Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Monitor audio Silver 500


Ars_Poland

Recommended Posts

Witam ponownie 😁

Posiadam od niedawna kolumny Monitor audio Silver 500 z których jestem bardzo zadowolony i nie mam zamiaru ich zmieniać. Aktualnie grają z Denon pma 1600ne a do niego podpięty po coax  bluesound node 2i. Salon 35m2 w przyszłości będzie ponad 40m2. Muzyki jakiej słucham to praktycznie wszystko no może po za klasyką. Słucham głównie z Tidal. 

Szukam wzmacniacza z którym te kolumny rozwiną bardziej skrzydła mam nadzieję 😁 z Denonem nie jest źle ale jak to w audio bywa chcę sprawdzić czy można lepiej. Dlatego pytanie kieruje  do branży i osób które posiadają te kolumny z jaką elektroniką je sprawdzić.  Budżet jaki chcę przeznaczyć to do 10tyś. 

Moje typy narazie to:

1. Atoll in200 signature 

2. Vincent 237mk

3. Arcam sa30

Proszę o poradę i ewentualnie jakieś propozycje 😉

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MA Silver 500 zdecydowanie polecam Arcam SA30 oraz hybrydę Vincent. To bardzo mocne, wydajne wzmacniacze, które dobrze komponują się z MA. Z mojej strony zasugerowałbym jeszcze odsłuch Musical Fidelity M6si oraz Trigon Exxact. Jeśli nie spieszy Ci się z zakupem, może warto poczekać (planowana dostawa w ciągu 2-4 tygodni) na Buchardt I150.

Zapraszam na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Q21 napisał:

Do MA Silver 500 zdecydowanie polecam Arcam SA30 oraz hybrydę Vincent. To bardzo mocne, wydajne wzmacniacze, które dobrze komponują się z MA. Z mojej strony zasugerowałbym jeszcze odsłuch Musical Fidelity M6si oraz Trigon Exxact. Jeśli nie spieszy Ci się z zakupem, może warto poczekać (planowana dostawa w ciągu 2-4 tygodni) na Buchardt I150.

Zapraszam na odsłuchy.

Na spokojnie chce wybrać nie spieszy mi się.  Dzięki wielki chyba się do was w końcu wybiorę na odsłuch😉 mam do was trochę daleko bo z Bielska-Białej ale tylko u was nie byłem 😁. Tak myślałem że te dwa wzmacniacze arcam i vincent będą pasowały ale muszę posłuchać no i poczekam na Buchardt . Wtedy się umowie i ogarniemy to za jednym razem😉 

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem juz masz bardzo dobre połączenie ale sprawdź Roksan Caspian M2, który owszem jest słabszy ale barwą dziwaku znacznie przewyższa K3.

Arcam SA 30 także powinieneś sprawdzić. To bardzo dobry kompan do tych kolumn.

Ewentualnie Lyngdorf.

Zapraszam po wypozyczenie.

 

Ok. Dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ars_Poland napisał:

Na spokojnie chce wybrać nie spieszy mi się.  Dzięki wielki chyba się do was w końcu wybiorę na odsłuch😉 mam do was trochę daleko bo z Bielska-Białej ale tylko u was nie byłem 😁. Tak myślałem że te dwa wzmacniacze arcam i vincent będą pasowały ale muszę posłuchać no i poczekam na Buchardt . Wtedy się umowie i ogarniemy to za jednym razem😉 

Pozdro

Na stanie mamy na prawdę dużo sprzętu i powinniśmy znaleźć optymalne rozwiązanie. Z Bielska Białej jest faktycznie kawałek drogi ale niekiedy warto poświęcić trochę czasu na dojazd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam,

Trochę odkopie temat bo nie zakończył się jakimiś konkretami, czy autor @Ars_Poland dobrał finalnie jakiś wzmacniacz?

Ja posiadam Monitory Silver 500 6G, źródło to Topping D50s i poszukuje do nich wzmacniacza (lub innej kombinacji przedwzmacniacz i wzmacniacz, amplituner - whatever). Zależy mi na wzmacniaczu który dobrze napędzi te kolumny, testowałem już kilka połączeń taki jak: Roksan K3, Atoll in100, Denon PM-1600ne.

Każdy z nich w wysokich tonach i średnicy jakoś sobie radził lepiej albo gorzej (tu nie leży problem) ale każdy z nich przy niskich i powiedzmy to nisko-średnich tonach bardzo słabo sobie radził - mało co się działo, brakowało energii, kolumny grały bez werwy - coś tam się dzieje ale to nie jest to. Szukam wzmacniacza który ten zakres niskich - nisko-średnich tonów dobrze napędzi - to znaczy brakowało konturowości, dokładności, dynamiki, punktowości i szybkości na niskich tonach np: brakowało wyraźnie zarysowanych twardych dźwięków różnych uderzeń np: twarde i krótkie dźwięki bębnów czy tym podobnych dźwięków które były popularne w muzyce lat 80tych.

Co byście polecili, na czym się skupić? Sam już nie wiem co było by dla nich dobre? Jakiś Hegel, Marantz, Yamaha, a może Atoll in200 też mi się gdzieś przewinął. Albo coś zupełnie innego?

Jeszcze kwestia DAC'a czy Topping d50s to tutaj dobry wybór, może dopasować tutaj jakiegoś innego DACa?

