommended Posts

Dzień dobry.

Serdecznie pozdrawiam użytkowników forum. Chęć zakupu oraz nieznalezienie odpowiedniej odpowiedzi na moje pytanie skłoniła mnie do założenia konta i napisania nowego tematu.

Chciałbym poprawić nagłośnienie z TV. Nie mam w tej chwili żadnych zewnętrznych źródeł dźwięku i na razie nie planuję rozbudowy o takowe. Mieszkanie jest przejściowe, zatem nie chciałbym także inwestować więcej w nagłośnienie. Ograniczają mnie dwie sprawy: budżet do 2000 zł oraz miejsce przy / na szafce RTV.

Poniżej wstawiam zdjęcia szafki RTV. Telewizor ma stać na szafce, nie będzie wieszany na ścianie. Z tego co udało mi się ustalić, najważniejsze aby sprzęt posiadał wejście optyczne (ewentualnie HDMI, ale w tej ceni niemożliwe). Skłaniam się do kolumn aktywnych podstawkowych umieszczonym po obu stronach szafki RTV. Zdaję sobie sprawę, że będzie trochę ograniczona widoczność, w zależności od kąta oglądania TV. Chyba ciężko będzie dostać wzmacniacz + kolumny w tej cenie. Ewentualnie, jeżeli pomysł jest tragiczny ze względu na ilość miejsca proszę mi to wprost napisać to odłożę temat nagłośnienia do nowego lokum.

Korzystam tylko i wyłącznie z serwisów streamingowych do odtwarzania muzyki oraz filmów / seriali. Netflix, Player, Spotify.

Salon 18m2. Odległość od sofy 3m.

Moje propozycje: Klipsch R-41PM, Argon Audio Alto 4 itp.

Pozdrawiam serdecznie.

 

IMG20210216191502.jpg

IMG20210216191511.jpg

IMG20210216191527.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak szkoda kasy na soundbar. Ciekawym rozwiązaniem są kolumny podstawkowe Audio Pro A26 choć trochę ponad budżet. Myślę, że ustawienie ich obok szafki będzie lepszym rozwiązaniem niż na szafce. Oczywiście trzeba się zastanowić czy warto teraz wydawać pieniądze skoro będziesz się przeprowadzał, a jeśli je wykorzystasz później w innym pokoju to odpowiedź nasuwa się sama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin Anus napisał:

@Może SMSL Q5 PRO z pasywnymi kolumnami podstawkowymi? Jakie do tego wzmacniacza?

Żaden soundbar mały Chińczyk jest w twoim budżecie dobrym rozwiązaniem 😉

 Q5 na Ali za 390 zł resztę przeznacz na kolumny kable. 

W przyszłości pomyśl o standach do nich.

https://a.aliexpress.com/_v5xIHl 

Z nowych te Magnaty oraz Heco mogą się z nim sprawdzić. 

https://allegro.pl/oferta/magnat-signature-503-8875721622 

https://allegro.pl/oferta/heco-aurora-300-kolumny-podstawkowe-hi-fi-biale-9084149874

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szczerze?

Gdzie on te kolumny postawi?

Wybrał wąskie bardzo słabe kolumny właśnie dlatego żeby mogły tam stać.

Takie Magnaty czy Heco zasłonia obraz. Co za TV?

Jeśli kolega nie zmieni szafki, nie powiesi kolumn, nie zastosuje standów żeby jednak dobre monitory się zmieściły to obawiam się że tutaj bardzo słabej jakości soundbar to oglądania wiadomości będzie musiał wystarczyć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Masz tak na prawdę 2 możliwości: albo kolumny aktywne albo mały zestaw stereo. Jeśli wybór miałby paść na kolumny aktywne to masz dynamiczne i szczegółowe brzmienie  Klipsch r51pm lub muzykalne System Audio Saxo 3 Active. 
Alternatywą może być Topping MX3 w połączeniu z Heco Aurora 300 lub Pylon Audio Pearl Monitor. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale szczerze?

Gdzie on te kolumny postawi?

Wybrał wąskie bardzo słabe kolumny właśnie dlatego żeby mogły tam stać.

Takie Magnaty czy Heco zasłonia obraz. Co za TV?

Jeśli kolega nie zmieni szafki, nie powiesi kolumn, nie zastosuje standów żeby jednak dobre monitory się zmieściły to obawiam się że tutaj bardzo słabej jakości soundbar to oglądania wiadomości będzie musiał wystarczyć.

 

Przepraszam bardzo, ale nie oglądam wiadomości, więc soundbar niepotrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
Masz tak na prawdę 2 możliwości: albo kolumny aktywne albo mały zestaw stereo. Jeśli wybór miałby paść na kolumny aktywne to masz dynamiczne i szczegółowe brzmienie  Klipsch r51pm lub muzykalne System Audio Saxo 3 Active. 
Alternatywą może być Topping MX3 w połączeniu z Heco Aurora 300 lub Pylon Audio Pearl Monitor. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Czy Klipsch R41PM też byłyby dobrym wyborem? Mogę je kupić nowe za 1300zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny aktywne zagrają lepiej jak subwofer, natomiast nawet taki mały wzmacniacz jak Smsl Q5 Pro lub Topping MX3 zagra lepiej jak kolumny aktywne. W przyszłości możesz do nich podpiąć inne urządzenia CD, streamer, są bardziej rozwojowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marcin Anus napisał:

Widziałem, słyszałem. Niestety ponad budżet i nie chciałbym wydawać jednak tyle na aktywną konstrukcję.

Ok rozumiem.

Dnia 18.02.2021 o 09:16, Marcin Anus napisał:

Argon Audio Alto 4 itp.

Tutaj chodzi pewnie o model A4, a ja sugerowałbym jednak wyższy model A5 ze względu na większą średnicę głośnika średnio-tonowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dałem sobie jeszcze trochę czasu do poczytania. Byłem także na odsłuchach w Cinematech w Gdańsku. Heco Aurora zrobiły na mnie największe wrażenie ze względu na głębię i czysty wokal, lecz są gabarytowo dosyć duże i może być problem z przysłonieniem obrazu. Różnicy pomiędzy Pylon i Klipsch za dużej nie odczułem, grały podobnie, lecz gorzej od Heco.

Zestaw tak jak pisałem w pierwszym poście nie musi być rozwojowy, ponieważ w nowym lokum zainwestuję w zestaw ampli + podłogówki.

W tej chwili rozpatruję 3 "zestawy":

- mały wzmacniacz i kolumny podstawkowe 'lepsze': SMSL Q5 PRO + Heco Aurora 300 - 400 + 1200 = 1600zł

- większy wzmacniacz i kolumny podstawkowe 'gorsze': Yamaha AS-301 + Pylon Audio Pearl Sat - 1200 + 1000 = 2200zł 

- kolumny aktywne z późniejszą możliwością podłączenia do komputera: Klipsch R-51PM - 2000zł

Co sądzicie, na co najlepiej się zdecydować? Do każdego zestawu kupiłbym polecane wyżej hokery:

https://allegro.pl/oferta/solidny-hoker-metalowy-loft-60-cm-stolek-taboret-9112970095

i kolumny umieścił na nich po obu stronach stolika RTV.

Edytowano przez Marcin Anus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że byłeś na odsłuchu kolumn 👍

 Z mojej strony dla Q5 i Heco 😉. Co do hokerów używam bardzo podobnych tylko wyższych 70 cm. Dociażyłem je książkami a kolumny przykleiłem Blu-Tack trzymają się bardzo stabilnie. 

Tutaj padają propozycje a ostateczna  decyzja należy do ciebie.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...