Skocz do zawartości

System Audio Legend 5.2


kaczadupa

Recommended Posts

Cześć, z prośbą:

miał ktoś z Kolegów przyjemność posłuchać SA Legend 5.2 i może coś o nich napisać? Czy są to paczki łatwe do wysterowania (docelowo Cytrusek 8.2 z psx-em) i czy brzmienie nie jest obarczone typowym w niedrogich  monitorkach ciągnącym się, ujednoliconym barwowo BR ogonem basowym? Jak wygląda ich barwa — neutralnie, ciepło, chłodno? Czy średnica może konkurować z ATC 7 czy to nie ten kierunek i poziom brzmienia? Co ze stereofonią? 

Dziękuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat się zapowiada. Kolego Adamie a możesz zdradzić skąd w ogóle pomysł na te monitory. Przed przeczytaniem tego tematu nie miałem pojęcia o ich istnieniu. I oczywiście dopisuje je do listy kolumn "do odsłuchania". 

No i niestety coś mi mówi, że na temat brzmienia tych monitorów wypowiedzą się tylko Panowie z q21. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, moje pytanie chyba przejdzie bez echa.

Interesuje mnie brzmienie, którego nigdy nie słyszałem, zwykła ciekawość czegoś innego i tyle. 

Pewnie Q21 coś dopowie i dobrze jak to będzie Pan Szymon :)(mam nadzieję, że nie przekręciłem imienia) ponieważ zna mojego Cyrusa.

Chociaż fajnie jakby znaleźli się forumowicze mający u siebie paczki od SA i podzieli się swoim doświadczeniem na temat brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Z tego co pamiętam, ktoś na forum pisał o kolumnach SA z tym że saxo

System Audio to Duńska manufaktura. Osobiście jeszcze posidama Saxo 40, ale to są kompaktowe kolumny podłogowe, także na tema monitorów się nie wypowiem. Generalnie kolumny bardzo uniwersalne, bardzo elestayczne jeżeli chodzi o ustrawianie ich względem ściany. Graja bardzo zrównoważenie bez specjalne preferencja dla jakiegoś zakresu. Spwradzają się w każdym gatunku, za wyjatkiem może symfoniki i rocka. W obecnej cenie są naprawdę bardzo ciekawym wyborem, Lina Legend jest o klasę wyżej od Saxo, także może być ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaczadupa Słuchałem SA Legend 5 (wersja pasywna) z Audiolabem 6000a. Wytrzymałem z nimi dzień. Brzmienie efekciarskie, chcące zrobić wrażenie od samego początku. Bas podbity i mocny do granic możliwości z ciągnąąąąąąącym się ogonem i zalewający średnicę. Głośniki za wszelką cenę chciały grać jak podłogówki. Próbowałem je ustawić w dwóch pokojach, jakbym nie próbował to po prostu nie szło tego słuchać. To monitory do większych pomieszczeń (moim zdaniem minimum to 16-18m2) i dla osób, którym takie brzmienie odpowiada. Ciężko mi było ich słuchać. Barwa z lekkim nastawieniem na ciepło. BR z tyłu dmucha mocniej niż w Emitach :D

Napaliłem się na nie bo udało się wyrwać w dobrej cenie, ale totalnie się nie polubiliśmy i poszły do zwrotu.

Z monitorów SA miałem jeszcze u siebie model Saxo 5 i to już dużo równiejsze granie. Przyjemne brzmienie, dość równe. No i małe, zgrabne paczuszki, łatwe do ustawienia i wysterowania. Świetne na początek przygody z audio, ale i mogące pokazać coś więcej jak ktoś się bardziej postara.

43 minuty temu, slaw0001 napisał:

System Audio to Duńska manufaktura

Niestety zarówno Saxo jak i Legend które miałem były Made in China. Szkoda. Chociaż firma faktycznie wywodzi się z Danii.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kaczadupa napisał:

Ufff... Grubo... 

Może to będzie aż trochę nie na miejscu, ale były to kolumny, które najszybciej spakowałem do kartonu i odesłałem do sklepu. I wspominam je chyba najgorzej ze wszystkich które miałem okazję odsłuchać. No jakbym się nie starał to nie mogłem znaleźć uzasadnienia do ich ceny i nagrody Eisa, którą dostał przecież ich aktywny odpowiednik silverback. W żadnym ustawieniu nie chciało mi to grać inaczej niż z nastawieniem na dudnienie. Odsunięcie na metr od ściany? Paaaaanie, żaden problem, też zrobimy łubudubu. No ale były całkiem ładne (to im trzeba przyznać) i dość ciężkie jak na monitory tego kalibru.

sa legend 5.jpg

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
System Audio Legend 5.2 to monitory o bardzo muzykalnym brzmieniu z mocniejszym dołem, który ma niekiedy tendencję do pociągnięcia w czasie. Potrzebują mocnego wzmacniacza, który przede wszystkim skontroluje dół pasma. Audiolab 6000a niestety jest za słabym wzmacniaczem i kompletnie nie radził sobie z tymi monitorami. Bardzo dobrze zgrywają się z Bladelius Tyr III czy Roksan K3.

W mojej ocenie ATC SCM7 to brzmienie bardziej naturalne, przede wszystkim zakres średnicy jest czarujący w tych kolumnach i z małych monitorów o naturalnym brzmieniu polecam SCM7 oraz Harbeth P3ESR. Jeśli szukasz naturalności oraz szerokiej prezentacji sceny dźwiękowej to szedłbym bardziej w kierunku ATC niż SA Legend tym bardziej dysponując Cyrusem. 

Pozdrawiam
Szymon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...