Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do salonu (2000-6000zł)


FioleK

Recommended Posts

Jakie kolumny podłogowe możecie mi polecić do salonu 5.2m x 3.9m (w tą stronę będą grały kolumny). Kolumny niestety nie będą ustawione centralnie, będą bliżej jednej ściany.

Co miałem (i moje wrażenia):

Paradigm Monitor 3 / Dali 202 / Dali 103 / Dali Concept 2 (po tej serii stwierdziłem, że zdecydowanie potrzebuje podłogówek, pomimo mniejszego salonu wtedy)

Wharfedale Crystal 2-30 (po podkręceniu basu i treble całkiem niezłe patrząc na cenę)

Dali Blue 8008 (gdyby nie nosowatość i niezadowalający mnie wysokotonowy to byłoby to dla mnie idealne kolumny)

Paradigm Monitor 11v7 (wspaniały wysokotonowy, może trochę suchy, braki w średnicy i za dużo basu dla mnie - zatkałem jeden bass refleks + panele akustyczne za kolumnami)

Polk s55e (grzeczniejsze wydanie Paradigmów, basu nadal za dużo, poza tym liczyłem na bardziej mięsisty, przez wycofanie średnicy brzmią dla mnie trochę "pudełkowato")

Dali Lektor 8 (grzeczniejsze wydanie Paradigmów, lekko ocieplone, troszeczeczkę nosowate, ale raczej zrównoważone, trochę brak im żywości / radości Pradigmów)

Dwa ostatnie pary mam teraz i obie pójdą na sprzedaż...

Co słucham?

Rock, Pop, Hard Rock, Metal, Unplugged, Pop, trochę klasycznej (Paradigmy "wywracały scenę" - bębny i talerze "siedziały na scenie"), muzyka elektroniczna, poezja śpiewana, soul, rock folk etc... 

O czym myślałem (używane i nowe)?

Dali Grand

Paradigm 6000F (jako grzeczniejsze 11v7)

JBL Studio 580 / 590

Elac debut f6 (tutaj widzę, że pojawiły się Elac Debut Reference F5) - nigdy nie miałem tak neutralnych kolumn, ale jestem ciekawy.

Elac Uni-Fi FS U5

Dali Opticon 6 (Ikon 6?)

Wharfedale EVO 4.4 (na filmikach z youtube'a brzmią świetnie, ale w teście wyszło, że wysokotonowy jest "wykastrowany")

Polk RTi A7

Focal Chora 826

Dinavoice Definition DF-8 (może 6 lepsze?)

Jamo Concert C97 II

 

Kolumny będą grały z Onkyo TX-8130 (kiedyś pewnie uradowanym do TX-8250/TX-8150, aby mieć 4 wejścia cyfrowe).

 

Dziękuję z góry za pomoc i pomysły.

 

 

 

Edytowano przez FioleK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Przede wszystkim masz dużą? Za duzą rozpiętość cenową.

W cenie 2000 zł a w cenie 6000 zł kupisz totalnie inne kolumny. Innej klasy przede wszystkim. Zwłaszcza jeśli dochodzą jeszcze do wyboru uzywane.

Druga sprawa to obawiam się Twojej elektroniki. 8130 NIE wykorzysta potencjału kolumn NOWYCH juz za 4K. Tak mniej wiecej.

Więc może przeanalizuj jeszcze raz swój budżet i pomysł o kolumnach i innym chociaż uzywany wzmacniaczu? Wówczas zagra to na prawdę tak jak powinno.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Onkyo TX8130 będzie sporym ograniczeniem chyba, że bierzesz pod uwagę wymianę w przyszłości na coś lepszego, wydajniejszego. Jeśli tak to udaj się na odsłuch i posłuchaj kilku opcji. Masz do wyboru choćby Heco Aurora 700, detaliczniejsze Q Acoustic 3050i, Pylon Audio Diamond 25 czy przestrzenne i szczegółowe Monitor Audio Bronze 500 lub wspomniane Focal Chora 826. Wszystko zależy od Twoich preferencji i bez odsłuchu będzie ciężko znaleźć idealne rozwiązanie. Weź koniecznie na odsłuch swój wzmacniacz i porównaj go z innymi. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Miałem okazję posłuchać:

- Kefów Q950 (tutaj dla mnie duże zaskocznie, bo patrząc na charakterystyki głośniki powinny być ciemne z "przewalonym basem", a były "prawie" neutralne - przez zamkniętą konstrukcję bas nie jest tak bezlitosny jak wygląda na charakterystyce, a wysokotonowy daje szeroką scenę... (jakieś włoskie kombo wycenione na 25000zł, którego nazwę 1. raz słyszałem oraz Onkyo TX8390)

