Skocz do zawartości

Rotel A14 vs. Marantz PM8006 +Kef R300


Koloseum1980

Recommended Posts

14 godzin temu, Jurek5551 napisał:

A co nie pasuje?

W Creek-u brakuje mi nieco mocy i ciężko zmienia się sekcje głośnikową, ogólnie gra dobrze. Mam też Arcam-a A29 gra super tylko ma jedną sekcję głośnikową a potrzebuję mieć 2. Marantz-a PM8006 testowałem duża moc fajnie gra. Czytałem dobre opinie na temat Rotel A14 dodatkowo ma sekcję cyfrową która ogarnie wszystko co mam do podłączenia. Dlatego zastanawiam się bardziej nad Rotel-em A14.

13 godzin temu, greg235 napisał:

Ja wybrałem Rotela, w odsłuchu bardziej muzykalny.

Jak sprawuje się w tym Rotel-u zdalne sterowanie (aplikacja) oraz działanie wbudowanego DAC-a? Ja najwięcej słucham Rocka później Soul, Pop, Dance, Hip-Hop oraz Reggae i przy Kef R300 chcę pozostać. 

Edytowano przez Koloseum1980
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Koloseum1980 napisał:

W Creek-u brakuje mi nieco mocy i ciężko zmienia się sekcje głośnikową, ogólnie gra dobrze. Mam też Arcam-a A29 gra super tylko ma jedną sekcję głośnikową a potrzebuję mieć 2. Marantz-a PM8006 testowałem duża moc fajnie gra. Czytałem dobre opinie na temat Rotel A14 dodatkowo ma sekcję cyfrową która ogarnie wszystko co mam do podłączenia. Dlatego zastanawiam się bardziej nad Rotel-em A14.

Jak sprawuje się w tym Rotel-u zdalne sterowanie (aplikacja) oraz działanie wbudowanego DAC-a? Ja najwięcej słucham Rocka później Soul, Pop, Dance, Hip-Hop oraz Reggae i przy Kef R300 chcę pozostać. 

Jeśli słuchasz tak różnej muzyki, to moim zdaniem Rotel byłby OK bo to bardzo uniwersalny wzmacniacz, grający dość neutralnie szerokim pasmem i nadaje się do wielu różnych gatunków muzycznych. Między innymi dlatego go wybrałem. Gra żywiej niż Marantz, który jak wynika z moich wrażeń gra bardziej sucho i technicznie. Kef-y ogólnie grają dość mocno dołem i górą, trochę mniej środkiem. Myślę, że z Rotel zrównoważyłby ich lekkie wycofanie w środkowym paśmie, i pozwoliłby dobrze kontrolować bas Kef-ów, a poza tym ma sporą wydajność prądową i bez żadnego problemu radzi sobie z dużymi wymagającym kolumnami, a co dopiero z monitorkami. Ogólnie fajny wzmacniacz, bo ma właściwie wszystko co trzeba na pokładzie a przełączanie sekcji głośników albo źródeł robi się jednym palcem z wygodnego pilota. Dac jest na naprawdę dobrym poziomie, przyzwoite przewody do kompletu i gra muzyka :).  Z tego co kojarzę zdalna apka Rotela jest tylko pod system Apple'a więc nie korzystam jako użytkownik Androida, ale tak naprawdę apka jest przecież potrzebna bardziej do obsługi źródła dźwięku a nie wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Z tej dwójki Rotel A14 byłby lepszym rozwiązaniem. Jest to muzykalniejszy wzmacniacz względem pozycyjnego brzmienia Marantza PM8006. Jeśli chciałbyś pójść w kierunku muzykalności to koniecznie posłuchaj Magnat MR780, Audiolab 6000a czy Vincent SV500 lub jeśli budżet na to pozwoli SV227.  Bardziej wyrównany tonalnie względem SV227 będzie polski wzmacniacz Haiku Audio Bright MK5. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale czy tylko mnie to razi? Czy w każdym poście musi być Audiolab 6000A ?

Może lepiej wpisać w stopce "Polecam Audiolab 6000A"

Zwłaszcza że kolega napisał wyraźnie

22 godziny temu, Koloseum1980 napisał:

Mam też Arcam-a A29 gra super tylko ma jedną sekcję głośnikową a potrzebuję mieć 2

Gdyby nie to właśnie Arcam znalazł by się w propozycjach.

I Rotel i Marantz dadzą ci tutaj poprawę jeśli chodzi o brzmienie.

Proponuję odsłuchać obie konstrukcję.

Albo Cyrus 8.2? to tez po Creeku może być ciekawy trop

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Stream napisał:

Nie pomyliłeś wzmacniaczy? Creek 100a jest mocniejszy od Marantza i Arcama i ma dwie sekcje głośników...

Wiem co mam w domu i jak dla mnie Creek 100A gra najciszej z całej tej trójki i Arcam A29 wypada tutaj lepiej, Marantz PM8006 słychać że ma moc ale jest bardziej szorstki względem Arcam-a i Creek-a według mnie oczywiście. Źródło odtwarzane z CXNv2 w Creek-u połączone poprzez wyjścia zbalansowane XLR w pozostałych przez RCA. Była też moduł dac  Creek-a, Malina, Arcam irDac2 i MA NA6006 i odczucia są dla mnie cały czas identyczne. Dodatkowo bardzo słabo zarządza się w Creek sekcją głośnikową bo trzeba wejść w menu i w Harmony często jest to problemem aby poprawnie ustawiła się odpowiednia sekcja głośnikowa.

