Skocz do zawartości

Proszę o pomoc, przy wyborze kolumn i amplitunera


kamikaze1945

Recommended Posts

Cześć,

Bardzo Was proszę o poradę w kwestii zakupu kolumn i amplitunera.
Mieszkam w bloku. Pomieszczenie ma 18m2 i jest w kształcie prostokąta. Poniżej przedstawiam orientacyjny kształt i rozmieszczenie.

Obecnie posiadam
- Ampituner: Pioneer SX-777
- Kolumny: Tonsil 110
- Subwoofer: Yamaha YST-SW515 

Zestaw jest używany do oglądania Netflixa, TV oraz do słuchania muzyki. Mój typ muzyki to techno, trence w którym można posłuchać głębokiego basu. Moja żona lubi kawałki pop i rock. Powyższy sprzęt może nie jest najlepszej półki, ale mam go już bardzo długo i czuję żę nadszedł czas na zmianę. Po zakupie nowego sprzetu dodatkowo będę chciał słuchać muzyki ze Spotify. Nie chciałem przekroczyć 10k przy zakupie sprzętu, ale to chyba nie uda mi się. 

Przejrzałem masę artykułów oraz wpisów na tym forum. Im więcej przeczytanych artykułów tym większy mętlik co wybrać.
Chcę wymienić na coś lepszego moje altusy i dokupić z czasem Klipsch R-41SA (do bezprzewodowego połączenia).

Poniżej wypiszę kolumny jak zmieniał się mój wybór (według moich spostrzeżeń wydaje mi się że lista przedstawia rosnąco poziom wraz ze wzrostem jakości):
- Klipsch RP-280F czarny
- Heco aurora 700 
- Heco aurora 1000 
- Focal Chora 826
- KEF Q750
- KEF Q950

Amplitunery:
- Yamaha MusicCast RX-V685
- Onkyo TX-RZ740
- Denon AVR-X2700H DAB
- Marantz SR5015

Najgorzej teraz wybrać połączenie kolumn z amplitunerem. W niektórych postach widziałem, że ludzie porównywali poziom jakości grania:
- Heco aurora 700 z KEF Q750, czy też Klipsch RP-280F
- Heco aurora 1000 z KEF Q950

Mocno napaliłem się na KEF Q950, ale możliwe że wystarczy KEF Q750. Jeśli takie kolumny bym wybrał to jaki amplituner? Czy starczy do obsługi Denon AVR-X2700H DAB? Czy może potrzebuje mocniejszego sprzętu (tak piszą osoby które polecają ) Marantz SR5015.

2021-02-21_12h21_52.png

Edytowano przez kamikaze1945
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Rozmieszczenie jest na prawdę... oryginalne ;). jeśli faktycznie głównym miejscem odsłuchowym jest stół i szukasz brzmienia precyzyjnego z mocniejszym basem to dobrym rozwiązaniem byłby zestaw Yamaha RX V6a w połączeniu z Heco Aurora 700/center/300/sub 30a. 
Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej muzykalny charakter brzmienia to Denon AVR 2700h w połączeniu z KEF Q750 set 5.1 byłby odpowiedni. 

Zarówno Heco Aurora 1000 jak i Kef Q750 do takiego metrażu będą za duże. Sporą robotę w kinie domowym będzie robił i tak subwoofer także niedostatkami basu bym się wcale nie przejmował. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi @Q21 oraz @JaZz. @Chyba Miro 84 będę jeszcze kombinował z przestawieniem mebli w pokoju i kolumny wraz z subwoferem przestawię pod tv. 

@Q21 Zastanawiam się nadal nad tymi kef-q750, ponoć jest owiele lepsza jakość dźwięku, tylko problem jest z doborem amplitunera.

Poczytałem trochę o Yamaha RX-V6a - recenzje ma bardzo dobre. Dodatkowo znalazłem jeszcze taki amplituner Yamaha RX-A2A, ale wiekszych różnic nie znalazłem jedynie że gwarancja jest dłuższa. 

Denon AVR 2700h DAB ponoć są za słabe do kef-q750 - ale widać liczba wejść oraz dostępnych opcji jest bardzo dużo. Polecają Onkyo TX-RZ740, a niektóre osoby zachwalają Marantz  SR5014, czy też model SR5015 jeśli chodzi o czystość i możliwość podkręnia z dobrym zapasem. Czy jest to dobry dobór sprzętu? Czy może jest coś lepszego? 

32 minuty temu, JaZz napisał:

Jak chcesz dobrze słyszeć dialogi to olej moim zdaniem sety aurora. To ciemne, niewyraźne brzmienie. Bez sensu do kina to brać. Przerabiałem to... 

Jeśli mogę podpytać co byś polecił? 

Będę chciał podjechać odsłuchać kolumny i amplitunery. Nie wszystko udało mi sie znaleźć w mojej okolicy, ale na pewno pomoże to w wyborze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy które kolumny wybierzesz to taki amplituner bym polecał. Do KEFA na przykład nie Denon ale Yamaha zdecydowanie. Do Klipscha właśnie odwrotnie. 

Aurora bym tak mocno nie oczerniał z tym że spośród wymienionych tutaj kolumn to faktycznie najsłabsza ale i najtańsza propozycja.

Na pewno głównym problem będzie i tak ustawienie u Ciebie.

