Skocz do zawartości

Następca


Elizjum7919.

Recommended Posts

Witam zestaw Vincent sv500 lampy tung sol gond i voskhod 6N1P.Bas ustawiany od godziny 13 do 15 zależy od nagrania. Wyskie tony między 13 a 14.Kolumny magnat quantum 755 i cd pioneer pd50. Myzyka od pop, rock do trance. Szukam godnego następcy od 3 do 6 tyś. Nowy lub używany. Oczekuję bardziej ciepłego dźwięku z dobrą podstawą basową . Lecz też zróżnicowanym basem. Delikatna napowietrzona góra i naturalnym nawet ocieplonym wokalem. Tak aby wyższy zakres średnich tonów nie drażnił co ma czasem miejsce sv500. Czekm na propzycję kolegów😉

Edytowano przez Elizjum7919.
Błąd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

poszukałbym używanego Cyrusa 82dac. To tranzystor ale powinien fajnie wypaść z tymi kolumnami, gra zgodnie z Twoimi preferencjami.

Pozdrawiam,

Michał

W punkt opisany 8.2 :) Bardzo delikatna ale napowietrzona góra, ocieplony środek i dobry jakościowo dół. 

 

6 godzin temu, Elizjum7919. napisał:

Nowy lub używany.

Jeżeli jesteś zainteresowany używanym  Cyrusem 8. 2 DAC (jeszcze na gwarancji) to zapraszam na priv. U mnie gra z dodatkowym zasilaczem psx r2, który jeszcze potęguje cechy, których szukasz plus poprawia jakość niskich tonów oraz stereofonię. Sprzęt w stanie gabinetowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym kręceniem to lekka przsada. Jak słucham cicho to wysokie na 13:30 a niskie 14:30.A jest tak często. Przy głośniejszym odsłuchu obie gałki na 13.No oczywiście głośność na 11 maksymalnie😉Cyrus odpada bo wygląd nie pasuje mi do koncepcji. Najbardziej przeszkadza mi ten wyższy drażniący mnie środek pasma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Elizjum7919. napisał:

No z tym kręceniem to lekka przsada. Jak słucham cicho to wysokie na 13:30 a niskie 14:30.

A co się dzieje jak bass i treble są na "0" , bo to jest podstawą punktu odniesienia. Jak znam , życie nikt nie ma pojęcia jaki tak naprawdę masz dźwięk z tymi ustawami , i na jaki chcesz zmienić. Napisz co Ci nie pasuje w obecnym dźwięku w trybie Direct.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozycji 0 jest matowo. Brkuje mi wysokich i niskich tonów. A w większości słucham cicho muzyki. Między 8 a 9 lecz sporadycznie gdy dam głośniej to potencjometry barwy na 13.Nie kręce nim non stop są ustawione na stałe wysokie 13:30 a niskie 14:30.

Edytowano przez Elizjum7919.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Warto koniecznie posłuchać Vincent SV227mk, który jest zdecydowanie mocniejszy względem SV500, zapewni bardziej mięsisty bas, ociepli średnicę i poprawi stereofonię. Bardziej wyrównany tonalnie byłby Haiku Audio Bright MK5. 
Możesz także zwrócić uwagę na Musical Fidelity M5si ale obawiam się, że może być w tym przypadku odrobinę za mało dołu, kontrola się poprawi ale masy takiej nie uzyskasz. Bardziej szedłbym w kierunku wyższego modelu Vincenta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej będę wybierał między Vincentem a Magnatem. U Vinceta na plus ptencjometry barwy. Magnat ma bardzo miłe średnie tony. Ale nie wiem czy nie będzie czasem przy cichym odsłuchu brakować mi dołu. A jak wypadają do tych wzmacniaczy hybrady Unison Research?

Edytowano przez Elizjum7919.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Unico Due nie znam. ale słuchałem 90 i 150. To nie są wzmacniacze oparte na dolnym przekazie jak głównie sadzono. Bardzo równe i melodyjne.

Dnia 26.02.2021 o 09:30, Elizjum7919. napisał:

Ale nie wiem czy nie będzie czasem przy cichym odsłuchu brakować mi dołu.

Ale słuchałeś 1000ki? Bo on inaczej gra niż MR780/MA900

Wypożycz go od nas z PIER. Zobaczysz posłuchasz wyrobisz sobie opinie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...