30 minut temu, Stream napisał:

Nie pomyliłeś wzmacniaczy? Creek 100a jest mocniejszy od Marantza i Arcama i ma dwie sekcje głośników...

 

56 minut temu, S4Home napisał:

Przepraszam ale czy tylko mnie to razi? Czy w każdym poście musi być Audiolab 6000A ?

Może lepiej wpisać w stopce "Polecam Audiolab 6000A"

Zwłaszcza że kolega napisał wyraźnie

Gdyby nie to właśnie Arcam znalazł by się w propozycjach.

I Rotel i Marantz dadzą ci tutaj poprawę jeśli chodzi o brzmienie.

Proponuję odsłuchać obie konstrukcję.

Albo Cyrus 8.2? to tez po Creeku może być ciekawy trop

Pozdrawiam

 

Creek-a i Arcam mam na miejscu Marantza miałem na odsłuchu nie wiem tylko jak gra Rotel A14

11 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Z tej dwójki Rotel A14 byłby lepszym rozwiązaniem. Jest to muzykalniejszy wzmacniacz względem pozycyjnego brzmienia Marantza PM8006. Jeśli chciałbyś pójść w kierunku muzykalności to koniecznie posłuchaj Magnat MR780, Audiolab 6000a czy Vincent SV500 lub jeśli budżet na to pozwoli SV227.  Bardziej wyrównany tonalnie względem SV227 będzie polski wzmacniacz Haiku Audio Bright MK5. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Rozważam też Rotel RA 1572

Edytowano przez Koloseum1980
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koloseum1980 napisał:

Dodatkowo bardzo słabo zarządza się w Creek sekcją głośnikową bo trzeba wejść w menu i w Harmony często jest to problemem aby poprawnie ustawiła się odpowiednia sekcja głośnikowa.

Nie używasz pilota? Jest bezpośredni wybór sekcji A lub B.

1 godzinę temu, Koloseum1980 napisał:

w Creek-u połączone poprzez wyjścia zbalansowane XLR w pozostałych przez RCA.

 XLR i RCA pracują pod różnymi napięciami stąd różnice w głośności chociaż po XLR powinno grać głośniej. Pamiętaj, że Creek to nie jest konstrukcja zbalansowana i producent zaleca XLR tylko przy dużej długości kabli. Podłącz Creeka po RCA🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Stream napisał:

Dociążenie dźwięku jest najczęściej rozumiane jako przesunięcie równowagi tonalnej w kierunku basu lub delikatne osłabienie góry. Czy dźwięk Creeka 100a jest  niedociążony? Zdecydowanie nie. Nie rozumiem, co ma wspólnego dociążenie dźwięku z odczuwaniem mocy....

Ja rozumiem inaczej dociążenie dzwieku.

Jak wspomniał Jurek, na przykład słabe mocowo Naimy są dociążone, ale nie brakuje im góry a równowaga tonalna nie jest przesunięta w dół.

14 godzin temu, helmut.. napisał:

Ja już po prostu dostalem jakiegos obrzydzenia do tej marki właśnie dlatego

 

13 godzin temu, seba3002 napisał:

Ja natomiast znam kilka osób, które używają tego wzmacniacza i są z niego bardzo zadowolone. Jest natomiast inna marka, która już teraz jest mniej promowana, ale jeszcze rok czy dwa lata temu Heco Aurora 700 pojawiały się w każdym poście, gdzie nowy forumowicz poszukiwał kolumn 🙂

Nie chodzi o to. To całkiem normalne że może on się podobać. Chodzi o to że pojawia się praktycznie wszędzie.

Wzmacniacz do 2,5k ale i do 5k i tak dalej. Do kolumn ciepłych i chłodnych. Do uzyskania brzmienia ciepłego, melodyjnego jak i dokładnego.

Mozna, ba trzeba polecać ten wzmacniacz ale nie zasypywać lawiną nim wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Nie chodzi o to. To całkiem normalne że może on się podobać. Chodzi o to że pojawia się praktycznie wszędzie.

Wzmacniacz do 2,5k ale i do 5k i tak dalej. Do kolumn ciepłych i chłodnych. Do uzyskania brzmienia ciepłego, melodyjnego jak i dokładnego.

Mozna, ba trzeba polecać ten wzmacniacz ale nie zasypywać lawiną nim wszystkiego.

Bo Audiolab 6000A jest po prostu dobry i nie sposób o nim nie wspominać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wychodzi , ze jest najbardziej uniwersalny i pasuje do kazdej konfiguracji a przypuszczam ,ze tak nie jest , jest to dosyc nachalna forma promocji sprzeaży wg mnie- polecany do wszystkiego , ja rozumiem ,ze forum to też kanał dystrybucji ale zachowajmy jakis zdrowy rozsądek.

ps. żeby nie było - swojego sprzętu nie kupilem w s4home ani w q21,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...