Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 do dziwnego kształtu 50m kw.? za 5-8 tyś zł


yoorek

Recommended Posts

Cześć,

Tym razem pytanie sformuję w mniej zawiły sposób, choć salon "krzywy" jak był tak jest ;).
Chcę kupić kolumny - większość użytkowania to  KD z serwisów streamingowych, 15-20% Stereo. 
Amplituner Yamaha RX-V6A (chyba, że nie będzie dalej dostępny w sklepach  jeszcze przez miesiąc to może coś tej klasy).

Problemem jest kształt pomieszczenia, łącznie salon ma 50 m kw. + otwarte wyjście na klatkę schodową, zaś sama powierzchnia na której mieszczą się głośniki to ok 10 m.kw.
Poniżej zamieszam "schemat" pomieszczenia, na czerwono umiejscowienie głośników. Mam ze starego zestawu i myślę zostawić  Sub Paradigm PS1000 i ewentualnie głośnik centralny Polk Audio S30e.

Proszę o pomoc w doborze reszty, priorytetem są dla mnie dobre kolumny główne. Budżet na całość 5-8 tyś.

Dotychczas miałem yamahę  sprzed 20 lat + Omega Avance 505 + 500 + 2x501

Dzięki za porady

podr

Y
salon.thumb.jpg.9bd88b47e80bcaf74f127016315a1967.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 6 A + HEco Aurora 1000 + Sub 30A

mimo że pole odsłuchowe masz mniejsze to jednak dzwiek będzie ci uciekał.

Musisz mieć wieksze kolumny

Sub daj do przodu jednak nawet do rogu bo tak dużo stracisz. Chodź spróbuj

Alternatywą moga być jaśniejsze bardziej przestrzenne QAcoustic 3050i albo Monitor audio Silver 500 / Magnat Signature 507

W kompletach 5.1

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podszedł do tego trochę inaczej, choć wcześniejsze propozycje też są ciekawe to napisałeś że chcesz pozostawić głośnik centralny Polka, który w tej serii jest doskonałą alternatywą dla wcześniejszych propozycji. Polk z serii Signature to bardzo porządne kolumny do kina i również dobrze radzące sobie w stereo. W ten sposób nieco zaoszczędzisz i wystarczy że dokupisz fronty S55E, czy większe S60E na tyły S15, albo S20 i będziesz mógł cieszyć się dobrym dźwiękiem. Zapraszam do kontaktu i po indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...