Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego z MM


Critt

Recommended Posts

Witam serdecznie. 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe-denon-avr-s650h-wilson-viper-czarny

Czy taki gotowy zestaw kina z MM warto kupić w tych piniondzach?😉 I oczywiście jakiś sub do tego.  Bo jak patrzyłem na ceny to to jakbym chciał to kupić osobno to by wyszło drożej.Denon ok 2200-2300 zł a Wilsony ok 1300zł.

Zestaw ma być przeznaczony do filmów (netflix) 80%, muzyka 20%. Pokój 25 m2, Tv na większej ścianie, 2.5 m od kanapy. Wiem że to budżetowe sprzęty ale teraz słucham muzyki na JBL Partybox 200 który jest podpiety pod TV. Nie da się normalne na tym słuchać muzyki, nie wiem po co to kupiłem 😁, owszem moc i bas jest aż się krzesła przesuwają ale jak się słucha ciszej to jest taki szum, masakra. Ten typ tak ma. Więc tak sobie myślę że cokolwiek kupie to będzie dużo lepiej grało. 

Drugie pytanie czy taki zestaw lepiej zagra niż zaawansowane soundbary za 4-5 tyś? 

Pierwszy raz tu piszę także nie bijcie na dzień dobry😁

Pozdrawiam. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Soundbar to tak na prawdę ostateczność dla osób, które kompletnie nie mają miejsca nawet na małe monitory. WIlson Viper to także pieniądze wyrzucone w błoto. 

Masz Yamahę RX V4a + Polk Audio T531, zestaw który zagra dynamicznie z mocniejszą podstawą basową oraz bardzo dobrą przestrzenią. Alternatywą może być Denon S750h + Wilson Raptor 7 + 1 + Vocal jeśli lubisz muzykalne brzmienie z bliższą średnicą oraz łagodniejszą górą.  Subwoofer w przyszłości będziesz musiał dokupić, ponieważ to on robi efekt w kinie domowym i możesz iść w kierunku Magnata 302a czy Klipsch R12sw. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy Yamahę RX V4a + zestaw Jamo S 803 HCS lub Polk Audio T Bookshelf System (T30 + T15) będzie odpowiednim wyborem ?

Zależy mi na głośnikach 4 głośnikach naściennych (2 z przodu, 2 z tyłu, +1 pod telewizorem leżacy)

Jamo S 803 HCS  - https://m.sklep.rms.pl/jamo-s-803-hcs-s803hcs-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-0

Polk Audio T Bookshelf System (T30 + T15) - https://m.sklep.rms.pl/polk-audio-t-bookshelf-system-t30-t15-zestaw-podstawkowych-kolumn-do-kina-domowego-5-0

Edytowano przez Criseq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre rady. 

Zdecydowałem się na zestaw Quadral 6500 LE i Magnat Sub 302A

Nie jestem tylko pewny jaki amplituner do tego wybrać:

Yamaha RX V4a -2500 zł

Denon S750H - 2500 zł

Denon X1600H - 2600 zł

Przyznam że bardziej skłaniam się w stronę Denona, mogę w przyszłości dołożyć dodatkowe głośniki, menu chyba po polsku ( a dla takiego laika jak ja to ma znaczenie), no i są zauważalnie mniejsze od Yamahy. Pytanie mam czy te Denony to podobna pólka jakościowa jak ta Yamaha? I Czym się te dwa modele od siebie różnią? Czytam opis modeli I różnic nie widzę. Na zakończenie zapytam dlaczego teraz tak ciężko kupić budżetowy amplituner, pozamykali fabryki czy to może  przez covid? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Jamo nie. Polk Tak. Te Jamo grają bardzo źle.

Denon X 2700 to znacznie wyższy model od Yamahy 4A to konkurent dla 6A. Stąd różnica w cenie

DAB'em .......

 

Mógłbym Ciebie prosić o opinie tego zestawu https://www.salonydenon.pl/zestawy-kina-domowego/kino-domowe-avr-x1600h-dab-movie-95.html ? 

Albo sam ten zestaw głośników i dobrać inny amplituner. 
 

Edytowano przez Criseq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Criseq napisał:

Mógłbym Ciebie prosić o opinie tego zestawu https://www.salonydenon.pl/zestawy-kina-domowego/kino-domowe-avr-x1600h-dab-movie-95.html ? 

Albo sam ten zestaw głośników i dobrać inny amplituner. 
 

Akurat to zestawienie jest dobre. Ja lubię te mikro kolumny. Jeśli masz małe pomieszczenie i używany tylko do kina to jest to jak najbardziej polecany zestaw.

22 godziny temu, Critt napisał:

Dziękuję za dobre rady. 

Zdecydowałem się na zestaw Quadral 6500 LE i Magnat Sub 302A

Nie jestem tylko pewny jaki amplituner do tego wybrać:

Yamaha RX V4a -2500 zł

Denon S750H - 2500 zł

Denon X1600H - 2600 zł

Przyznam że bardziej skłaniam się w stronę Denona, mogę w przyszłości dołożyć dodatkowe głośniki, menu chyba po polsku ( a dla takiego laika jak ja to ma znaczenie), no i są zauważalnie mniejsze od Yamahy. Pytanie mam czy te Denony to podobna pólka jakościowa jak ta Yamaha? I Czym się te dwa modele od siebie różnią? Czytam opis modeli I różnic nie widzę. Na zakończenie zapytam dlaczego teraz tak ciężko kupić budżetowy amplituner, pozamykali fabryki czy to może  przez covid? 

Przez Covid. nie ma cześci do amplitunerow.

Idą na inne rynki.

Do Quadrala faktycznie Denon. Z tym że nie ma specjalnej rożnicy pomiędzy S 750 a X1600. Bierzesz ten który jest dostępny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...