Skocz do zawartości

Yamaha kontra Panasonic


Adam1313

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Chciałbym zapytać o dźwięk jaki generują zestawy micro 

Yamaha mcr-n470d lub mcr-n570d

Panasonic sc-pmx90 lub sc-pmx150

Może ktoś miał możliwość porównania tych sprzętów. Nie chodzi mi o funkcje tylko o barwę dźwięku. Wiem jak gra Panasonic ale na odsłuch Yamahy muszę pokonać " kawałek drogi" - nie wiem czy jest sens. 

Muzyka elektroniczna, w zasadzie to wszystko oprócz jazzu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panasonica nie słuchałem , natomiast pianocrafta mam wiele lat , topową wersję i gra to wyśmienicie w małym pokoju, instrumenty np pianino , skrzypce - jak na żywo

Pianocrafty sa z pewnoscią droższe ale wybierz sie na odsłuch , wez swoje ulubione kawałki , posłuchaj na obu sprzętach a potem oceń czy róznica w jakosci i barwie dzwięku jest warta tej dopłaty ,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pianocraft 470 i 570 to, te same jednostki będące amplitunerami z funkcjami sieciowymi, ale różniące się dokładnymi głośnikami. W modelu 570, są zastosowane lepsze obudowy oraz wykorzystuje się zupełnie inne przetworniki wysoko i średnio-niskotonowe. Przekładając to na dźwięk, model wyższy, jest bardziej wyrazisty i ma lepszej jakości bas. Zachęcamy Cię do przyjazdu i odsłuchu tych produktów. Podaj nam swoją lokalizację, bo może się okazać, że nie masz do nas aż tak daleko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. 

Salon z aneksem kuchennym ok 18 m2

Mam Denon F107, ale trzeba w końcu coś zmienić. Dlatego zainteresowany jestem yamaha mcr-n470d lub mcr-n570d. Jednak nie wiem czy Panasonic sc-pmx90 + smartfon nie będzie lepszy. Słyszałem niejednokrotnie yamahę - różnych modeli ale zawsze ciągnęło mnie do Denona. Cały czas mam też M37 - dostał go syn kiedy kupiłem f107. 

Nie mam miejsca na większe zestawy stereo. 

Może dzisiaj uda mi się posłuchać yamahy, dam znać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Pianocraft 470 i 570 to, te same jednostki będące amplitunerami z funkcjami sieciowymi, ale różniące się dokładnymi głośnikami. W modelu 570, są zastosowane lepsze obudowy oraz wykorzystuje się zupełnie inne przetworniki wysoko i średnio-niskotonowe. Przekładając to na dźwięk, model wyższy, jest bardziej wyrazisty i ma lepszej jakości bas. Zachęcamy Cię do przyjazdu i odsłuchu tych produktów. Podaj nam swoją lokalizację, bo może się okazać, że nie masz do nas aż tak daleko :)

Radomsko 

Niestety nie było mi dane oglądnąć Yamahy, chyba zamówię przez sklep internetowy - posłucham w domu a jak mi nie podejdzie to zrobię zwrot. 

Dźwięk Panasonic sc-pmx90 w sklepie był całkiem ok. Ale to w sklepie na półce... a jak w domu? 

Edytowano przez Adam1313
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślimy o skompletowaniu zestawu ale w przyszłości (mam nadzieję niedalekiej). 

S4Home będąc w Warszawie a zdarza się, chętnie odwiedzę Wasz salon. Pewnie coś wpadnie mi w ucho i pozostanie tylko zorganizować środki. 

Posłuchałem (jeśli można to tak nazwać) Denon Ceol N10 - pendrive 128 GB nie odczytał, a bluetooth zrywał co kilka sekund. Ale powiem że słabo wypadł, myślałem że będzie lepiej. 

Yamaha:

klasyka - super,

muzyka elektroniczna której słucham najwięcej - tak sobie chyba subwoofer by się przydał. 

Po głębszym zastanowieniu zdecyduję się chyba na Panasonic sc-pmx92. 1000 zł różnicy za funkcje sieciowe które nie są mi niezbędne. Resztę roboty załatwi smartfon. 

Na jakiś czas wystarczy bo nie przywiązuje się raczej do zbyt mocno. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2021 o 17:27, Adam1313 napisał:

Radomsko 

Niestety nie było mi dane oglądnąć Yamahy, chyba zamówię przez sklep internetowy - posłucham w domu a jak mi nie podejdzie to zrobię zwrot. 

Dźwięk Panasonic sc-pmx90 w sklepie był całkiem ok. Ale to w sklepie na półce... a jak w domu? 

Witaj,

Oczywiście masz prawo zwrotu, więc w tym przypadku możesz tak uczynić. Kto wie, czy nie pomoże Ci to zarazem podjąć tą ostateczną decyzję:)?
Mimo wszystko zapraszamy do zakupów!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...