Skocz do zawartości

Słuchawki do komputera, bt czy kabel + dac


Recommended Posts

Witam, mam w planach zakup słuchawek do PC (aktualnie laptop z BT 4.1, ale będzie PC). Będę z nich korzystał do słuchania muzyki, grania, YT, praktycznie do wszystkiego. Budżet jest w dość szerokim zakresie, bo jest zależny od zestawu. Jeżeli słuchawki BT to 300-400, max 500zł, jeżeli kabel + DAC to mogę na ten cel przeznaczyć tak do 600-800zł MAX. Za kupnem słuchawek BT przekonuje mnie brak plączących się kabli i wbudowany mikrofon (zazwyczaj jest), ale obawiam się że jakość dźwięku w tak tanich słuchawkach może być kiepska i że mogą wystąpić zauważalne opóźnienia. np podczas grania. Najbezpieczniej bym się czuł biorąc jakiś fajny zestaw dac + słuchawki, lecz obawiam się czy w tym budżecie znajdę coś opłacalnego cena/jakość. Jeżeli chodzi o moje typy:

BT: Audio-Technica ATH-SR30BT

DAC: fiio e10k, sabaj d3, ale nie wiem gdzie je dostać w dobrej cenie, tego pierwszego już chyba wcale nie ma w ofercie. Nie podobają mi się DAC'i typu dragonfly, wolę coś wolnostojącego chociażby pod jakieś głośniki w przyszłości, a nie pendriva 

Słuchawki jack nie mam żadnego typu,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to na jakości mikrofonu szczególnie mi nie zależy, nic nie nagrywam, tylko rozmowy przy gierce ze znajomymi. Z drugiej strony taki ciut lepszy mikrofon tez warto by bylo podpiac do czegos lepszego niz integra w pc, a z tego co zauwazylem polecane DACi raczej nie posiadaja wejscia mikrofonowego.

Co sadzisz o popularnych kartach dzwiekowych zewnetrznych typu asus xonar albo creative sb? Są tanie i bogate w złącza, ale jak u nich z jakością dzwieku na sluchawkach?

Edit: znalazłem jeszcze cos takiego: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition ~400 PLN

Edytowano przez Kamil Dwojak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon do komputera zwykle można podpiąć pod inny układ dźwiękowy niż ten z którego jest dźwięk. Przy słuchawkach z bt jak już pisałem gdy działaj w trybie z mikrofonem dźwięk jest słabej jakości w ich głośnikach. Można je jednak używać z innym mikrofonem podpiętym do innego układu dźwiękowego lub można użyć mikrofon USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze przy uzyciu sluchawek BT i osobnego mirofonu dzwiek powinien byc na przyzwoitym poziomie. Te co wymieniłem w temacie na przykład dadzą rade?

A gdybys mial polecic jakis konkretny zestaw dac + sluchawki jack ktory mozna dostac w miare przyzwoitej cenie? Tego fiio nigdzie nie moge znalezc, sabaj dostepny gdzies w GB, sama wysyłka ponad 30 funtów/dolarow, juz nie pamietam w jakiej walucie był cennik. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do komputera lepiej jest używać słuchawek przewodowych, szczególnie gdy tak wygląda budżet na nie. Słuchawek i sprzętu najlepiej posłuchać przed ich zakupem. Co ja bym wybrał ? Myślę że taki zestaw:

słuchawki Philips Fidelio X1s https://pl.aliexpress.com/item/32842170606.html

adapter bt do nich https://pl.aliexpress.com/item/4001339598990.html

wzmacniacz słuchawkowy https://pl.aliexpress.com/item/4001138548804.html

Później można pomyśleć w dość odległym czasie o ewentualnie lepszej elektronice przewodowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz słuchawkowy daje sporo mocy nieosiągalnej w DAC-ampach do 300 zł. Można go podłączać do różnych źródeł i nawet z wyjścia z integry powinien dobrze zagrać. Daje możliwość wyposażenia go w zasilacz o wyższym napięciu i wymiany opampa sterującego tranzystorami mocy. Jest sens go podłączać gdy potrzeba dużych poziomów głośności z niedrogimi DAC-ampami do urządzeń przenośnych o niezbyt dużej mocy tanimi DAC-ami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 10 months later...

Za każdym razem, gdy chcesz słuchać cyfrowego sygnału audio (takiego jak MP3 lub dźwięk z cyfrowego wideo) przez wyjście analogowe (takie jak przewodowe słuchawki i głośniki), potrzebujesz przetwornika cyfrowo-analogowego do konwersji sygnału cyfrowego ze źródła na analogowy sygnał w punkcie połączenia vidmate apk download  insta downloader

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...