Skocz do zawartości

Wzmacniacz/ampli + kolumny 4tys


Twiks333

Recommended Posts

Cześć

Planuje kupić zestaw wzmak/ampli + kolumny w budżecie ok. 4000zł. Pokój ok. 13m2. Obecnie posiadam komputerowe Edifiery R2600, więc nie mam pewnie wyrobionego jako takiego gustu, natomiast są opisywane jako ciemno grające kolumny z głębokim basem, nasyconeym brzmieniem z dobrą średnicą i ogólnym, ponadprzeciętnym wyrównaniem tonalnym. Tyle w teorii, w praktyce podoba mi się ich brzmienie, natomiast muszę je dość mocno rozjaśnić, bo będąc podłączone do pc było na treble +2, gdy poszedł w odstawkę są podłączone obecnie do chromecast audio i jest to +4 na treble inaczej brzmi mi to jak zza koca co mi się nie podoba. Czego słucham to najczęściej popu lat 80/90 oraz wszystkiego pojedynczego po trochu czy to Dżem, Aerosmith, Linkin Park, Muzyka filmowa, klubowa (stare manieczki, sunrise, protektor)czy cos jak Rebekah del Rio - Llorando, zależy co mnie zauroczy jak gdzieś się natkne. Muzyka z plików głównie .flac. Na tidalach i innych mi nie zależy, więc coś o właśviwosciach obecnego chromecasta w zupełności mi wystarcza do streamowania z telefonu. Na pewno chciałbym przyszłościowo chciałbym kolumny spiąć z telewizorem do filmów, ale jak tak czytam to wszędzie jest uznawana wyższość wzmaka nad ampli stereo, a raczej wolałbym iść jednak w jakość. Rozumiem, że odsłuch jest nieukniony, ale chociaż w jakim kierunku miałbym iść.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Optymalnym rozwiązaniem w Twoim przypadku byłby Amplituner Yamaha RN602  w połączeniu z dynamicznymi Q Acoustic 3020i. 
Możesz także pomyśleć nad małym Toppingiem MX3 i więcej przeznaczyć w takim przypadku na kolumny. Tutaj miałbyś do wyboru Pylon Audio Diamond Monitor 15 lub bardziej detaliczne i szybsze Monitor Audio Silver 50. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Albo kombo

1. Yamaha RN 602 + ELAC B6.2, QAcoustic 3020i, Dali Oberon 3, KEF Q 350

albo właśnie czysty wzmacniacz do którego podłączysz źródło

2. Marantz PM 6007, Pioneer A40, SMSL Q5 PRO z tymi samymi kolumnami. Albo nieco drożej Magnat MR 780

Pozdrawiam i zapraszam po wyceny.

 

9 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Optymalnym rozwiązaniem w Twoim przypadku byłby Amplituner Yamaha RN602  w połączeniu z dynamicznymi Q Acoustic 3020i. 
Możesz także pomyśleć nad małym Toppingiem MX3 i więcej przeznaczyć w takim przypadku na kolumny. Tutaj miałbyś do wyboru Pylon Audio Diamond Monitor 15 lub bardziej detaliczne i szybsze Monitor Audio Silver 50. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Panowie, Duzy rozstrzał cenowy, głośniki za 1500 jak i 2500, podobnie ze wzmaciaczem, taki smsl pare stowek a marantz ponad 2000zl. W sumie i dobrze, bo daje tańszą opcje wyboru (ale czy gorszą jakościowo?) ale tak generalnie, z czystym sumieniem bralibyście kombo czy czysty wzmaciacz, majac na uwadze, że posiadam i mógłbym używać początkowo chromecasta audio, no chyba, że to ustrojstwo nie jest jakościowo takie złe? 

Co do ampli Yamahy, to też ogranicza mnie rozmiar wnęki, gdyż moja ma 18cm, a yamaya ponad 15cm wysokości, więc nie wiem czy by się tam nie udusił w lecie, gdzie msm nsprawdę ciepło w pokoju.

