Skocz do zawartości

Zmiana na Yamaha N803D+ KEF Q950


Slawek Sz.

Recommended Posts

Dzień dobry. Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nowy,ale trochę już przewertowałem to forum. Potrzebuje porady fachowców. Od ponad dwudziestu lat słucham muzyki na starym zestawie technicsa. I mając już ponad 50 lat...dorosłem do zmiany sprzętu na nowy...inny. Ampli już wybrałem i nie próbujcie mnie namawiać do innego. Uważam,że po recenzjach i samych pochlebnych zdaniach nie będę szukał innego niż podany w tytule. Bardziej zależy mi na pomocy w doborze kolumn podłogowych. Pomyślałem na początku nad Calipso 40(białe)...już miało być kliknięcie w enter celem zakupu, coś mnie powstrzymało... Potem znalazłem i poczytałem o innych w zakresie cenowym około5 tys. Heco aurora 750 i1000, pylony itp. Werdykt padł jednak na KEF'y. Oczywiście, żadnych z nich nie słuchałem. Liczę na łut szczęścia  sugerując się tylko opiniami użytkowników i bardzo wielu tu pomocnych postów. Został mi właściwie wybór nad KEF750 czy 950? Słucham po trochu wszystkiego, oprócz jazzu i góralskiej muzyki, Dużo radia internetowego (357,RNŚ) i nagminnie spotyfy. Szkoda mi również odstawiać w zapomnienie moich płyt CD, ale to najmniejszy problem ,są cd yamahy do kompletu. Boję się najważniejszego. Moje już nie najmłodsze uszy lubią dużo basu i sopranu. Używam urządzenia uważanego na forach za największe zło...czyli dodatkowego korektora do podbicia niskich i wysokich. Czy zestawienie tej yamahy i Kef Q950 da podobne brzmienie. ?Czyste, soczyste i basowe.? Czy sub będzie mi potrzebny? Celuje w 950 bo ktoś tu napisał ,że będzie im LŻEJ i bas będzie lepszy. Choć rozmiarem też mi pasują. Pokój w którym będą stać ma 22m. Proszę podpowiedzieć mi (na podstawie umieszczonych zdjęć) gdzie będzie im najlepiej? Czy miejsce po starych będzie dobre ? Czy nie lepiej druga opcja. A może tu i tu będzie lipa ?Pozdrawiam

kolumny1.jpg

kolumny1a.jpg

kolumny2a.jpg

ustawienie.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego sensu zakupu kolumn w tej cenie jeslis przęt będzie tak stał.

Ale to żadnego. I mowie Ci to jako branża,  przecież powinienem nakłaniać do zakupu i to u nas.

Serio. Do póki nie znajdziesz fajnego miejsca dla dobrych kolumn KEF Q950 to nie kupuj nic.

Jak znajdziesz to zapraszam po wyceny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Rozmieszczenie kolumn jest średnie ale wiadomo, nie zawsze jest idealnie. Stracisz dużo na stereofonii, chyba że słuchasz muzyki jako tło. 
KEF Q950 to potężne kolumny charakteryzujące się mocnym basem oraz czystą górą. Środek jest neutralny i nie powinno niczego brakować. Yamaha RN803d to bardzo dobry amplituner pod te kolumny. Możesz jeszcze zwrócić uwagę na Pylon Audio Diamond 28, które zapewnią bardziej mięsisty bas i poprawią przestrzeń. 
Niemniej jednak musisz koniecznie wziąć kolumny do siebie do domu i samemu ocenić czy będziesz zadowolony z efektu przy takim rozstawie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. I naprawdę pomogliście. Wszystko pomierzone, wszystko poustawiane. Zdjęcie nie oddaje rzeczywistych rozmiarów mebelków i głośników. Q950 z kolcami są takiej samej wysokości jak stare na stojakach (nie zabiorą mi więcej powierzchni mieszkalnej ani nie zagracą) i węższe o 6 cm ,tylko są głębsze. I są niższe od komody(115cm) i płytsze od nich). Będą stały tak jak zaproponował Kraft. I nic nie będzie ściśnięte. Nawet komody będą mieć około 10cm luzu od ścian. No i przy stole zrobi się luźniej :-). Jestem w tracie poszukiwań zestawu i oczekuję na wycenę z jednego ze sklepu. Po wszystkim dam znać jak to się skończyło. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kraft napisał:

Nikt nie zadaje sobie pytania po co aż Q950 do 22 m2 ???

