Skocz do zawartości

dżwięk przestrzenny 5.1 pomocy


kunisz1

Recommended Posts

witam posiadam zewnętrzną kartę dźwiękową http://www.allegro.pl/item541182468_karta_...lowa_i_tec.html i głośniki 5.1 creative w komputerze mam wszystko ustawione na 5.1, na sterowniku karty też i niby działa poprawnie, lecz gdy podłączam film dvd z dźwiękiem dd5.1 za pomocą power dvd to dźwięku przestrzennego nie ma , jak ustawie w power dvd na 6 kanałów to z centralnego nie słyszę dialogów a jak włączę zwykły dvix to działają wszystkie głośniki ale z każdego gra to samo jak by do jednego wyjścia były podłączone .
i mam dwa pytania po prostu jest słaba karta i powinienem kupić lepszą, czy na komputerze coś zmienić lub ściągnąć jakąś łatkę.
a drugie to pytanie czy jest możliwość otrzymania dźwięku przestrzennego z plików mp3 i divix
proszę o proste wytłumaczenie gdyż specem nie jestem, odp na forum lub gg655165 od ok godziny 22 zawsze siedzę przy kompie z góry dzięki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze Cie zmartwie, ale nie wiem, jak podane przez Ciebie urzädzenie mozna nazwac, bo moim zdaniem ma niewiele wspölnego z kartä dzwiekowä icon_eek.gif
To raczej wygläda na rodzaj adaptera lub przejsciöwki, opis jest tak pogmatwany, ze niewiele da sie zrozumiec. usb 1.1 juz praktycznie nie jest uzywane. Masz komputer stacjonarny, czy laptopa? Jestes pewien, ze to karta dzwiekowa ze sterownikami? Mozesz podac jakie ma wejscia/wyjscia? Jakiego dokladnie modelu 5.1 Creative uzywasz?

aha...wlasnie przeczytalem, ze zgubiles plyte ze sterownikami. Jakie zainstalowales????? Poza tym na stronie producenta w opisie produktu znalazlem tyle:

http://www.comdis.cz/download/usb51aa_ce.pdf

...czyli chyba jedynie potwierdzenie, ze mozna bezpiecznie podläczyc do komputera icon_eek.gif

Moja rada na poczätek, zanim odpowiesz na pytania brzmi: pozbädz sie tego, znajdzie sie cos dobrego (nawet sie rymuje)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.moim zdaniem o dzwieku przestrzennym mozesz zapomniec. jestem prawie pewien, ze sama nazwa urzädzenia ma wprowadzic w bläd niedoswiadczonych nabywcöw, a chodzi o mozliwosc podläczenia 5 urzädzen do jednego. Prawdopodobnie jest to prosty zamiennik karty dzwiekowej umozliwiajäcy dodatkowo nagrywanie ze zrödel analogowych wprost do komputera. Na pewno nie posiada zadnych dekoderöw dts lub ac3, mysle, ze producent zamiast powtarzac w kölko to samo, czyms takim pochwalilby sie w opisie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli, ze powinienes pozbyc sie tego "czegos", jesli mozesz odzyskac jeszcze jakäkolwiek kase. Jesli Ci sie uda, napisz jakim budzetem dysponujesz, znajdzie sie cos dobrego, pelnowartosciowa karta 5.1 dobrego producenta, oczywiscie zewnetrzna.np cos takiego za 150pln +przesylka, jesli masz laptopa z gniazdem PCMIA:

http://www.allegro.pl/item555637503_creati...ook_pcmcia.html

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem ten wynalazek juz jakis czas temu, wczesniej poprostu nie przykladalem wagi do dzwieku, i pokierowalem sie mala cena, a co do audigi2 tezz wczesniej ogladalem to karte i jestem nia powarznie zainteresowany ale za jakis czas bo cena na 150 nie stanie nowe takie 300zł kosztuja i narazie musze poczekac kilka tygodni dziękuje wszystkim za pomoc i jeszcze pytanie czy majac lepsza karte otrzymam dzwiek przestrzenny z mp3 i dvix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mial jesli bedzie to karta z procesorem dzwieku przestrzennego. W najgorszym razie Dolby Pro Logic, ale raczej röwniez kilka programöw DSP, symulujäcych np. rözne pomieszczenia odsluchowe. Wszystko zalezy od karty, jakä kupisz. Nie mozesz tego jednak poröwnac z materialem ze sciezkä dzwiekowö nagranä w ac3 lub dts. W przypadku mp3, karta bedzie w razie potrzeby symulowala, dodawala efekt przestrzenny. jesli chodzi o divx bedzie tak samo, chociaz nie wiem, czy niektöre filmy nie sä nagrywane z dzwiekiem ac3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze to dobry wybör. Ponizej link do opisu produktu. specjalnie przekierowuje do opisu zawartosci opakowania, abys wiedzial, jakä oferte wybrac (zeby niczego nie brakowalo). We "wstep" i "dane techniczne" znajdziesz dodatkowe informacje o tej karcie. Pozdrawiam.

http://pl.europe.creative.com/products/pro...v=2&listby=
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...