Skocz do zawartości

NAIM - najwyzsza jakość dźwięku


Recommended Posts

Umiesz się targować :)

A już poważnie to super, że rozwikłałeś zagadkę, której nasz dystrybutor, Q21 i cała społeczność naim community nie potrafiła rozwiązać. Aż chce się wykrzyknąć - Polak potrafi!

Tylko teraz już tego kabla, który miał pomóc na brumienie do Q21 nie zwrócisz. No ale system hi end to i niech przewody też będą hi end, a co. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kaczadupa napisał:

Tylko teraz już tego kabla, który miał pomóc na brumienie do Q21 nie zwrócisz. No ale system hi end to i niech przewody też będą hi end, a co. 

Zwróciłem ten włoski kabel. Miało to pozytywny aspekt, że uwierzyłem i usłyszałem przewody, przynajmniej głośnikowe. W stosunku do posiadanego wtedy Tellurium Black II mulił okrutnie, nawet moje drewniane uszy to słyszały. Po drodze były jeszcze Naim Nac A5, aby ostatecznie zatrzymać się na Chord Epic X.

W ogóle to jaja jakieś są. Zacna firma NAIM daje spolszczenie w menu urządzenia i w apkach na tablet, a nie potrafi w instrukcji napisać... aby urządzenie przeszło w pełny standby muszą być usunięte nośniki z plikami muzycznymi. A jest tego sporo, bo aż sztuk 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Zauważyłem jeszcze jeden "kwiatek" powodujący, że Naim Nova w trybie standby pobiera prąd. Otóż, jeśli przy wyłączeniu urządzenia pozostawi się wejście w trybie HDMI (odtwarzanie audio z telewizora), to wtedy konsumuje 22W, wyraźnie czuć, że jest ciepły i z głośników wydobywa się lekki szum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMarek - to znak, że czas na zmiany :)

A na serio. Ciekawe czy i kiedy doczekamy się jakiegoś uregulowania prawnego dotyczącego sprzętu Audio Video jeśli chodzi o tryb czuwania i pobór energii w urządzeniach. Chociaż z drugiej strony jak urzędasy się za to zabiorą to wykoszą połowę fajnych producentów z rynku + pewnie spowodują kolejny wzrost cen.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dziękuje @MMarek za informacje z tymi usunięciem brumienia. Mój znajomy ma świeżo zakupionego ATOMa i brzęczenie po wyłączeniu (stand-by) było mocno wkurzające. W sumie ja to zauważyłem ale nikt nie wpadł żeby wyciągać pendrive. Wszystko i tak jest na Tidalu, Spotify ale kumpel chciał posłuchac plików DSD i ten pendrive tak siedział w urządzeniu. Teraz jest super cicho i prawie zerowy pobór energii w stand-by.

Osobiście sam myślę o kupieniu Naima bo cholernie mi się ten sprzęt spodobał. Grał chwilę też u mnie na 40m2 z kolumnami KEF i nic tak dobrego jakościowo nie słuchałem 😉 Bardziej to aluzja do stosunku wymiarów tego maleństwa i specyfikacji 40W a faktycznego grania z różnej maści kolumnami (w salonach audio tez byliśmy)
Uważasz że serio Nova byłaby duzo lepsza od Atoma ? Kupowanie Stara chyba nie bardzo i juz od razu myśleć o Novie ale jednak nie słucham CD i nie mam płyt - czy jest jakaś różnica w brzmieniu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że moje odkrycie okazalo sie pomocne.  Przed Novą miałem Atoma i problem brumienia nie występował pomimo, że pendrive tkwił w gnieździe usb. O różnicę najlepiej spytać eksperta Wojtka @lpomis, ponieważ słuchał u mnie obydwu urządzeń, a trzeba wiedzieć, że ma uszy jak nietoperz 😀 

Edytowano przez MMarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 7 months later...
Dnia 27.01.2023 o 13:04, maskun napisał:

Dziękuje @MMarek za informacje z tymi usunięciem brumienia. Mój znajomy ma świeżo zakupionego ATOMa i brzęczenie po wyłączeniu (stand-by) było mocno wkurzające. W sumie ja to zauważyłem ale nikt nie wpadł żeby wyciągać pendrive. Wszystko i tak jest na Tidalu, Spotify ale kumpel chciał posłuchac plików DSD i ten pendrive tak siedział w urządzeniu. Teraz jest super cicho i prawie zerowy pobór energii w stand-by.

Osobiście sam myślę o kupieniu Naima bo cholernie mi się ten sprzęt spodobał. Grał chwilę też u mnie na 40m2 z kolumnami KEF i nic tak dobrego jakościowo nie słuchałem 😉 Bardziej to aluzja do stosunku wymiarów tego maleństwa i specyfikacji 40W a faktycznego grania z różnej maści kolumnami (w salonach audio tez byliśmy)
Uważasz że serio Nova byłaby duzo lepsza od Atoma ? Kupowanie Stara chyba nie bardzo i juz od razu myśleć o Novie ale jednak nie słucham CD i nie mam płyt - czy jest jakaś różnica w brzmieniu ?

Jest duża różnica, szczególnie jeśli się ma podłogówki. Nova gra troszeczkę jaśniej, jest bardziej detaliczna no i zdecydowanie mocniejsza. Na moich vestiach jest kolosalna różnica w sumie w każdym aspekcie grania.

Atom ma taki melancholijny styl grania, taki lekko usypiający - mnie się to nie podobało. Nova gra energiczniej bez zamulania.

Polecam odrazu skupić się na Novie gdyż jak się dobrze poszuka to można dostać nową za niewiele więcej niż ostatnio katalogowo kosztował atom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Proszę mnie wpisać do klubu.

Atom+Oberon 7 (stosunek cena/jakość oraz brak nisko usytuowanych membran, w które moja córka mogłaby wjechać jeździkiem zdecydowały o tym wyborze). Za kilka lat będzie zmiana na coś o szerszym paśmie informacji :)

Jestem póki co bardziej niż rad :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...