Skocz do zawartości

Subwoofer lub nowe kolumny podstawkowe do Yamaha RN-602


franek907

Recommended Posts

Cześć jestem nowy i potrzebuję porady.

Posiadam amplituner Yamaha RN-602 i podłączone do niego kolumny podstawkowe Denon SC-M41 (6ohm, 60w/120w peak). Sprzęt służy mi do słuchania muzyki i radyjka. Zestaw jest postawiony na komodzie o wymiarach 160x96cm. Komoda postawiona przy ścianie krótszego boku a pomieszczenie ma wymiary 6m x 5m.

Czy aby otrzymać więcej niższych tonów podczas słuchania muzyki lepszym rozwiązaniem wg Was będzie kupno nowych głośników podstawkowych czy też dokupienie subwoofera do tych co już mam? Dodam że nie mam miejsca na głośniki podłogowe. Nie jestem też audiofilem , ale lubię sobie czasem posłuchać różnego rodzaju muzyki. Budżet na subwoofer 1000zł lub kolumny 1000-2000zł.

Dziękuję za wszelką pomoc.

 

 

Edytowano przez franek907
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W budżecie do 1K nie kupisz dobrego subwoofera, a z drugiej strony przydałby się do tej wielkości pomieszczenia skoro kolumny podłogowe odpadają. Te kolumny na których grasz nie są zbyt mocne, a wymiana ich na większe monitory przyniesie słyszalną zmianę w budżecie 2K za parę. Powiem tak, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i za jakiś czas zapragniesz czegoś lepszego. Warto na pewno pomyśleć o szerszym ich rozstawie ponieważ pokój jest dość wielki.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, na początek powinieneś pomyśleć o zmianie monitorów. Na takie o  większej skuteczności i z większym przetwornikiem niskotonowym.

Poprawa będzie zdecydowana.

A jeśli z czasem stwierdzisz,że to jeszcze nie to (zresztą dopóki nie kupisz podłogówek , to cały czas nie będzie do końca to) pomyśłisz o subie.

Ale zacząłbym od zmiany koluminek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno się nie kupuje ale oczywiście zrobisz jak chcesz. Grają w stylu "V" tzn. skrajami pasma i dłuższej perspektywie może być męczące takie brzmienie choć jest na pewno efektowne szczególnie jeśli chodzi o wysokie tony. Ze swojej strony proponuje posłuchać kolumn Q Acoustics 3030i a najlepiej wypożyczyć od branży kilka modeli do odsłuchu. Pamiętaj też iż ceny możesz negocjować z branżą przynajmniej tutaj na Forum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DudasDudek napisał:

Kolumny podstawkowe do pomieszczenia 30 metrów, to może być różnie (choć też zależy, gdzie masz punkt odsłuchowy).

Klipscha z Yamaha to ja bym nie parował.

Heco już prędzej, ale to tak, do takiego pomieszczenia powinieneś patrzeć za Heco Aurora ale 700.

A do 20 m2 będzie lepiej pasować? Podłogowe odpadają  więc szukam coś sensownego. Najlepiej w okolicach 1000 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem mocniejszych kolumn do rn602, z mocniejszym basem tyle ze podłogowych i wybór padł na polk s60e, jest moc i suba nie trzeba, reszta pasma tez ok. Jeśli musza być podstawkowe to może polk s20e, ta sama seria więc charakterystyka powinna być podobna. Słuchałem też klipsch i tu za dużo góry było, musiałem zbijać treble na amplitunerze, na dłuższą metę chyba męczące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lysyrafal napisał:

W ciemno się nie kupuje ale oczywiście zrobisz jak chcesz. Grają w stylu "V" tzn. skrajami pasma i dłuższej perspektywie może być męczące takie brzmienie choć jest na pewno efektowne szczególnie jeśli chodzi o wysokie tony. Ze swojej strony proponuje posłuchać kolumn Q Acoustics 3030i a najlepiej wypożyczyć od branży kilka modeli do odsłuchu. Pamiętaj też iż ceny możesz negocjować z branżą przynajmniej tutaj na Forum

Q Acoustics 3030i to z kim to negocjować? 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pomieszczenie do nagłośnienia masz duże i jedynym słusznym rozwiązaniem byłyby kolumny podłogowe ale tak jak wspomniałeś nie masz gdzie je ustawić. W takim przypadku warto byłoby zainwestować w wydajniejsze monitory takie jak Polk Audio S20e, które zagrają dynamiczniej niż obecnie posiadane Denony i zapewnią mocniejszy bas. Jeśli w takim połączeniu uznasz, że jest go w dalszym ciągu za mało to zacząłbym szukać subwoofera do nich. Niestety dobry subwoofer to będzie koszt około 1500-2000zł. Tutaj rozwiązaniem może okazać się Heco Aurora Sub 30a czy Pylon Audio Pearl Sub. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wczoraj dotarły kolumny. Jak na złość okazało się że uszkodzony jest głośnik wysokotonowy w jednej z kolumn. 

Co do "niepełnych" wrażeń odsłuchowych. Różnica jest ogromna w odbiorze i w wielkości 😉

Bas robi swoje. Po podłączeniu pod amplituner dwóch kompletów różnica dla mnie jest bardzo odczuwalna. Pomimo braku sopran.

 

20210301_153524.jpg

20210301_153559.jpg

20210301_153626.jpg

received_1402398796784870.jpeg

Edytowano przez franek907
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pablo83gt napisał:

Zwracaj uszkodzony zakup i kupuj sprawny. Zobaczysz jak fajnie gra ze sprawnymi wysokotonowcami. Pamiętaj też, że nowe głośniki muszą się "dotrzeć" i z czasem będzie jeszcze lepiej.

Kupowałeś nowe czy używane, że uszkodzony jest jeden głośnik?

Nowe kupowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...