Tak nie wychylając się troszkę liczyłem, że może pojawią się dynki m20 skoro pojawiły się inne propozycje kolumn za podobne pieniądze, a o których wiele dobrego czytałem, ale rozumiem ma to swój powód, za mały pokój? za mały budżet na dobrego wzmaka? nie to brzmienie, którego bym oczekiwał? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

 

 

Dnia 24.02.2021 o 09:24, Q21 napisał:

 

A macie swój oddział gdzieś w lubuskim? Albo promieniu załóżmy 100km od Zielonej Gory, bo jestem z okolic? Do Oświecimia to blisko 400, raz, że nie mam kiedy  a dwa, że nawet by mi się chyba nie chciało na weekend taki kawał jechać.

Sprzęt wiem, wypożyczacie, ale raczej nic mi nie da przecież jak wypożyczę jeden zestaw, a na kilka to nawet nie mam wolnych środków tyle. Chyba, żeby jeden rekonendowany wzmak, który bije reszte i 2/3 pary kolumn, albo w drugą stronę, jakby wybijące się kolumny z podanych + 2/3 wzmacniacze, no to jeszcze miałoby jakiś sens w domowych warunkach. 

Co z tymi dynkami? Wybijają się na tle podanej konkurencji? Czy w moim przypadku, jeżeli chodzi o preferencje, to nie ten kierunek. Bo są podane choćby Kefy za prawie wartość dynek, albo jak Q21 napisał, jakiś tańszy właśnie  Topping/Smsl i zostaje na lepsze kolumny, a tu już bym przecież to spiął z budzet dyniami. Kuźwa nie wiem co mnie na te m20 tak wzięło, ale ładnie się prezentują i też dobre opinie. A takie q acoustic niezbyt mi się podobają, ja wiem, że niby ma to grać a nie wyglądać, no ale jednak :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co znalazlem w swojej okolicy, to oferta bidna. Z wymienionych to jedynie Yamaha Rn602 + kef q350 i wlasnie dynaudio emit m20.

Dwa sklepy i nie maja w ofercie elac, q acoustic, a dali oberon mają, ale serie 5. Ze wzmakow, to tez ani Magnata, Smsl, Pioneera, jedynie Marantz, ale to też pm6006, a nie 6007, ale może coś ciekawego ba miejscu pokażą, choć przesłuchałbym sobie Nad c356 z emit m20, ale jeden salon ma Nada a drugi Emity xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wygląda typowy odsluch w salonie, oczywiście umówiony? Co trzeba zabrać ze sobą czy można się umówić tak, żeby mi pokazali 2-3 zestawy, które grają zupełnie inaczej od siebie, bo możliwe przecież, że nie będę slyszal różnicy lub będą one nic nie znaczące czy umawiamy się na konkretny zestaw i przede wszystkim ile taki odsłuch trwa, bo uważam za bezcelowe dymać gdzieś 2-3 godziny w jedną stronę, żeby taki odsłuch miał trwać 15-20 minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Twiks333 napisał:

Panowie jak wygląda typowy odsluch w salonie, oczywiście umówiony? Co trzeba zabrać ze sobą czy można się umówić tak, żeby mi pokazali 2-3 zestawy, które grają zupełnie inaczej od siebie, bo możliwe przecież, że nie będę slyszal różnicy lub będą one nic nie znaczące czy umawiamy się na konkretny zestaw i przede wszystkim ile taki odsłuch trwa, bo uważam za bezcelowe dymać gdzieś 2-3 godziny w jedną stronę, żeby taki odsłuch miał trwać 15-20 minut.

Hej w swiebodzinie masz etiudę maja duży wybór , tylko wtedy zakup gdzie indziej bo ceny maja mega wysokie , popatrz na marantz melody x mały mocny i do tego oberon 3 lub 5 , córce do do pokoju 25m kupiłem ceola n11 plus właśnie te oberony i jest mega całość wyszła 4300 a masz wszystko cd streamer i po 60w na kanał z tym ze tego nie rozbudujesz ale dźwięk zachwyca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...