Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

Jestem nowy na forum więc chciałbym się grzecznie przywitać.

Taka sytuacja...jestem w trakcie przeróbko/upgrade mojego od nowości gramofonu jak w tytule. Postanowiłem dać mu nowe życie mimo że nigdy nie był odstawiony w "kąt. Zacznę od tego, że już za komuny wyciągnąłem trafo na zewnątrz i przerobiłem na chinch. Po przeróbkach nie brumił i tak sporadycznie uruchamiany przetrwał do czasów dzisiejszych.

Wracając do tematu. Nowy headshell, wkładka pasek,  wymieniłem neon, fotorezystory, żarówki, czekam na kondensatory i w tzw międzyczasie zakładam złącza na zasilanie i chinch na obudowie (wiem myślałem nad tym długo ale mam fajne gniazda i co tam 🙂 kręci równo i stabilnie. wymieniając okablowanie rozebrałem całkowicie ramię, czyszczonko, smarowanko i tu niespodzianka...
Czy produkowano gramofony bez kulki pod osią, mój nie ma (lub posiałem kiedyś) w załączniku foto ośki oraz odległości talerza od obudowy. Pytanie do posiadaczy, ktoś tak ma czy też talerz powinien pracować wyżej czyli brak kulki? Ośka ma średnicę 7mm czyli jeśli kulka była podobna to o tyle talerz poszedł by w górę. Dodam, że kręci bez problemów.
Jeśli kulka konieczna to poproszę o średnicę oryginałuIMG_4500.thumb.JPG.4e16605164b1e30816273d807c2cdd22.JPG jeśli to nie problem 🙂 IMG_4495.thumb.JPG.654cdd756d39b830a379e6a13500f21a.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, gienas napisał:

Kulka + smar musi być = minimalizuje opory "kręcenia"

Średnica może minimalnie mniejsza od średnicy ośki :) .

Zdaję sobie sprawę z praw fizyki, nie mniej jednak wygląda jak by jej tam nigdy nie było. Żeby tam teraz wrzucić kulkę musiałbym trochę stoczyć ośkę. Raz żeby obniżyć talerz a dwa ukształtować powierzchnię dla tej kulki. Stożek to nie zbyt dobra powierzchnia dla mniejszej kulki.

Edytowano przez balistarius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...