Skocz do zawartości

Małe kino domowe


Piotr84

Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad zakupem kina domowego, głośniki podłogowe nie wchodzą w grę ponieważ mały salon 18m z aneksem kuchennym. Zależy mi też na atmosie, rycie w scianach też odpada więc jedyne rozwiązanie z atmosami to takie stawiane na głośniki frontowe. Mój budżet to 5k.

Wpadly mi w oko takie zestawy. 

1.Onkyo HT-S7805.      

2.samsnung hw-950t

3. Jamo s803 plus atmosy na fronty. (lub coś w tym stylu) 

4.Ultima 20 Surround "5.1-Set"

 

Pytanie czy takie rozwiązania z atmosem mają jakiś sens i będzie w ogóle jakąś słyszalna namiastką? 

Czy dzwiek kanały lewy i prawy w Samsungu będą słyszalne po odbiciu od ściany, pokój jest prostokany 5,7mx3,4m? Do tego będzie telewizor samsung q80t więc będzie działać w q-sympthony. 

Jaki amplituner do tego i czy da się zrobić atmosy z tyłu i z przodu na głośnikach? 

Co polecicie z wymienionych lub jakie są wasze propozycje. Z góry dzięki :). 

Edytowano przez Piotr84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W przypadku 18m2 spokojnie możesz pomyśleć o kolumnach podłogowych takich jak Polk Audio T531. Bardzo dobrze zgrywają się z dynamiczniejszym brzmienie Yamahy RX V4a. Alternatywą mogą być Quadral 6500le, które zaprezentują brzmienie dynamiczniejsze z szybszym basem oraz bardziej detaliczną górą. Odnośnie Atmos musisz sam sobie odpwoiedzieć na pytanie czy warto oszukiwać się i iść w kierunku atmosa działającego na zasadzie pierwszego odbicia czy zrobić to tak jak trzeba czyli głośniki montażowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, S4Home napisał:

585 gra jak 485 tylko ma 7 kanałów.

Suby Yamahy są przeciętne, chodź to kwestia ceny. Zalezy który i za ile.

 

 

18 godzin temu, Kubad napisał:

Jeżeli zostajesz przy 5.1 to możesz pójść równie dobrze w model niższy rxv485 zapewne będzie taniej. 

Hey, a mógłbym Was zapytać o zdanie co sądzicie o takim zestawie ? 

 

RX-V485 + LX-1 + LX-2 + LX-C

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/rx-v485-lx-1-lx-2-lx-c.html

 

Znalazłem fajna cenę i zastanawiam się na wyborem, czy jest to dobry sprzęt do filmów ? Metraż bardzo podobny. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Criseq napisał:

Hey, a mógłbym Was zapytać o zdanie co sądzicie o takim zestawie ? 

Zestaw o jakim myślałeś jak najbardziej się nada, natomiast przy kinie na monitorach subwoofer jest niezbedny. Dodatkowo niewiem jak z dostępnością rxv485 bo pojawił się już nowy model rxv4a. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Namieszlao mi się strasznie w głowie, pomóżcie jeszcze:), dochodzę do takiej konkluzji (powiedzcie czy slusznej), że denon lepiej zagra z Quadral 6500LE niż z polk ponieważ amplituner gra ciepło a  głośniki quadral dynamicznie. Za to bardziej polubi sie Yamaha z Polk T531, głośniki ciepło a amplituner dynamiczny. Ma to jakiś sens? Oczywiście chodzi głównie o kino. 

Edytowano przez Piotr84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr84 napisał:

Ok, dziękuję wszystkim za odpowiedzi, padnie jednak na zestaw denon avr-x750h lub denon avr-x1600h (zależy od dostępności) plus głośniki quadral. Mogę prosić o wycenę na prv takiego zestawu :)

Dodajmy jeszcze do tego wycenę z któregoś z tych wzmacniaczy z głośnikami polk T531 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...