Skocz do zawartości

Lenco L-84


Ola

Recommended Posts

Hej!

W zeszłym tygodniu dostałam w prezencie gramofon Lenco L-84 - nie mam żadnego doświadczenia z gramofonami, nie znam nikogo kto by się znał na temacie, dlatego chciałabym poprosić o pomoc w roztrzygnięciu czy potrzebuję dokupić jakiś dodatkowy sprzęt żeby móc zacząć korzystać z gramofonu.

Ten model posiada wbudowany przedwzmacniacz, w zestawie jest zasilacz 12V, czy wystarczy że podłączę kable RCA do głośników i powinno grać?

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź, ponieważ jestem zupełnie zielona a robiąc pobieżny research w internecie odczuwam zagubienie...

Edytowano przez Ola
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwzmacniacz w gramofonie nie determinuje wyboru wzmacniacza. Możesz kupić taki który ma swoje pregramofonowe lub taki, który go nie ma. W obu wariantach, swój gramofon wpinasz do wejścia standardowego.

Wzmacniacz dobierz pod kątem kolumn jakie masz lub zamierzasz kupić. Kolumny zaś pod kątem pomieszczenia w którym mają grać.

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pboczek napisał:

Przedwzmacniacz w gramofonie nie determinuje wyboru wzmacniacza. Możesz kupić taki który ma swoje pregramofonowe lub taki, który go nie ma. W obu wariantach, swój gramofon wpinasz do wejścia standardowego.

Wzmacniacz dobierz pod kątem kolumn jakie masz lub zamierzasz kupić. Kolumny zaś pod kątem pomieszczenia w którym mają grać.

Bardzo dziękuję!

6 godzin temu, 1Ender napisał:

Jaki masz budżet?

Myślę, że do 1500 zł dam radę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model kolumn masz? 

Jak duży pokój?

@Pboczek

Dałoby radę podzielić na kolumny i wzmak. Wzmak jakiegoś Nada do 500 zł za resztę przewody i paczki.

Dlaczego Nada? Bo miały bardzo dobre preampy.

Na tym etapie bym sobie zewnętrznym pre nie zawracał głowy. Z czasem @Ola kupi lepszą wkładkę, później lepszy zewnętrzny preamp może lampowy?😁

Do drapaka Olu, będziesz potrzebować jeszcze wagę cyfrową jubilerską, około 20 zł, Myjkę do płyt z płynem wielorazowego użytku, około 230 zł, zestaw czyszczący do płyt ze szczotką węglową około 55 zł, szablon do kalibracji, koszulki antystatyczne na umyte płyty około 35 zł za 50 szt. O czymś zapomniałem?🤔

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...