Skocz do zawartości

Stereo do salonu 21m2 - nietypowe wymagania rozmiarowe


Dyziek27

Recommended Posts

Dzień dobry!

Po długich poszukiwaniach, lekturze różnych wątków, zdecydowałem się w końcu napisać tutaj.

Planuje zakup stereo do 3000 zł... wiem, że trudno w tej kwocie czegoś „wymagać”, ale ja swoje wymagania mam i to dość nietypowe:

- CD

- BT

- DAB

- radio internetowe mile widziane

- kolor czarny

A teraz najlepsze ;)

Sprzęt będzie stał na regale (regał zajmuje całą ścianę).

Głębokość regału to 30cm – i co oczywiste nie chciałbym, żeby amplituner czy kolumny wystawały poza (no może minimalnie).

Wysokość wnęki regału to 36cm i tyle max wysokości mogą mieć kolumny (no chyba, że położę je na boku).

Kolumny zdaje się powinny mieć przedni bassreflex skoro będą przy samej ścianie.

Zestaw będzie używany głównie do słuchania muzyki – CD oraz z BT. Kiedyś może podłączę TV.

Rodzaj słuchanej muzyki? - dosłownie wszystko – gusta 3 osób.

 

Do tej pory używałem wieży Panasonic AK15 :) przez dobrych kilkanaście lat. Byłem zadowolony.

 

Czy gotowe zestawy jak np. DENON CEOL N11 sprawdzą się?

Czy lepiej złożyć coś np. DENON N10/N11 z innymi kolumnami? Np ELAC B5? (akurat ich rozmiar pasuje do regału i maja przedni bassreflex).

 

Pokój w którym to stanie ma wymiary 5x4,2m

Głośniki będą ustawione na dłuższej ścianie. Na skrajnych półkach regału, na wysokości ok 1,80m.

 

Pomóżcie proszę coś wybrać bo za chwilę tak się przyzwyczaję do braku sprzętu, że nie będzie potrzeby kupować ;)

 

Tutaj gdzie mieszkam nie mam za bardzo możliwości odsłuchu.

Wcześniej planowałem na zakup 1500zł ale po odsłuchaniu PANASONICa PMX90 zwiększyłem budżet do 3000zł.

Najchętniej kupiłbym starą AK15 za 200zł ;) ale koniecznie chcę BT no i coś lepiej wyglądającego :)

 

Załączam zdjęcie regału :) oraz rzut pokoju - brązowe to regał a białe kwadraty to rozmieszczenie kolumn :)

Z góry dziękuję!

IMG_20210218_113323_4.jpg

pokoj.jpg

Edytowano przez Dyziek27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kraft napisał:

Za wysoko i za szeroko. Nie chcesz dać głośnikom jakiejkolwiek szansy? Nie da się niżej i węziej?

Da się i niżej i węziej.

Z szerokością myślałem, że to dobre ustawienie biorąc pod uwagę, że zwykle słucham muzyki siedząc mniej więcej po środku przeciwległej ściany :) Czyli odległości miedzy mną a kolumnami i miedzy samymi kolumnami są zbliżone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem podobnego sprzętu do gabinetu. M.in. rozważałem Tagi HTR-1000CD - na oko spełnia Twoje wymagania. Zestaw miał też służyć jako głośnik do komputera więc ostatecznie zdecydowałem się na Ceola w okazyjnej cenie bo się szybciej włącza. Zamiast DAB jest radio internetowe no jest Airplay, Spotify i wszystko inne. I jak się okazało to głównie gra Spotify albo radio internetowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...