Skocz do zawartości

denon ceol + polk signature s20e czy Yamaha MCR-N670D


Luk2015

Recommended Posts

Koledzy, chce wybrać audio do salonu na spokojne słuchanie muzyki, radia i może podłączenie do tv. Muzyki słucham po cichu, żadne europy wygłupy. Salon ma szerokość 6m i długość około 8 metrów ale kanapa stoi po środku (3m od tv). Dużo czasu spędzam na dywanie przy zabawie z dzieckiem, także będą blisko sprzętu. Budżet ok 3k PLN. Wstępnie wytypowałem 2 sprzęty z tematu - co o tym sądzicie? Nie żyje w Polsce i aktualnie że względu na restrykcje, nie mam możliwości odsłuchu w sklepie. Dziękuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Do cichego słuchania którakolwiek z w/w pozycji będzie dobra jednakże o wyborze jednego czy drugiego mogą zdecydować preferencje brzmieniowe. Denon z Polk Audio da Ci sporo więcej niskich tonów niż MCR-N670D którą ograniczają oryginalne kolumny od zestawu. Znowu Yamaha z lepszymi kolumnami to już może zrobić się trochę za drogo, a jak szeroko będą rozstawione te kolumny lub wszystko ma być w jednym miejscu?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy takim ustawieniu nie będzie to miało większego znaczenia dlatego zapytałem jak to będzie stało. Co do kolumn wystarczy popatrzeć na stronę sklepu Top Hi-Fi jak zestawiają ten sprzęcik z różnymi kolumnami. Tak czy siak czy będą to kolumny oryginalne lub innej marki na pewno trzeba wymienić przewody od zestawu głośnikowe oraz RCA. Niewielki koszt a poprawa brzmienia jest zdecydowana.

https://www.tophifi.pl/systemy-mini/systemy-mini/manufacturer/yamaha.html?product_list_order=price&product_list_limit=48

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeszcze zapytam - czy rozsądniejszym rozwiązaniem byłoby kupno gorszej aparatury np. Yamaha N470D i do tego lepsze głośniki czy lepiej zostać przy lepszej bazie i standardowch głośnikach?

I czy może do mojego słuchania opłaca się dopłacić do 670D czy wystarczy np. Yamaha 570D? 

Edytowano przez Luk2015
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są zdania podzielone co wybrać lepsze kolumny czy elektronikę także wskazany byłby odsłuch. Ja osobiście wybrałbym zestaw dzielony czyli MCR-N670D a w przyszłości ewentualnie zmienił kolumny jak te nie wystarczą. Zadaj sobie pytanie czy ma być to sprzęt przejściowy czy na lata aby później nie żałować?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie wiem, czy będę czuł potrzebę zmiany i raczej nie mam tak wybitnego słuchu, aby dostrzegać drobne niuanse. W każdym razie, w przypadku Yamahy N670d - jeśli kiedyś bym się zdecydował na kolumny np. Polk Audio s55e, to ten zestaw sobie z nimi poradzi? I czy byłby sens kupowania twoich kolumn do słuchania po cichu (nie wiem, czy to prawda, ale gdzieś czytałem, że aby stojące kolumny wynikły, to muszą być nastawione na większą głośność). Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Luk2015 napisał:

Wiesz, nie wiem, czy będę czuł potrzebę zmiany i raczej nie mam tak wybitnego słuchu, aby dostrzegać drobne niuanse. W każdym razie, w przypadku Yamahy N670d - jeśli kiedyś bym się zdecydował na kolumny np. Polk Audio s55e, to ten zestaw sobie z nimi poradzi? I czy byłby sens kupowania twoich kolumn do słuchania po cichu (nie wiem, czy to prawda, ale gdzieś czytałem, że aby stojące kolumny wynikły, to muszą być nastawione na większą głośność). Pozdrawiam. 

Cześć ostatnio kupiłem córce ceol n11 i do tego oberon 3 jak stwierdzila ha bosko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Luk2015 napisał:

I czy może do mojego słuchania opłaca się dopłacić do 670D czy wystarczy np. Yamaha 570D? 

Nie idz w model 570 jest niewiele lepszy od 470 różni się jedynie kolumnami.  Ciekawszym rozwiązaniem jest wybór 670 nawet z głośnikami podstawowymi. Jeżeli oczekujesz lepszego efektu to sprawdź konfiguracje z kolumnami Indiana line nota 260x. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pomieszczenie do nagłośnienia masz duże w związku z czym potrzebujesz mocniejszych kolumn. Polk Audio S20e to dynamiczne brzmienie z mocniejszym basem oraz bardzo dobrą przestrzenią. Bardzo dobrze zgrywają się z Cambridge Audio One. 
Jeśli nie zależy Ci na odtwarzaczu płyt CD to możesz zwrócić uwagę na Topping MX3 + iEast M30 Pro + Q Acoustic 3030i. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Homedziękuję. Czy ewentualnie przy założenu, że podniose budżet do 4000, może 5000 zł, mógłbym zaproponwać rozwiązanie, które sprawdzi się lepiej? Wymaganiem jest Radio DAAB+, odtwarzacz CD, radio internetowe, BT i wyjście optyczne do podłączenia TV. Czy w waszym sklepie jest możliwość wysyłki do Czech? 

Dołączam orientacyjny plan. 

mieszkanie.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Luk2015 napisał:

Wiesz, nie wiem, czy będę czuł potrzebę zmiany i raczej nie mam tak wybitnego słuchu, aby dostrzegać drobne niuanse. W każdym razie, w przypadku Yamahy N670d - jeśli kiedyś bym się zdecydował na kolumny np. Polk Audio s55e, to ten zestaw sobie z nimi poradzi? I czy byłby sens kupowania twoich kolumn do słuchania po cichu (nie wiem, czy to prawda, ale gdzieś czytałem, że aby stojące kolumny wynikły, to muszą być nastawione na większą głośność). Pozdrawiam. 

Nie myślałem o kolumnach podłogowych tylko o lepszych podstawkowych. Do kolumn Polk Audio S55E trzeba zastosować coś wydajniejszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli nie masz dużych wymagań co do brzmienia systemu i nie potrzebujesz grać głośno to raczej szkoda wydawać większe pieniądze. Pomyśl tylko o szerszym rozstawie kolumn podstawkowych choćby na tej szafce RTV po bokach telewizora i takie rozwiązanie sprawdzi się przy muzyce oraz trochę polepszy oglądanie filmów.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możemy wysłać do Czech.

Jeśli monitory no to faktycznie Polk S20 + Yamaha Rn 602 + CDS300

Albo bardzo fajne ELAC B6.2 z tą samą elektorniką.

mozna by też pomyśleć o dużych Bronze 100 z jakimś cieplejszym wzmacniaczem jak Magnat MR 780 czy NAD 356 ale tu nie starczy juz na CD.

Sieć rozwiążę M5 od iEAST

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...