Skocz do zawartości

Słuchawki bezprzewodowe z obsługa dwóch źródeł?


Recommended Posts

Witajcie - jak w temacie. Siedząc w pracy na home office słucham muzyki z prywatnego kompa/telefonu, a dość często niestety muszę dołączyć do telekonferencji na służbowym kompie, co wymaga ode mnie ściągania jednych słuchawek, zakładania drugich, pomijam ze obecnie jest to rozwiązanie kablowe co dodatkowo komplikuje sprawę. Przesiadka na bezprzewodowe słuchawki jest niezbędna, idealnie byłoby gdyby były to jedne słuchawki, najlepiej z anc w których mógłbym „przełączać” się miedzy jednym, a drugim kompem. Czy coś takiego jest realne? Czy raczej będę musiał się zadowolić dokupieniem jakiejś taniej pary do rozmów i pozostać przy zamienianiu? 
z góry dzięki za rady. 

P.S. Nie, nie mogę odpalić sobie spotify na służbowym i rozwiązać tak tego problemu, muszę się trzymać ścisłych polityk bezpieczeństwa, nie chce ryzykować.

P.S.2 Myślałem o tym żeby może po prostu parować na zmianę z jednym czy drugim, ale to zajmuje czas, a niestety bardzo często wrzucają mnie na spotkania „z biegu”, bez uprzedzenia, wiec jak nie będzie to kwestia „click” i jestem na drugim kanale to będzie to niestety irytujące. Już samo ściąganie jednych i zakładanie drugich bywa „na styk”.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele modeli słuchawek bluetooth obsługuje multicasting. Jeśli wszystko działa dobrze to w trakcie słuchania muzyki można odebrać połączenie z telefonu, gdy ktoś zadzwoni. Z dwoma komputerami może być problem. Trzeba by rozłączyć jeden i podłączyć do drugiego. Wtedy ten mechanizm nie jest konieczny i wystarczą słuchawki bluetooth łączące się z jednym urządzeniem. Magicznych przełączników raczej nie uświadczysz do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Są klawiatury i myszki, które to potrafią, myślę że kwestią czasu jest żeby ktoś wpadł na to i zrobił takie słuchawki... 
Czyli pozostają jakieś niewielkie budżetówki do rozmów i jakieś fajne, w miarę dobrze grające do słuchania... Przynajmniej nie będą się kable plątać. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to lepszy pomysł. Jeśli jednak na jednym komputerze połączysz je jako słuchawki stereo a na drugim jako zestaw słuchawkowy to powinny wystarczyć jedne z obsługą połączenia równoczesnego do dwóch źródeł. Skutki nie nie są do końca do przewidzenia. Sytuacja moze się zmieniać po aktualizacjach systemu operacyjnego w komputerach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...