Skocz do zawartości

Spotify HiFi (lossless)


TomekN

Recommended Posts

Zadziwia mnie podejście Spotify. Naobiecywali hifi, nic z tego nie wyszło. Poczytajcie sobie ich oficjalne forum. Ludzie są autentycznie wkurzeni, powstało w tej sprawie kilka rozrośniętych wątków. Odpowiedź supportu firmy zawsze wygląda tak samo: „na chwilę obecną nie mamy na ten temat nic do powiedzenia”. Tak się traktuje swoich użytkowników? To jest kpina.

Przy Spotify trzyma mnie ich świetna aplikacja, rekomendacje, algorytm polecania nowej muzyki i usługa connect. A to w sumie sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i tak, że Spotify bez żalu pożegna ten ułamek spośród swoich użytkowników, którzy łakną lepszej jakości.

Przez ostatnie parę miesięcy miałam większość serwisów streamingowych i gdyby nie obniżka cen w Tidal (postanowiłam spróbować ponownie z uwagi na fakt, że mogę przesyłać z aplikacji bezpośrednio na Sonosa) to zostawiłabym Deezer.

Spotify i tak mam i mieć będę bo córka korzysta i nie jest skłonna do zmiany. Jak będę zmieniać Sonosa to się będę zastanawiać ale to któryś tam element w kolejności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy rok 2022, a Spotify Lossless jeszcze się nie ukazał. I właśnie znalazłem tę złą wiadomość: https://www.androidcentral.com/spotify-hifi-lossless-tier-delayed-indefinitely Spotify opóźnia swoją długo wyczekiwaną funkcję dla użytkowników premium w nieskończoność.

Może powinienem zwrócić się do Tidal, aby uzyskać HIFI streaming utworów, ponieważ właśnie zostałem obdarowany konwerterem muzyki Tidal o nazwie Tidizer. Nie sądzę, że jest to najlepszy wybór. Ale po prostu spróbuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
14 minut temu, lpomis napisał:

https://www.theverge.com/2023/3/14/23639674/spotify-hifi-co-president-still-coming

Spotify HiFi jest już niby technicznie gotowe. Może w tym roku się doczekamy 🤮

Myślisz? 

Ja już nie mam od kilkuku lat, poświęciłem na poczet Deezera.

Z Qobuzem też obiecywali lata temu, a jak jest każdy wie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę już dzisiaj żadnej wartości dodanej ani niczego wyjątkowego w Spotify względem TIDAL a tym bardziej Deezer.

Sytuacja podobna jak ta z iOS a Android. Wiele lat temu - przepaść na korzyść iOS. Android był przy nim mocno niepełnosprawny i amatorski. Dzisiaj jednak różnice w zasadzie żadne.

Spotify miał sporą przewagę rynkową wiele lat temu. Dzisiaj z tego nie zostało już nic o co warto walczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, J4Z napisał:

Czyli Spotify stabilnie. Co mają ratować?

To są koszta, a gwarancji nie ma że ludzie przejdą. Co roku puszczają newsy badając rynek. Widocznie nie opłaca się im. 

Stabilnie, czyli ciągły wzrost, niestety strat także https://musically.com/2023/01/31/spotify-ended-2022-with-205m-subscribers-and-489m-active-users/

Raczej na gwałt muszą szukać zysków niż ponosić kolejne koszty na HiFi. Zwłaszcza, że ci co chcą lepszej jakości, już dawno odeszli do innych serwisów…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Amarok napisał:

...but we’re going to do it in a way where it makes sense for us...

Póki co, jeszcze nie widzą sensu. 

 

Tu tłumaczenie jest inne

20 godzin temu, J4Z napisał:

...ale zrobimy to w sposób, jaki będzie to miało dla nas sens...

tak. Ja też tak to rozumiem.

18 godzin temu, sonique napisał:

Nie widzę już dzisiaj żadnej wartości dodanej ani niczego wyjątkowego w Spotify względem TIDAL a tym bardziej Deezer.

