Skocz do zawartości

Spotify HiFi (lossless)


TomekN

Recommended Posts

Cytat

Spotify HiFi will be available later this year and “will deliver music in CD-quality, lossless audio format to your device and Spotify Connect-enabled speakers

Źródło: https://www.theverge.com/2021/2/22/22295273/spotify-hifi-announced-lossless-streaming-hd-quality

Nie żebym się jakoś podniecał, bo jak wielokrotnie pisałem nie wierzę w słyszalną różnicę.

Ale może przynajmniej skończy się era masturbacji nad Tidalem... 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TomekN napisał:

Źródło: https://www.theverge.com/2021/2/22/22295273/spotify-hifi-announced-lossless-streaming-hd-quality

Nie żebym się jakoś podniecał, bo jak wielokrotnie pisałem nie wierzę w słyszalną różnicę.

Ale może przynajmniej skończy się era masturbacji nad Tidalem... 😉

Tu nie chodzi o masturbacje.

Po prostu mając sprzęt za grube tysiące, wypada słuchać muzyki w formacie bezstratnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy? ...

Jeszcze w tym roku w Spotify pojawi się muzyka w bezstratnym formacie. https://spidersweb.pl/2021/02/spotify-hifi-bezstratny-streaming-premium.html

Podejrzewam, że już i tak jest na to za późno, a jak jeszcze podniosą cenne to ... to się nie uda.

Jest jeszcze trochę czasu by się przygotować ... O! - ile tym razem się uda, bo te zapowiedzi to już słyszałem 2 lata wstecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Q21 napisał:

Nie podpalałbym się za szybko, ponieważ słyszę o bezstratnym formacie na Spotify od dobrych 3-4 lat... 

Tym razem to już pewne. Prasa opłacona ( dlatego te wszystkie artykuły na raz jednego dnia ), Spotify wrzuciło na swój kanał film o HiFi z Billie Elish więc duże nakłady na promocję też idą. Jeżeli chodzi o cenę usługi to stawiam na 39,99 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Tym razem to już pewne. Prasa opłacona ( dlatego te wszystkie artykuły na raz jednego dnia ), Spotify wrzuciło na swój kanał film o HiFi z Billie Elish więc duże nakłady na promocję też idą. Jeżeli chodzi o cenę usługi to stawiam na 39,99 zł

No tak, jest jeszcze to zdanie w artykule:

but now it’s going to launch the feature more widely — with the caveat that it’ll be available only “in select markets.

Pytanie czy jesteśmy select market ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wyrówna się z Tidalem. Te usługi w PL i tak są o połowę tańsze niż na zachodzie Europy. Więc jeśli puszczą kraje "na raty" to PL nie będzie w pierwszym rzucie (wg mnie) bo w DE i UK dostaną więcej kasy. Opcja jest taka, że mogą przewidywać problemy (z serwerami, przepustowością) to wtedy może zaczną od wersji beta dla PL, a dla reszty świata jak poprawią błędy :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kubad napisał:

Tidal jakby nie było straci sporo klientów, pytanie czy wprowadzanie takich formatów przez Spotify nie odbije się na abonamencie. 

To na pewno. Dlatego pytam jaka będzie podwyżka :/

22 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Podejrzewam, że już i tak jest na to za późno, a jak jeszcze podniosą cenne to ... to się nie uda.

Absolutnie nie za poźno i uda się. Bo interfejs Tidala wielu osobom nie lezy. Spotify ma nadal najwięcej subskrypcji w europie.

Moim zdaniem to było umiejętne badanie rynku. Czy wejda w odpowiednim momencie to inna sprawa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
Dnia 23.02.2021 o 08:48, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Kiedy? ...

Jeszcze w tym roku w Spotify pojawi się muzyka w bezstratnym formacie. https://spidersweb.pl/2021/02/spotify-hifi-bezstratny-streaming-premium.html

Podejrzewam, że już i tak jest na to za późno, a jak jeszcze podniosą cenne to ... to się nie uda.

Jest jeszcze trochę czasu by się przygotować ... O! - ile tym razem się uda, bo te zapowiedzi to już słyszałem 2 lata wstecz.

Już niedługo .. będziemy świętować kolejną rocznice szumnej zapowiedzi Spotify w wersji HIFI

image.png.30bd3d787bff93aec6b91fb5b32e14cf.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem na Youtube jakiś film gdzie komentujący stwierdził,że smutna prawda jest taka: HiFi w sumie nie jest Spotify potrzebny. Mają coraz więcej użytkowników bez tego, inne serwisy oferujące Hires nie podbierają wielu użytkowników. Widocznie im się nie spieszy. Szkoda bo użytkowanie Spotify i Spotify connect to sama przyjemność. Mi trochę podpadli tą obietnicą,że zrobią to do końca zeszłego roku i nie zrobili. W zeszłym roku używałem równocześnie Amazon Music , Apple Music i Tidal. I muszę powiedziać,że przyjemnością użytkowania gonią Spotify a oferują wyższą jakość , często taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, na pewno przejdą

Mają w naszym kraju około .... 9-10mln użytkowników, jest trochę licencji darmowych/promocyjnych w telefonach czy telewizorach, dlatego taki rozrzut.

Po co im przechodzić na wyższy pakiet "usług" jeśli są monopolistami i u nas i na świecie.

Troche tylko żal ze takimi obietnicami trzymają użytkowników u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...