Skocz do zawartości

NAIM - najwyzsza jakość dźwięku


Recommended Posts

43 minuty temu, Amarok napisał:

Zajrzałem na Q21, ceny już uaktualnili. 

Najlepsze jest to, że ceny wszystkich bez wyjątku klamotów audio nie wynikają z kosztów produkcji czy zaprojektowania a zwykłej maksymalizacji zysków na nas, pasjonatach, hobbystach czy dla niezarażonych tym hobby zwykłych "szaleńcach" . Rozmawiam z jednym z większych salonów audio w kraju (diler! nie dystrybutor) o cenie Naima i ten mówi wprost, że on może mi sprzedać Naima SN3 i z 40% rabatem i na tym zarobi ale nie może z marki zrobić "marketówy"...

I tak to w naszym audio wygląda. Drugi sprzedawca z innego salonu dodaje - audiofil i tak zapłaci. Zapłaci. Kropka. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audio wszyscy producenci "kroją" nas równo. Wystarczy, że jeden z większych producentów podniesie cenę o 15%  i zaraz cała reszta robi to samo. Przecież naim atom nie może być tańszy od NADa m10 v2 bo jak to będzie wyglądało... , przecież marka naim jest silniejsza od NAD więc ciach jeszcze tysiaka drożej niż u NADa, a co. To samo Moon i cała! reszta bez wyjątku...  A nam zostaje już chyba tylko  przestawić się na używki albo przestać zmieniać i to akurat może być na plus. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MMarek napisał:

Przy porównaniu, to nóż w kieszeni sie otwiera

Niestety zawsze tak było , że to co cenowo w Polsce wybija się na HI END , na zachodzie stanowiło średnią krajową.

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

W audio wszyscy producenci "kroją" nas równo.

Powiem Ci , że ja to już się pogubiłem , kto mnie kroi, a kto nie.  Żaden producent nie produkuje sprzętu czy innych produktów od A do Z. cena końcowa wynika ze składowych cen poszczególnych elementów + koszta produkcji + opłaty stałe + transport. Ogólnie zauważyłem , że wzrost cen jest wykładnią dostępności na rynku. Ostatnio z fabryki otrzymałem już 13 - ty cennik w tym roku i na moje pytanie dlaczego znowu ? Odpowiedź , krótka , bo kolejne podzespoły przyszły do nich w cenie o 200% wyższej i do tego połowa tego co zamawiali. Od 8 m-cy próbuje załatwić klientowi głupi zamek do drzwi i nie mogę, bo nagle ten typ zniknął z rynku , znalazłem jednego dystrybutora które je jeszcze ma w RPA i chce za ten zamek więcej niż kosztują drzwi klienta , bo tylko On je ma :) Po za tym każdy producent  podnosząc ceny się asekuruje , by mieć na przetrwanie. Produkcją się nie nadrobi , bo ciągle czegoś brakuje, łącznie z ludźmi którzy co rusz lądują na kwarantannach, a koszta stałe nie znikają , co m-c trzeba bulić.

A oczywiście kto dostaje w dupę najbardziej , no zgadnijcie ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tomku, wszystkie podwyżki sprzętu audio przez najbliższe 10 lat będą teraz  uzasadniane drogimi podzespołami.... W sumie jak podliczyć w detalu  cenę tych 6 kondów, trafa, potka i obudowy to z 1500zl robi się końcowo 21kzl. Tylko czemu TV OLEDy tanieją a wzmacniacze i głośniki tak mocno drożeją? Przecież tam też są podzespoły, które drożeją.

Czemu w audio dystrybutor kupuje od  pruducenta wzmacniacz za 5 kzł a sprzedaje dilerowi za 11kzl po czym diler ma ten klamot wystawiony w cenie 21kzl? Bo podzespoły podrożały? Takie to nasze hobby luksusowe i z cenami z sufitu a nie drożejące podzespoły.

Już nie wspomnę o drożejących podzespołach w słuchawkach za 15kzl  i kablach podobnie wycenionych, one też drożeją...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaczadupa nie chce nikogo usprawiedliwiać. tylko zwróć uwagę , że my nie mamy na nic wpływu. Rynek się unormuje , na jakim poziomie cenowym tego nikt nie wie. Prawo popytu- sprzedaży zadziała , właśnie wróciłem ze spożywczaka .... a Ty mi tu piszesz o cenach audio ! :) Przed chwilą za masło zapłaciłem 10 zł w kraju gdzie ponoś mleka mamy w bród i się nie opłaca produkcja !