A ja nadal widzę. Co prawda korzystam z Tidal i Spotify ale podpowiadanie piosenek albo playlist dla nie to działa nieporównywalnie lepiej na zielonym.

18 godzin temu, J4Z napisał:

Screenshot_20230402-014702_Brave.jpg.339f4c6baea077dfa32ff642e43baa29.jpg

A gdzie tu Tidal?

Tidal by miał tak mało. Hmm no w sumie może być popularny u nas nie wiadomo jak w USA.

Co bardziej polecacie Amazona czy Apple na skosztowanie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Tu tłumaczenie jest inne

tak. Ja też tak to rozumiem.

Bo to nie było tłumaczenie, tylko moje zdanie (co myślę) na powyższy cytat...wypowiedź Spotify. Z resztą nie ważne. Skurczy im sie rynek do 15%, to może wtedy znajdą odpowiedni sposób, taki by to miało dla nich sens. 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Amarok napisał:

Bo to nie było tłumaczenie, tylko moje zdanie (co myślę) na powyższy cytat...wypowiedź Spotify. Z resztą nie ważne. Skurczy im sie rynek do 15%, to może wtedy znajdą odpowiedni sposób, taki by to miało dla nich sens. 😃

Tylko, że pewnie dla 99% osób - jakość lepsza niż 320kb mogłaby nie istnieć (celowo trochę wyolbrzymiam).

Kiedyś spotkałem się jednak z opinią, że my jesteśmy otoczeni dźwiękiem o wysokiej kompresji przez co lepszy jakościowo dźwięk staje się dla nas nienaturalny (a wręcz odbieramy go jako gorszy jakościowo).

Żeby poczuć różnice trzeba ludzie musieliby najpierw chcieć porównać jakość i pewnie zainwestować w sprzęt, który by podkreślił jakość utworów. A w dobie telefonów i słuchawek BT bardziej liczy się wygoda i szeroki wybór wykonawców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

Co bardziej polecacie Amazona czy Apple na skosztowanie?

 

Jak masz streamer z obsługą Amazon Music to zacząłbym od tego.

A jak nie to Windows/Android lepiej chyba spróbować najpierw Amazona, a przy MacOS/iOS lepiej Apple Music.

Funkcjonalność obu serwisów sprawdzić można na każdej platformie. Jedynie Apple Music na Windows wymaga iTunes (staroć, ale z Airplay), albo Apple Music Preview (tylko Win11, trzeba pobrać ze sklepu US), nie ma Airplay...).

Do przetestowania Hires praktycznie konieczny jest zewnętrzny DAC. W przypadku Apple Music najlepiej podłączyć go do iPhone/iPad, w MacOS konieczny LosslessSwitcher lub ręczne przełączanie wyjścia przez Midi (inaczej nie ma bitperfect). Z Windows Apple Music chyba nie ma (wydaje mi się, że jest tylko AAC), na Andoidzie jest, ale nie testowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały wątek, ciekawe ile jeszcze lat będziemy się zastanawiać kiedy Spotify wprowadzi to co obiecuje od kilku lat:) Faktycznie mają to albo nas trochę w pupie :D

Ja się przyznam, że długo broniłem spotify, traktowałem jako tester albumów, które chce kupić na CD albo FLAC. Ostatnio wziąłem subskrypcję Tidal ( co prawfa zwykła wersja HiFi) ale przyznam się szczerze, że od tego czasu już praktycznie na spotify nie wchodzę. Jedyny problem był z bardzo kijową obsługą tidala na HEOSie. ale to ogarnąłem aplikacją bubble UPnP. Nie jest idealnie ale nawet na moim zwykłym sprzęcie słyszę znaczną różnicę w dźwięku. Czy wróciłbym do Spotify? bardzo możliwe, ale im później Spotify wprowadzi ten pakiet tym mniejsze szanse na to, bo po prostu się przyzwyczaję do Tidala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...