Z góry dzięki za pomysły i sugestie!

Edytowano przez MaciejKrk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MaciejKrk napisał:

Witam,

Trochę odkopie temat bo nie zakończył się jakimiś konkretami, czy autor @Ars_Poland dobrał finalnie jakiś wzmacniacz?

Hejka. Niestety jeszcze nic nie dobrałem cały czas coś tam testuję. Aktualnie u mnie hybryda Vincent 237mk. 

Atolla in200 signature też chyba sprawdzę i MF M6si .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to jest problem z akustyką pomieszczenia, czy też ustawieniem samych kolumn?!

Wiele można powiedzieć o MA Silver 500, ale chyba nie to, żeby brakowało im dołu :)  

W jakim kolego pomieszczeniu nimi grasz? Napisz coś więcej w tym temacie.

Ja w każdym razie, jak szukałem wzmaka dla siebie, to najlepszą "dynamikę" zaserwowała końcówka mocy od Emotivy. Ale to goła końcówka, która zjada cały Twój budżet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2021 o 20:37, MaciejKrk napisał:

Co byście polecili, na czym się skupić? Sam już nie wiem co było by dla nich dobre? Jakiś Hegel, Marantz, Yamaha, a może Atoll in200 też mi się gdzieś przewinął. Albo coś zupełnie innego?

Jeszcze kwestia DAC'a czy Topping d50s to tutaj dobry wybór, może dopasować tutaj jakiegoś innego DACa?

Polecam sprawdzenie NuPrime IDA-16, wzmacniacz ten zapewni Ci dobrą kontrolę niskich tonów i ich  zróżnicowanie grania. Mocy też w nim nie brakuje. Średnica, góra bardzo żywa, nie ma się wrażenia suchości grania, ale też nie są te zakresy natarczywe męczące. NuPrime wstawił do tego wzmacniacza bardzo dobry DAC i wpisuje się on bardzo dobrze w charakter grania tego urządzenia. Zapraszam do kontaktu z naszym sklepem forumowiczom mamy przygotowaną specjalną ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 10 months later...
Dnia 24.02.2021 o 13:52, Ars_Poland napisał:

Witam ponownie 😁

Posiadam od niedawna kolumny Monitor audio Silver 500 z których jestem bardzo zadowolony i nie mam zamiaru ich zmieniać. Aktualnie grają z Denon pma 1600ne a do niego podpięty po coax  bluesound node 2i. Salon 35m2 w przyszłości będzie ponad 40m2. Muzyki jakiej słucham to praktycznie wszystko no może po za klasyką. Słucham głównie z Tidal. 

Szukam wzmacniacza z którym te kolumny rozwiną bardziej skrzydła mam nadzieję 😁 z Denonem nie jest źle ale jak to w audio bywa chcę sprawdzić czy można lepiej. Dlatego pytanie kieruje  do branży i osób które posiadają te kolumny z jaką elektroniką je sprawdzić.  Budżet jaki chcę przeznaczyć to do 10tyś. 

Moje typy narazie to:

1. Atoll in200 signature 

2. Vincent 237mk

3. Arcam sa30

Proszę o poradę i ewentualnie jakieś propozycje 😉

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez Robert Wojdyło
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy nadal jest Pan z denonem 1600ne, czy może  coś już zostało wybrane? . Posiadam Ma silver 500 6g, które obecnie grają tylko na Denonie pma 720ae.,do niego podpięty jest po analogu  Panasonic dmp-bdt500. Ogólnie gra to całkiem fajnie,czysto, ciepło,krystalicznie i przestrzennie, jednak   bas w niektórych utworach mógłby być czasem bardziej zwarty, twardy . Trochę brakuję też decybeli w przy bardzo niskim  basie w przedziale 40-30hz  Obecnie jestem na etapie wyboru pieca  pomiędzy Denonem 1600ne a Roksana Atessa. Wyczytałem, że w Roksanie Atessa występują dość słyszalne szumu nawet przy całkowitym wyciszeniu.Czy ktoś może to potwierdzić, i czy ten szum jest aż tak slyszalny?Skłaniam się bardziej w kierunku Denona ze względu na ponoć dobry DAC, dac usb, itp. Słucham wszystkich gatunków muzyki , jednak częściej rock, metal.hip hop. Może ktoś z kolegów coś  doradzi? Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Fantomas napisał:

W tej kwocie nic nie zagra lepiej z Silver 500 od 1600NE 

To prawda aczkolwiek słuchałem Yaqina ms-90b z Silverami i było doskonale. Niestety zbyt krótko aby stwierdzić czy lepiej od Denona ale na bank wezmę na odsłuch do siebie jakąś chińską lampkę. 

Edytowano przez Józef Herczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2022 o 06:03, Robert Wojdyło napisał:

Wyczytałem, że w Roksanie Atessa występują dość słyszalne szumu nawet przy całkowitym wyciszeniu.Czy ktoś może to potwierdzić, i czy ten szum jest aż tak slyszalny?

Jakie szumy?

Gdzie to pisali?

Attesa pasuje do Silver 500. Moim zdaniem Denon PMA 1600 też i powtarzam to od dłuższego czasu.

Yaqin nie wiem. Ale zaryzykuje że vincent mógłby być też dobrym kompanem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...