I jeszcze jedno , zatory w dostawach pokazały jak ważnym rynkiem zbytu jesteśmy dla niektórych firm audio. Widzieliście gdzieś przypadkiem jakąś nową Yamahę ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że sklepowa cena sprzętu audio głównie obejmuję marże sklepu i pośredników. Koszt materiału i wyprodukowania urządzenia to jakieś 20-30% ceny sklepowej.

Nie zmienia to faktu że po stronie producenta i dystrybutora koszty wzrosły i raczej szybko się to nie ustabilizuje;

- metale cena do góry (obudowy, elementy traf, miedz, aluminium,..), materiały używane do produkcji podzespołów elektronicznych (kobalt, cyna, wolfram,..) cena do góry

- gaz, prąd, ścieki, odpady - wszystko co związane z "eco" - ceny do góry. Tutaj w Europie jeszcze będzie się działo - to dopiero początek płacenia z bycie eko!

- koszty pracy, transport, fracht, presja wzrostu wynagrodzeń w górę. Zarówno pracownik produkcyjny, magazynier, kierowca, specjalista od reklamy, sprzedawca - wszyscy chcą zarabiać więcej.

- kurs euro, dolar v zł - w górę

 

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2021 o 23:05, MMarek napisał:

Potwierdzam. Przy podniesieniu i pewnym ukierunkowaniu kabli, brumienie prawie całkowicie zanika. Trzeba będzie zastosować propozycję Wojtka 😀

Jest jeszcze ostateczny sposób na pozbycie się brumienia. Odrąbać zasilanie stacji bazowej znajdującej się na maszcie, która na 99% powoduje ten efekt :) Maszt widoczny z okna kuchni mojego mieszkania, odległość około 350 m. Identyczny przypadek z Naim Nova i masztem w tle, był opisywany na forum Naima. Oczywiście bez niszczenia stacji.

DSC04082.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MMarek napisał:

Jest jeszcze ostateczny sposób na pozbycie się brumienia. Odrąbać zasilanie stacji bazowej znajdującej się na maszcie, która na 99% powoduje ten efekt :) Maszt widoczny z okna kuchni mojego mieszkania, odległość około 350 m. Identyczny przypadek z Naim Nova i masztem w tle, był opisywany na forum Naima. Oczywiście bez niszczenia stacji.

Ciekawe, czy dobry adwokat dałby radę człowieka z tego wyplątać. "Ależ Wysoki Sądzie - mój klient naprawdę musiał wysadzić ten maszt w powietrze. Brumiło."

Gdyby się trafił sędzia audiofil...

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Naim Uniti Nova w trybie standby jest bardzo ciepły, okazało się, że pobiera 22W. W/g instrukcji powinno być poniżej 2W. Chyba bez serwisu nie obejdzie się. Zastanawiam się, czy wysyłać bezpośrednio do niego, czy do sprzedawcy Q21 na niezgodność towaru z umową? Co radzicie?

A może ja nie umiem wyłączać? Kiedyś czytałem na jakimś forum a nawet skopiowałem. Nie wiem tylko, czy dotyczy to także Nova.

Istnieją 3 rodzaje przełączania zasilania.
1. - Tryb gotowości serwera. Urządzenie jest wyłączane przez aplikację Naim lub krótkie naciśnięcie przycisku zasilania
     i można je zobaczyć w aplikacji Naim i innych imprezach upnp. Tutaj nie ma kliknięcia przekaźnika po wyłączeniu,
     a z głośników dochodzi lekki szum/syk. Również wtedy, gdy podłączone jest USB.

2. - Głęboki sen. Podczas wyłączania za pomocą aplikacji krótkie naciśnięcie przycisku zasilania. usłyszysz
     kliknięcie przekaźnika i szum/syk ustanie. Urządzenie nadal będzie można wybrać za pomocą aplikacji Naim.

3. - Wyłączony. Gdy przycisk zasilania zostanie wciśnięty przez 5 sekund, przejdzie w tryb wyłączenia.
     Usłyszysz kliknięcie przekaźnika, a urządzenie nie pojawi się w aplikacji Naim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcji nr 3 jest prawidłowo, prawie zero poboru. Natomiast nr 2 nie słyszę kliknięcia przekaźnika. Poza tym dla mnie tryb nr 1 i nr 2 są takie same.

Faktycznie trzeba szukać coś nowego :), ale co ze starym Naimem, przecież nie będę sprzedawał uszkodzonego, aby na starość włóczyć się po sądach, jak mnie pozwie kupujący :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, dokonałem genialnej rozkminki 😀. Brumienie opisywane w tym wątku, a także duży pobór prądu w trybie standby, znikły jak zły omen. Należy jedynie usuwać z gniazd pamięci USB i kartę SD, a wszystko funkcjonuje znakomicie. Można to robić przed, a nawet po wyłączeniu urządzenia. Nic tylko się upić ze szczęścia 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...