Skocz do zawartości

Małe stereo z potężnym brzmieniem


młodymeloman

Recommended Posts

Dzień dobry,

Szukam zestawu stereo jak najmniejszego do 5 tyś zł. do pomieszczenia max 20m2.
Chciałbym zestaw, który pomimo małych gabarytów zagra w miarę potężnie i selektywnie z akcentem na tony niskie.


Wolałbym coś bardziej premium z rynku wtórnego ale ciężko szukać małych gabarytów w starym sprzęcie audio.

Obejrzałem i odsłuchałem już kilka zestawów.

PMC DB1 gold - ideał brzmieniowy i maksymalna wielkość kolumny jaką akceptuje ale cena dla mnie za wysoka. Czy znajdę jakieś starsze tańsze kolumny z outletu, które maja podobną charakterystyke brzmieniową oraz gabaryty?

Monitor audio silver 50 - Idealne rozmiarowo, troszkę za bardzo przejaskrawiona góra, reszta brzmienia idealna.

We wzmacniaczu zależy mi na połączeniu bezprzewodowym z iphonem poprzez aplikacje tidal.

Bluetooth: Teac AI-301DA - Lubię tą klasyczną stylistykę oraz manualny regulator głośności. Czy bluetooth aptx w nim zastosowany będzie takiej samej jakości jak połączenie wifi np poprzez airplay?

Wifi: Arcam Solo Uno - Ma airplay ale czy brzmieniowo i konstrukcyjnie wypada lepiej niż ten teac AI-301DA? 

Czy może jakieś inne modele byłyby lepsze? Nie znam rynku, szukam inspiracji i proszę o poradę, dziękuję.

Edytowano przez młodymeloman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Felix1 napisał:

Nie będzie.

Będzie słychać różnicę w jakości hifi w tidal między wifi airplay a bluetooth?

 

27 minut temu, Felix1 napisał:

Co do kolumn, to MA Silver potrzebują ciepłego wzmacniacza. 

Myślę że ten Arcam Solo Uno będzie do nich pasował bo ma ocieplone brzmienie.

 

1 godzinę temu, TomekN napisał:

A LS50 Meta?

28 minut temu, Felix1 napisał:

Za 5000zł ze wzmacniaczem? :)

W tej cenie byłyby LSX, ale obawiam się, że nie będzie "potęgi brzmienia" w 20m.

LS50 Meta za drogie. LSX wydają się dosyć mizerne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że używane kef ls50 można kupić w okolicach 2500 PLN. Ale trzeba być cierpliwym i trafić na okazję.  Jeżeli zestaw ma zamknąć się w kwocie 5000 to może coś takiego:

https://m.olx.pl/oferta/kolumny-monitory-dynaudio-excite-x-18-satin-black-CID99-IDIwcNW.html 

A do tego:

https://m.olx.pl/oferta/wzmacniacz-cyrus-one-CID99-IDGR0ZG.html

Do tego na początek jakiś tani streamer i masz bardzo przyzwoity zestaw. A jeśli marzą Ci się PMC to tez jest na nie szansa:

https://m.olx.pl/oferta/pmc-twenty-21-polecam-CID99-IDIA1kk.html

Znalazłem jeszcze coś takiego:

https://m.olx.pl/oferta/pmc-db1i-linia-transmisyjna-CID99-IDIjoi3.html?isPreviewActive=1

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Felix1 napisał:

O widzisz, zapomniałem o Sonos Amp. Fajne urządzenie. Tylko pytanie, czy można im zaufać. Ostatnio wywineli numer z porzuceniem starszych urządzeń. Pytanie kiedy porzucą Sonos Ampa. Przy ich sposobie działania takie urządzenie staje się praktycznie bezużyteczne. 

Co dokładnie masz na myśli pisząc praktycznie bezużyteczne? Chodzi o brak wsparcia i upgrade softu?

--------------------------
Najbardziej przemawiają do mnie te dwie konfiguracje:

1. Arcam solo uno  (2800zł)
+ monitor audio silver 50 (2600 zł)

2. Sonos Amp (3000 zł)
+ PMC db1i (2600 zł)
https://m.olx.pl/oferta/pmc-db1i-linia-transmisyjna-CID99-IDIjoi3.html?isPreviewActive=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

Tak, będzie słychać różnicę. 

Ale to już nie będzie Meta :)

Co nie zmienia faktu, że LS50 to fajne głośniki. 

Propozycje całkiem fajne. 

O widzisz, zapomniałem o Sonos Amp. Fajne urządzenie. Tylko pytanie, czy można im zaufać. Ostatnio wywineli numer z porzuceniem starszych urządzeń. Pytanie kiedy porzucą Sonos Ampa. Przy ich sposobie działania takie urządzenie staje się praktycznie bezużyteczne. 

Głupoty piszesz. Sonos przestanie „aktualizowac” starsze urzadzenia( kilkunasto letnie)przypadku pierwszych modeli aktualizacja i tak juz pewnie nic by nie zmienila, a nie porzuci urzadzenia i odetnie zasilanie 🤪 

Sonos gra swietnie, ma bardzo duza moc, swietna aplikacje i jakosc odtwarzania na wysokim poziomie, oraz brak problemow ze streamingiem porownujac np do Musiccast albo Heos, wygrywa w przed biegach.  Przy takim budzecie nie znajdziesz chyba nic lepszego i prostszego w obsludze. U mnie gral kiedys z B&W 706 i bylo bardzo dobrze. 
 

A w przypadku nie wystarczajacych niskich tonow przy monitorach zawsze mozna dokupic Sonos Sub i podlaczyc bez przewodowo z Sonos Amp 

 

Edytowano przez Maciej Filip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maciej Filip napisał:

Głupoty piszesz. Sonos przestanie „aktualizowac” starsze urzadzenia( kilkunasto letnie)przypadku pierwszych modeli aktualizacja i tak juz pewnie nic by nie zmienila, a nie porzuci urzadzenia i odetnie zasilanie 🤪 

Sonos gra swietnie, ma bardzo duza moc, swietna aplikacje i jakosc odtwarzania na wysokim poziomie, oraz brak problemow ze streamingiem porownujac np do Musiccast albo Heos, wygrywa w przed biegach.  Przy takim budzecie nie znajdziesz chyba nic lepszego i prostszego w obsludze. U mnie gral kiedys z B&W 706 i bylo bardzo dobrze. 
 

A w przypadku nie wystarczajacych niskich tonow przy monitorach zawsze mozna dokupic Sonos Sub i podlaczyc bez przewodowo z Sonos Amp 

 

A on potrafi połączyć się z wifi poprzez połączenie bezprzewodowe bez podłączenia kabla ethernet?
Bo Arcam solo uno ma antenę wifi i wydaje mi się że tam jest taka możliwość lub ona działa jako repeater sygnału wifi..

Edytowano przez młodymeloman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, młodymeloman napisał:

A on potrafi połączyć się z wifi poprzez połączenie bezprzewodowe bez podłączenia kabla ethernet?
Bo Arcam solo uno ma antenę wifi i wydaje mi się że tam jest taka możliwość lub ona działa jako repeater sygnału wifi..

„Łączy się z domową siecią Wi-Fi za pośrednictwem routera 802.11 b/g w paśmie o częstotliwości 2,4 GHz, zapewniając nieprzerwane przesyłanie strumieniowe.”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...