Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 2500 zł Denon, Yamaha?


Cristopor

Recommended Posts

Witajcie. 
Dopiero zaczynam raczkować w świecie audio. 
Nie jestem jeszcze audiofilem by kupować super drogi sprzęt. 
Chciałbym kupić mały zestaw stereo do małego salonu w bloku (niecałe 20m). Przede wszystkim zależy mi aby amplituner posiadam radio internetowe, wifi i dlatego celuję w pierwszej kolejności w Denona Ceol, albo Yamaha R-N303D i do tego Indiana Nota 260. 
Po prostu chciałbym, aby jakość dźwięku była przyzwoita. 
Czy to jest dobry wybór, czy może celować w inny produkt? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Spójrz na zestaw Yamaha R-N303 w połączeniu z kolumnami Pylon Audio Pearl Monitor lub w zestawie z Indiana Line Nota 260X. To dwie dobre konfiguracje.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Dzięki za poradę :) Zaciekawiły mnie Pylony. Jeśli mógłbym podnieść budżet za sam amplituner sieciowy do 2000 zł z hakiem to co mógłbyś polecić oprócz Yamahy R-N303D? Oczywiście do monitorów Pylona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, pablo83gt napisał:

Nie kupuj rn303d ani rn402, osobiście przerabiałem temat, slabsza jakość dzwieku i brak mocy - przy glosniejszym graniu bedzie sie wylaczac (impedancja tylko od 8ohm). Doba Yamaha zaczyna się od rn602, tu masz juz selektor impedancji (od 4ohm) i wszystko hula. Poczytaj sobie moj temat: 

 

Dzięki wielkie :) , a jak się ma do rn602 Pioneer sx-n30ae? Czytałem dużo pozytywnych opinii o tym amplitunerze.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RN602 to zdecydowanie lepsza opcja od podstawowego modelu 303d. Jest to zdecydowanie mocniejszy wzmacniacz charakteryzujący się zdecydowanie lepszą kontrolą. Pioneer niestety jest niedostępny na rynku i tutaj jest problem. Większą dynamikę oraz szczegółowość uzyskać na Yamasze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha R-N303 to źle wydane pieniądze, choćby nie wiem kto Ci to tu doradzał i w jakim limicie. Już lepiej byłoby kupić wieżę Yamahy i dobrać do tego kolumny. R-N602 to w moim odczuciu dość dobry kombajn (i jako takiego ciężko przebić w tej cenie), ale bałbym się go nazwać dobry wzmacniaczem. Jeśli zdecydujesz, że nie musi być to koniecznie ampli, to masz jeszcze Yamahę A-S501 i tu za różnicę w cenie kupisz lepsze kolumny. Pamiętaj, że to kolumny przede wszystkim decydują o tym, jakie będziesz mieć brzmienie, a brzmienie dobrych kolumn może zepsuć słabym ampli. W 3 tysiącach kupisz i przyzwoity wzmak i dobre kolumny, ewentualnie szukaj używek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...