Ja 🤪. Ale siedzę i czekam co się wydarzy. Kolego @Slawek Sz., może i są tej samej wysokości co monitory ze standami ale to raczej oczywiste. Spójrz natomiast na objętość komory i ilość przetworników. Moim zdaniem takie q750 w zupełności powinny wystarczyć a kto wie czy q350 nie poradziłyby sobie w tym pomieszczeniu. Nie idź tą drogą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Kef Q750 ogarniają salon + aneks coś ponad 35m2 i dają radę. Trochę się obawiam czy RN803D napędzi właściwie Q950. Miałem ten amplituner chyba z 1.5 roku w zestawie z Q750 - grało fajnie. Przesiadka na mocniejszy wzmacniacz dopiero pozwoliła im rozwinąć skrzydła.  Na twoim miejscu, przy tym metrażu postawiłbym na Q750 lub coś co będzie miało synergię z  Yamahą. Większe kolumny na pewno wyglądają fajnie jako wystrój tylko może się okazać, że RN803D im nie podoła...finalnie zagrają gorzej iż tańsze kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Q21 napisał:

KEF Q950 to potężne kolumny charakteryzujące się mocnym basem oraz czystą górą. Środek jest neutralny i nie powinno niczego brakować. Yamaha RN803d to bardzo dobry amplituner pod te kolumny.

 

38 minut temu, ksi3zyc napisał:

Większe kolumny na pewno wyglądają fajnie jako wystrój tylko może się okazać, że RN803D im nie podoła...finalnie zagrają gorzej iż tańsze kolumny.

Porada od branży czy porada od użytkownika(fakt ,że Q750) ?   🙂Ale dziękuje za obydwie.👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że Q 950 mogą zagrać lepiej z innym wzmacniaczem. z RN 803 grają ale na pewno nie wykorzystasz ich pełnego potencjału.

Z 750 wyciągnął byś więcej.

Jeśli lubisz bas to wielkością się nie przejmuj. Z tym że warto wypożyczyć kolumny  i sprawdzić po prostu w domu.

Zapraszam damy taką możliwość i przygotujemy dobre ceny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam. Minął rok jak prosiłem Was o radę. Przypomniałem sobie ,że po wszystkim miałem dam znać jak to się skończyło. Więc tak: dla tych co się boją Q950 ze względu na ich wielkość. Jeżeli chodzi o pomieszczenie w którym u mnie stoją to są IDEALNE. Pewnie trochę oddechu by się im przydało,ale proszę Państwa!  Jak to pięknie gra! Piękny bas! nie dudni, mięsisty.Środek,góra-rewelacja! Muzyka jest wszędzie,jest tak przestrzennie. Po kalibracji i włączonym YPAO (z wyłączonym korektorem) to dla mnie bajka. Inny muzyczny  świat. Kabel to chord clearway. Dziękuje za wszystkie porady. A wygląda to tak:

20220303_142742.jpg

20220303_143015.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slawek Sz No nie jest tak dobrze :) . Dla CD nie jest dobrze jeśli jest podgrzewany od dołu, bo to zmniejsza jego trwałość i zmiany temperatury wpływają na dokładność pracy jego zegara kwarcowego. Do tego dobrze jeśli CD jest dociskany czymś ciężkim. Wzmacniacz z kolei powinien mieć umożliwione łatwe opuszczanie ciepłego powietrza z jego obudowy. Yamaha zwykle na początku instrukcji obsługi umieszcza co do tego rysunek :) . Faktem jest też to że w tym przypadku postawienie bezpośrednio wzmacniacza na CD nie jest możliwe. Trzeba by na CD położyć odpowiednio przyciętą płytę lub arkusz blachy, ewentualnie przynajmniej jakieś płaskowniki o długości takiej aby miały na czym stanąć nóżki wzmacniacza. Tak wiem  że tak też działa :) , ale wcale tak nie jest dobrze :) , a już na pewno tak nie jest lepiej :) . Tak jest zdecydowanie gorzej i tyle :) .  

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...