- Paradigm Premier 700F (Monitory 11v7 są dla mnie zdecydodwanie lepsze od 700F) (jakieś włoskie kombo wycenione na 25000zł, którego nazwę 1. raz słyszałem)

- SVS Prime Pinnacle (nie do końca mi pasowały) (Onkyo TX8390)

- Monitor Audio Silver 300 (tu zdecydowanie wysokotonowy kulał przy SVSsie) (Onkyo TX8390)

- Focal Chora 826 (całkiem całkiem, muszę je jeszcze raz posłuchąć, ponieważ posłuchałem) (jakieś włoskie kombo wycenione na 25000zł, którego nazwę 1. raz słyszałem)

- Audiovector QR3 (prawie ideał, tylko trochę więcej basu => czytaj pewnie QR5 są tym ideałem) (Onkyo TX8390)

Paradigmy 6000F, Jamo Concert C97 II, Heco Aurorę, Klipsha r8000f mi odradzono jako kolumny zdecydowanie poniżej moich oczekiwań... Wharfadale też mi odradzają (walka o klienta?) 

Czy coś byście w podobnym budżecie polecili? Czy należy odkładać kasę na Audiovectory?

Edytowano przez FioleK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Proponuję Ci, do tej listy dobić głośniki Elac Debut Reference https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-debut-reference-f5.html

-Na forum było już o nich bardzo dużo :)  -to selektywne i prężne głośniki. Swoją dynamiką są w stanie zawstydzić niejedne głośniki :)

Zapraszamy na testy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je na liście, ale do Państwa trzeba się miesiąc naprzód umawiać na odsłuch co mnie skutecznie zniechęca, ponieważ nie jestem wstanie zaplanować wizyty z miesięcznym wyprzedzeniem (wybór kolumn to nie lekarz ratujący życie). Wypożyczyć ich też nie można (moje naturalne pytanie - reakacja na miesięczny okres oczekiwania na odsłuch). Generalnie po kilku kontaktch staram się omijać Państwa firmę... Można najwyżej przyjść i pooglądać. Przykro mi, ale przy Państwa oddziale mokotowskim to superhifi.pl, audiocolor.pl czy audiopolis.pl są do rany przyłóż... 

Edytowano przez FioleK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2021 o 16:30, FioleK napisał:

Dali Grand

 

Dnia 22.02.2021 o 16:30, FioleK napisał:

Dinavoice Definition DF-8

Miałem w zbliżonej do Twojej kubaturze pomieszczenia w/w kolumny. O Dali Grand możesz się pokusić pod warunkiem zmiany  wzmacniacza . Musisz tęż mieć trochę szczęścia w akustyce pomieszczenia, bo Grandy mają dwa 18 calowe woofery i to słychać i czuć :) 

Co do DF-8 nie masz już żadnych szans przy tym Onkyo , bas w tych kolumnach cholernie ciężko okiełznać by nie był pudełkowaty i potrzebny jest mocny wzmacniacz albo duży salon , albo adaptacja akustyczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2021 o 22:31, FioleK napisał:

Mam je na liście, ale do Państwa trzeba się miesiąc naprzód umawiać na odsłuch co mnie skutecznie zniechęca, ponieważ nie jestem wstanie zaplanować wizyty z miesięcznym wyprzedzeniem (wybór kolumn to nie lekarz ratujący życie). Wypożyczyć ich też nie można (moje naturalne pytanie - reakacja na miesięczny okres oczekiwania na odsłuch). Generalnie po kilku kontaktch staram się omijać Państwa firmę... Można najwyżej przyjść i pooglądać. Przykro mi, ale przy Państwa oddziale mokotowskim to superhifi.pl, audiocolor.pl czy audiopolis.pl są do rany przyłóż... 

Dziwna sytuacja, dlaczego nie spróbował Pan uderzyć do innych punktów? Np. Tophifi Nowogrodzka, jest w centrum miasta, kilka stacji metrem z Mokotowa. Proszę się skontaktować, załatwimy odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

O dziwo na placu boju zostały Audiovectory QR3 i Polki R700. Najchętniej kupiłbym QR5, ale za drogie póki co 😕 Focal Aria mnie nie zachwyciły, Martiny Logany to była porażka... Motion 40 na siłe próbuje walić basem, 60 lepsze (nic nie udają, bardziej zrównoważone) od 40 ale droższe i gorsze od QR5. Nadal pozostaje mi do odsłuchu Elac Debut Reference F5 oraz Dinavoice Definition DF-8. Patrząc na używki to teraz można złapać Dali Mentor 6 oraz Dali Icon 8. Pytanie czy warto jechać 300km+ (w obie), aby to posłuchać?

Edytowano przez FioleK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...