Skocz do zawartości

Lyngdorf TDAI-1120 + Fyne F501


PMB

Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza Lyngdorf TDAI-1120 i głośników Fyne F501  - pokój ma 25m2, ale sprzęt musi być ustawiony na końcu dłuższej ściany, jeden głośnik niestety w rogu pokoju. Stąd pomysł na Lyngdorfa i jego RoomPerfect. Czy ktoś miał możliwość przetestowania na żywo takiego zestawu (niewiele firm ma w ofercie i Lyngdorfa, i Fyne)? Co myślicie o takim połączeniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Mamy w ofercie F501 ale niestety nie mamy Lyngdorfa w związku z czym ciężko jest powiedzieć jakiego brzmienia możesz oczekiwać. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Rozumiem, że F501 już posiadasz i szukasz do nich wzmacniacza? Jaki zakładasz budżet oraz jakiego brzmienia szukasz? Na pewno znajdzie się kilka ciekawych rozwiązań. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Mamy jedno i drugie na stanie.

Ten wzmacniacz to rewelacja! Jest mało popularny bo mało sklepów go ma. Nie specjalnie tez pojawia się w każdych testach gazetowych.

Ale takiego połączenia warto odsłuchać.

Z jakiegoś powodu popatrzyłeś w tą stronę. Na pewno nie rezygnuj z tego typu do póki tego nie odsłuchasz.

Podjedź do nas albo napisz to wyślemy ci sprzęt na testy domowe.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 21.02.2021 o 00:17, PMB napisał:

Zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza Lyngdorf TDAI-1120 i głośników Fyne F501  - pokój ma 25m2, ale sprzęt musi być ustawiony na końcu dłuższej ściany, jeden głośnik niestety w rogu pokoju. Stąd pomysł na Lyngdorfa i jego RoomPerfect. Czy ktoś miał możliwość przetestowania na żywo takiego zestawu (niewiele firm ma w ofercie i Lyngdorfa, i Fyne)? Co myślicie o takim połączeniu?

Wiem, że odkopuję temat, ale stoję przed podobnym wyborem, więc bez sensu zakładać nowy. Udało się odsłuchać tego połączenia? W zeszłym tygodniu zawitały u mnie tytułowe Fyne F501. Zestawiłem to z Arcamami A22 i A32 + CD Arcam Alpha 8se. A22 z racji trochę chłodniejszego brzmienia zagrał lepiej. Niestety moje pomieszczenie jest mocno niefortunne pod względem basu, którego f501-ki mają dosyć sporo i jest to specyficzny bas, jakby z subwoofera(porównywałem u siebie z DALI 450 i 850) i bas ten momentami nieprzyjemnie rezonuje i zlewa się w kluchę. Pomieszczenie ma 35m2, ale kolumny ustawione są  dość wąsko - około 2m od siebie, pół metra od ściany i grają na 'krótszą' ścianę (szerokość pomieszczenia 4.5m). Czy tytułowy lyngdorf to dobra para do Fyne'ów? Czy room Perfect jest w stanie faktycznie 'ogarnąć' rezonujący dół w pomieszczeniu? Inne rozwiązanie o którym myślałem to np CXA61/81, ale tracę tutaj kalibrację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ta kalibracja ogarnie ci dół pasma.

Ale 35m i rezonuje ci bas z F501? Powiem Ci e ja bym tu smiało szedl w F502ki.

To tam masz bardzo skopaną akustyke. Albo jednak to nie kolumny dla Ciebie.

CXA81 pasuje do tych kolumn także. Wypozycz oba i sprawdzisz. Jesli oba nadal będą tak grały z fyne to akustyka pomieszczenia do walki albo jednak inne kolumny

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Tak ta kalibracja ogarnie ci dół pasma.

Ale 35m i rezonuje ci bas z F501? Powiem Ci e ja bym tu smiało szedl w F502ki.

To tam masz bardzo skopaną akustyke. Albo jednak to nie kolumny dla Ciebie.

CXA81 pasuje do tych kolumn także. Wypozycz oba i sprawdzisz. Jesli oba nadal będą tak grały z fyne to akustyka pomieszczenia do walki albo jednak inne kolumny

Piotr

 

W Dali 450 i 850 mimo zupełnie innego charakteru dołu rezonują te same częstotliwości(mniej, bo te kolumny mają go ilościowo mniej), więc raczej kwestia pomieszczenia. Te 35m2 powstało z połączenia dwóch pokojów, więc można powiedzieć, że to pokój 18m2, otwarty z jednej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, zolt napisał:

Tez mialem problem z niskimi tonami i zdecydowalem sie na to urzadzenie i absolutnie narzekam. Wrecz dzis nie wyobrazam sobie sluchania bez RP. 

Źle wyszło :P

Brakło NIE  przed narzekam :D:D

20 godzin temu, McKarmi napisał:

W Dali 450 i 850 mimo zupełnie innego charakteru dołu rezonują te same częstotliwości(mniej, bo te kolumny mają go ilościowo mniej), więc raczej kwestia pomieszczenia. Te 35m2 powstało z połączenia dwóch pokojów, więc można powiedzieć, że to pokój 18m2, otwarty z jednej strony.

No to tak. To kwestia akustyki. W takim razie. To jest szansa że kalibracja nieco złagodzi to pasmo.

No teraz to jest 35 jednak :)

No to Lyngdorf albo Arcam SA30 z Diraciem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...