Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
immunitas

Yamaha RX497+DVD-S559 jakie kolumny podłogowe???

Planuje zakupić Yamaha RX-497 + odtwarzacz DVD S559 jakie kolumny podłogowe będą pasowaly do tego zestawu całość ok. 4000zł. Zestaw będzie stał w pokoju o pow. 19 m kwadratowych w bloku.
Słucham głównie muzyki rozrywkowej pop ,rock czasami trochę przebojów muzyki klasycznej. Jestem otwarty na inne propozycje w tej cenie.
Pozdrawiam!!!

A dlaczego w zestawie DVD ?
Czyżbyś chciał również oglądać filmy ?

Yamaha to dobry wzmacniacz, 19m...może jednak jakieś większe podstawkowce np. B&W 602S3? Sprawdzone, grają dobrze w większości systemów.

Jak wiadomo filmy powstały jako rozrywka dla analfabetów, ale są też płyty DVD z koncertów muzycznych. Dlatego chciałbym mieć możliwość odtwarzania wizji.

Nie wiem jak pod yamahą, jeszcze nie słuchałem, ale ja też skłaniałbym się ku jbl. Ale moje doświadczenie nie jest duże.
Mi osobiście dżwięk z e60 bardzo pasuje... koszt podobny, ale nigdy nie słyszałem B&W.... icon_confused.gif

"Filmy z koncertów" są nagrywane w systemie Dolby Digital 5.1 a do
tego oprócz DVD potrzebny jeszcze amplituner wielokanałowy i
5 głośników + SUB. Jednym słowem Kino Domowe icon_lol.gif

Potrzebny, ale nie konieczny icon_smile.gif W stereo też będzie grało, odtwarzacz robi downmix do dwóch kanałów i można słuchać/oglądać. Moim zdaniem jeśli chodzi o muzykę (CD i koncerty DVD) to przy ograniczonym budżecie (a taki jest przecież zawsze) znacznie lepiej mieć dobry wzmacniacz dwukanałowy i przede wszystkim parę dobrych kolumn stereo niż za tę samą kwotę gorsze kolumny 5.1.
immunitas dobrze kombinuje!

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0