Skocz do zawartości

Sennheiser HD660s + wzmacniacz/dac


Recommended Posts

Cześć,

Uzbierałem trochę grosza i chciałem w końcu kupić porządny sprzęt do słuchania. Zdecydowałem się, w ciemno, na zakup HD660s z toppingiem Dx7 pro. Niestety bardzo duże rozczarowanie. Słucham głównie rocka/ metalu/ jazzu i klasyki. Jak dla mnie nie ma tam w ogóle basu, granie takie sobie, nie ma w sumie żadnej radości. Poradźcie co zmienić w tym zestawie. Oba produkty osobno zbierają fajne recenzje, ale u mnie coś w tym połączeniu nie gra. Warto poczekać, osłuchać się? Do tej pory słuchałem na momentum 2 on ear prosto ze smartfona, i tak na moje ucho brzmi to zdecydowanie lepiej.

Poradźcie proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wiele zależy od Twoich preferencji i jeśli lubisz mocniejszy bas to ani w HD660s ani tym bardziej w Toppinga DX7Pro nie uświadczysz. Jeśli chciałbyś uzyskać mocniejszy dół i muzykalniejszy charakter brzmienia to weź pod uwagę Meze 99 Classic lub Audio Technica ATH A990z. Bardzo dobrym wzmacniaczem w przypadku tych słuchawek jest Audiolab M-DAC mini oraz Chord Mojo. Na rozmiar nie patrz, ponieważ można się zdziwić jak dobrze brzmią te urządzenia. Chord Mojo to większy spokój oraz bardziej mięsisty bas. Audiolab to większa precyzja oraz kontrola dołu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć,
Wiele zależy od Twoich preferencji i jeśli lubisz mocniejszy bas to ani w HD660s ani tym bardziej w Toppinga DX7Pro nie uświadczysz. Jeśli chciałbyś uzyskać mocniejszy dół i muzykalniejszy charakter brzmienia to weź pod uwagę Meze 99 Classic lub Audio Technica ATH A990z. Bardzo dobrym wzmacniaczem w przypadku tych słuchawek jest Audiolab M-DAC mini oraz Chord Mojo. Na rozmiar nie patrz, ponieważ można się zdziwić jak dobrze brzmią te urządzenia. Chord Mojo to większy spokój oraz bardziej mięsisty bas. Audiolab to większa precyzja oraz kontrola dołu. 

Dzięki za podpowiedzi. 

 

Fakt że lubię mocniejsze, bardziej basowe brzmienia, ale jak dla mnie coś w sobie te HD660s mają. Ciężko opisać co, ale mimo że nie mam radości ze słuchania, to coś brakuje jak się je ściągnie z głowy.

Rozważam zostawienie ich sobie i dobranie czegoś właśnie pod nie. Nie zależy mi na mobilności tego zestawu, ma leżeć na biurku...

Poprosiłbym jeszcze o poradę, jakie urządzenia mogą pasować właśnie do tych Sennheiserow. 

Słuchałem także tych Meze 99 classic z toppingiem Dx7 pro. Robiło wrażenie, nie powiem. Taki 'fun' ze słuchania. Nie jestem jednak przekonany czy chce iść w tą stronę. Chciałbym poznać taka naturalność muzyki, bez podbarwień.

Ciężko coś wybrać, przy ograniczonym odsłuchu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...