Skocz do zawartości

Marantz nr1200, jakie kolumny podłogowe


Piotr310

Recommended Posts

Witam,

planuję zakup zestawu, które podstawą będzie Marantz Nr1200, w związku  czym mam pytanie, jakie kolumny podłogowe proponujecie do pomieszczenia ok. 25 mk, otwartego, połączonego z kuchnią. Jeżeli chodzi o planowaną muzykę to zakres gatunków będzie szeroki od jazzu i klasyki przez hip hop i house. Przedział cenowy za komplet głośników podłogowych 3-3,5 k zł.

Zastanawiałem się nad: Monitor Audio Radius 270, Monitor Audio Bronze 200, Monitor Audio Bronze 6, Dali Oberon 5 lub 7 ale jestem otwarty na inne propozycje.

Będę wdzięczny za pomoc.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Muzyka widzę różna w związku z czym w przypadku NR1200 polecałbym bardziej iść w kierunku muzykalniejszych kolumn. NR1200 to bardzo ostro brzmiący wzmacniacz. Tutaj dobrym rozwiązaniem byłyby Heco Aurora 700, Q Acoustic 3050i, Pylon Audio Sapphire 25 czy Dali Oberon 7. 
Jesli w grę wchodziłby Monitor Audio Bronze 200 to lepszym wzmacniaczem byłby cieplejszy Audiolab 6000a Play. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr310 napisał:

Cześć, 

dziękuję za informację, a czy Dali Oberon 5 to za słaba kolumna? Jaki byłby efekt zestawienia z taką kolumną? 

 

Hej każda kolumna dla każdego zagra inaczej dali najbardziej uniwersalna i każda zagra inaczej w salonie odsluchowy i u Ciebie bez wypożyczenia nie kupuj i doradzał opticon 8 mk2 do 30m2 A grają petarda

Przed chwilą, Arekszcz napisał:

Hej każda kolumna dla każdego zagra inaczej dali najbardziej uniwersalna i każda zagra inaczej w salonie odsluchowy i u Ciebie bez wypożyczenia nie kupuj i doradzał opticon 8 mk2 do 30m2 A grają petarda

Mi odradzali mialo być A jeżeli chcesz tanio to polecam top audio bielsko biała nikt tu z obecnych nie zrobił ceny jak oni tak apropo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Arekszcz napisał:

Hej każda kolumna dla każdego zagra inaczej dali najbardziej uniwersalna i każda zagra inaczej w salonie odsluchowy i u Ciebie bez wypożyczenia nie kupuj i doradzał opticon 8 mk2 do 30m2 A grają petarda

Mi odradzali mialo być A jeżeli chcesz tanio to polecam top audio bielsko biała nikt tu z obecnych nie zrobił ceny jak oni tak apropo

Niestety do Bielsko Białej mam kawał drogi, ale jeżeli cena okazałaby się faktycznie tak konkurencyjna to może warto się wybrać. Dzięki za propozycje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 22.02.2021 o 12:26, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

sprawdź Audiosymptom i8, myślę że miło się zaskoczysz. Duża kolumna, z dobrze dociążonym dźwiękiem i fajnym środkiem jak za te pieniądze. 

Pozdrawiam,

Michał

a co lepiej zagra z i8 : Marantz nr1200 czy yamaha 803?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...