Skocz do zawartości

Lepiej grający wzmacniacz od Cambridge cxa60


Łukasz Słomka

Recommended Posts

Cześć. Szukam następcy dla mojego cxa60. Co ważne będzie on grał tylko po dacu -wewnetrzym, zewnętrznym - nie ma to znaczenia. Tidal z maliny. Proszę o informacje od osób które miały możliwość konfrontacji tego wzmacniacza w bezpośrednim starciu właśnie po dacu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

8 godzin temu, S4Home napisał:

Wiesz co no troszke malo informacji. Bo z reguły nie będzie to trudne, ale:

- jaki masz budżet?

- jakie kolumny?

- co w CXA60 Ci przeszkadzało a co się podobało?

 

Budżet załóżmy do 5k. Kolumny Dali evidence 870. Podoba mi sie w cxa ze ma dac'a zintegrowanego, co do dźwięku to moze bardziej kwestia kolumn, że kawałki gorzej nagrane zwłaszcza rockowe uwypukła ich niedostatki. Ogólnie jestem zadowolony ale zdaje sobie sprawę, że cxa to nie jest jakiś top to może warto pokusić się o zmianę ? Kolumny są raczej z górnej półki. Z tym, że miałem obok siebie już go z cxa80 i w jakości dźwięku jakiejś różnicy wielkiej nie było. Zaznaczam, ze ma to grać głównie z dac po malinie. Jeżeli wzmacniacz jest bez daca to wtedy propozycja również daca by się przydała. Dzięki za podpowiedź.

Edytowano przez Łukasz Słomka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś zmienić wzmacniacz to warto byłoby posłuchać CA 851a, który zagra muzykalniej, pełniej. Zyskasz bardziej zróżnicowany bas i szerszą scenę dźwiękową. 
Alternatywą może być Musical FIdelity m3si, który zapewni lepszą przestrzeń oraz naturalniejszą średnicę. Jeśli chciałbyś uzyskać potężniejsze brzmienie to dobrym rozwiązaniem mógłby się okazać wzmacniacz hybrydowy taki jak Vincent SV500. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli chciałbyś zmienić wzmacniacz to warto byłoby posłuchać CA 851a, który zagra muzykalniej, pełniej. Zyskasz bardziej zróżnicowany bas i szerszą scenę dźwiękową. 
Alternatywą może być Musical FIdelity m3si, który zapewni lepszą przestrzeń oraz naturalniejszą średnicę. Jeśli chciałbyś uzyskać potężniejsze brzmienie to dobrym rozwiązaniem mógłby się okazać wzmacniacz hybrydowy taki jak Vincent SV500. 

Ok. Dziękuję Panowie. Czy ktoś z Was może mi zaoferować na przetestowanie w domu CA 851a , bo chyba on wychodzi na faworyta.

3 minuty temu, Łukasz Słomka napisał:

Ok. Dziękuję Panowie. Czy ktoś z Was może mi zaoferować na przetestowanie w domu CA 851a , bo chyba on wychodzi na faworyta.

Ojoj, tlyko widze cena mocno przekraczająca mój budżet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz Słomka napisał:

Ok. Dziękuję Panowie. Czy ktoś z Was może mi zaoferować na przetestowanie w domu CA 851a , bo chyba on wychodzi na faworyta.

Ojoj, tlyko widze cena mocno przekraczająca mój budżet

Musical FIdelity m3si moze jednak ten ? Cenowo chyba wyjdzie zdecydowanie korzystniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2021 o 15:24, Łukasz Słomka napisał:

.

Budżet załóżmy do 5k. Kolumny Dali evidence 870. Podoba mi sie w cxa ze ma dac'a zintegrowanego, co do dźwięku to moze bardziej kwestia kolumn, że kawałki gorzej nagrane zwłaszcza rockowe uwypukła ich niedostatki. Ogólnie jestem zadowolony ale zdaje sobie sprawę, że cxa to nie jest jakiś top to może warto pokusić się o zmianę ? Kolumny są raczej z górnej półki. Z tym, że miałem obok siebie już go z cxa80 i w jakości dźwięku jakiejś różnicy wielkiej nie było. Zaznaczam, ze ma to grać głównie z dac po malinie. Jeżeli wzmacniacz jest bez daca to wtedy propozycja również daca by się przydała. Dzięki za podpowiedź.

Moim skromnym zdaniem to zabierz swoją malinę i pojedź do salonu na odsłuch różnych wzmacniaczy, ale mogę się założyć że jak podłączysz porządne źródło do CXA60 to zobaczysz jak dobrze może zagrać w/w wzmacniacz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...