Zadbaj o to w pierwszej kolejności. Nie kupuj kina za 10K jeśli jak sam mowisz

12 godzin temu, kamikaze1945 napisał:

niestety mam zagracone obecnie mieszkanie i jest nieustawne

Bo to na prawdę nie ma większego sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. 
Dzisiaj byłem w jednym sklepie który ma kef-q750. Posłuchałem utworów i przyznam, że z jakości dźwięku jaki usłyszałem jestem zadowolony. Niestety nie mieli na stanie żadnego sprzętu jaki został tu wymieniony w tym wątku :( Pan, z którym rozmawiałem, polecał mi do tych kolumn Denon avr-x3700h, ze względu na jego lepszą moc i jakość, niż przykładowy wymieniony Yamaha RX-V6a, który odradzał, czy też model jaki wcześniej brałem pod uwagę Denon avr-x2700h (zanim dodałem posta na tym forum).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kamikaze1945 napisał:

Dziękuję wszystkim za pomoc. 
Dzisiaj byłem w jednym sklepie który ma kef-q750. Posłuchałem utworów i przyznam, że z jakości dźwięku jaki usłyszałem jestem zadowolony. Niestety nie mieli na stanie żadnego sprzętu jaki został tu wymieniony w tym wątku :( Pan, z którym rozmawiałem, polecał mi do tych kolumn Denon avr-x3700h, ze względu na jego lepszą moc i jakość, niż przykładowy wymieniony Yamaha RX-V6a, który odradzał, czy też model jaki wcześniej brałem pod uwagę Denon avr-x2700h (zanim dodałem posta na tym forum).

Jakiś czas temu miałem Kefy Q350 (nie są to Q750, ale ta sama linia) oraz Yamahę RX-V685 (de facto poprzednik RX-V6A). Napędzała te Kefy słabo. Zmieniłem ją na Denona x3700 i on sobie z nimi radził znacznie lepiej. Poza tym X3700 ma *znacznie* lepszy system korekcji niż urządzenia z półki X2700 czy V6A, więc zdecydowanie polecam dołożyć do tego Denona. Który nota bene bije wszystkie amplitunery na rynku jakością audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekN napisał:

Jakiś czas temu miałem Kefy Q350 (nie są to Q750, ale ta sama linia) oraz Yamahę RX-V685 (de facto poprzednik RX-V6A). Napędzała te Kefy słabo. Zmieniłem ją na Denona x3700 i on sobie z nimi radził znacznie lepiej. Poza tym X3700 ma *znacznie* lepszy system korekcji niż urządzenia z półki X2700 czy V6A, więc zdecydowanie polecam dołożyć do tego Denona. Który nota bene bije wszystkie amplitunery na rynku jakością audio.

Dziękuję za informację. Czyli nie była to próba wciśnięcia sprzętu, a realne fakty które usłyszalem od sprzedawcy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę pochwalić się, że kupiłem kolumny kef-q750. Był to dźwięk, który przypadł mi do gustu. Podłączyłem pod mojego staruszka Pionier sx-777 z subwooferem. Na razie bez problemu daje radę. Oczywiście nie przesadzam z głośnością, według zaleceń innych forumowiczy przy nowych kolumnach, trzeba je wygrzać. Teraz słucham głównie muzyki ze spotify. Docelowo podział będzie wyglądał tak: 70% muzyki, 30% kino domowe. 

Byłem na odsłuchu  amplitunera denon avc-x3700h. Nie mam na razie rozeznania, wydawało mi się że grał normalnie (jak mój pionier) czysto, bas był jednak w tym amplitunerze jakby trochę stłumiony - może to kwestia utworów lub mojego nieaudiofilskiego ucha.

Przeglądałem posty na tym forum i zebrałem kilka amplitunerów, które pewnie będę musiał posłuchać z kef-q750:
- Yamaha R-N803D - gdyby zakończył rozbudowę i dodał tylko jakieś monitory pewnie by mi wystarczył. Dobre opinie wyczytałem z postów @ksi3zyc, który ma już takie połączenie np. tu https://forum.audio.com.pl/topic/66729-yamaha-rn-803d/?tab=comments#comment-269195
- Yamaha RX-A1080 - tu widzę jest szansa rozbudowy 7.2 (jakość/moc wyciągnięcia basu w porównaniu z Yamaha R-N803D ponoć lepsza)
- Marantz SR6015 - porównywalny z Yamaha RX-A1080, ale za to ma możliwość rozbudowy 9.2, tylko nie wiadomo czy dobrze zagrają z kef-q750

Aby poprawić jeszcze jakość, wymienię kable na Melodika Purple Rain MDC2150.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yamaha 803 jest stereo. To nie amplituner kina.


Tak, wiem że Yamaha 803 jest stereo.

Cytat

1080 super amplituner jeśli idziesz w system 7.1 albo 5.1.2

Z opinii które czytałem, ale mogę mylić się, to można porównać Yamaha 803 z 1080, jeśli chodzi o dynamikę z jaką grają te sprzęty są porównywalne - tylko tak jak zaznaczyłeś jeden to amplituner stereo, a drugi jest do kina domowego.

 

Cytat

Marantz 6015 moim zdaniem z Kefami zagra po protu za łagodnie.

Ale może to lubisz?

Lubię mocne brzmienie, głęboki bas ;) Tego właśnie obawiam się że marantz może nie być tym sprzętem jakiego szukam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kamikaze1945 napisał:

Z opinii które czytałem, ale mogę mylić się, to można porównać Yamaha 803 z 1080, jeśli chodzi o dynamikę z jaką grają te sprzęty są porównywalne - tylko tak jak zaznaczyłeś jeden to amplituner stereo, a drugi jest do kina domowego.

One sa do innego użytkowania.

Więc nie wiem gdzie wyczytałeś takie porównanie.

12 godzin temu, kamikaze1945 napisał:

Lubię mocne brzmienie, głęboki bas ;) Tego właśnie obawiam się że marantz może nie być tym sprzętem jakiego szukam.

No to na pewno nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...