Skocz do zawartości

Pier Audio klub


Recommended Posts

Dnia 28.01.2023 o 22:37, rezi napisał:

Panowie zdjalem jednak pokrywę i ukazały mi się dwie lampy tylko z napisem 12AT7 CHINA i dwie 12AU7 electro harmonix więc jednak chyba będę chciał wymienić na coś lepszego (mile widziane propozycje). Dalatego mam pytanko czy aby wymienić to wystarczy je odkręcić i zastąpić nowymi ponieważ próbowałem się zorientować w necie i trafiłem na taki fragment: " po wymianie lamp  wyregulujmy prądy spoczynkowe lamp mocy (BIAS) o ile taka regulacja jest przewidziana"

Czy coś takiego trzeba zrobić?

Gdyby ktoś mógł wytłumaczyć jak wymienić lampy byłoby super.

Pozdrawiam 

Jakie zastosować lampy? To trudne pytanie. Wszystko zależy jakie brzmienie oczekujesz uzyskać. Osobiście testowałem różne:

12at7: GE6414 GP, RCA6201 BP, Brimar, Raytheon6414 BP i te Raytheon najbardziej mi podeszły  do pary z 12au7 RCA5963 BP.

12au7: Tesla EC802S, GE5963 GP, RCA 5963 GP, Raytheon 5963 BP, RCA 5963 BP

I zaobserwowałem, że zastosowanie wszystkich lamp jednego producenta 12au7 i 12at7 było najgorszym rozwiązaniem.

Z tych wymienionych lamp mam jedynie na zbyciu za połowę ceny 12au7 GE5963 GP  i RCA5963 GP z lat 58. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam, przez przypadek znalazłem grupę, nie sądziłem, że tak mało znana i popularna u nas marka ma jednak swoje miejsce na tym znakomitym forum :)

Jestem o krok od rozpoczęcia przygody z marką, wymieniam obecny wzmacniacz Cambridge Audio CXA 81 na właśnie Pier Audio MS-480 SE. Wzmacniacz będzie grał z głośnikami Focal Theva n3, do tego Ifi zen dac v2 i transport Ifi zen stream. Główne źródło to Tidal MQA. Nie mogę się doczekać, żeby podłączyć, wygrzać i porównać, czy faktycznie jest różnica w dźwięku. Na pewno chętnie zdam relację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 29.11.2021 o 22:07, MaciejKrk napisał:

Witam,

Również stałem się posiadaczem Pier Audio MS-680 SE w wersji z DAC. Mój set aktualnie jest ubogi...:) Składa się z kolumn Monitor Audio Silver 500 oraz wspomnianym Pier Audio. Póki co źródłem jest laptop ze Spotify i Tidal w najwyższej wersji podłączony przez DAC. Sprzęt się dopiero wygrzewa od dwóch dni niemniej wrażenia mogę podzielić na pozytywne i negatywne. Pozytywne to oczywiście wysokie i średnie tony - są świetne - wyraźne, odseparowane, kolorowe i plastyczne, wokale w sam raz - nie za ostro, nie za ciemno, choć czasami lekko zakłuje w uszach, wszelkiego rodzaju instrumenty są fajne, ciepłe i ładnie odseparowane, z kolumnami gra to na fajnej stosunkowo szerokiej i głebokiej scenie - w szczególności jak utwór jest dobrze zrealizowany - to dzieje się naprawdę sporo.

Jednak mam jedną dość poważną rozterkę - kolumny mają w sobie dużą dawkę mocy jak się je dobrze napędzi, każda ma 2x20cm głośnik niskotonowy, no i.... Na tym wzmacniaczu praktycznie nie ma basu... Jest płasko, coś tam czasami plumknie ale to jest na poziomie niezauważalnego powiewu lekkiego letniego wiaru, choć w tle leci energiczny kawałek AC/DC, Metallica lub innego zespołu rockowego który ma dużo perkusji, basu, podwójnych stóp itp - a u mnie na tym wzmacniaczu... Mało co się dzieje - jest płytko, nudy - muzyka nie ma tej werwy, energii jaką powinna mieć - a jak napisałem, kolumny potrafią przyłoić, ale nie na tym wzmacniaczu. No i teraz zastanawiam się czy ten typ tak ma czy jednak to kwestia 1) Wygrzania 2) Źródła - korzystanie z wbudowanego DACa.... 3) Kabli? Mam 2,5mm, zamówiłem teraz 4mm. 4) Lub uwaga - lampy w tym wzmacniaczu - jak gdzieś wyżej jest wspomniane, wersja z DAC ma gorsze lampy niż Anniwersary. Brak basu to nie jest też na wprost kwestia akustyki - zmieniałem układ kolumn po całym salonie (20m2) - nie chodzi o to że ma łoić, ale teraz praktycznie go nie ma... Bas jest jedynie w nowoczesnych utworach gdzie jest podbity bas - ale i tu ten bas jest taki jakiś średni - mało kontrolowany - tak średnio.

Tyle że co do kabli i źródła i wygrzania - z ciekawości do tych kolumn podłączyłem starego Cambridge Audio a351a - który ma ledwo 2x45W przy 8 omach - i on potrafił ruszyć te kolumny na basie - co prawda niekotrolowane, kluchowate - ale potrafią, a Pier Audio nie potrafi. Czy ktoś miał podobną sytuacje - ten typ tak ma czy jednak np: zmiana kabli + dobry DAC pobudzi tego wzmaka do generowania basu? 

Co myślicie Panowie :)

Zmień na jakiś zewnętrzny dobry DAC ten wzmacniacz ma kopa i basu mu na pewno nie brakuje a porównywałem z kilkoma 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Dnia 6.05.2021 o 11:53, Asia napisał:

Czy masz jakieś uwagi co do działania pilota? U nas wzmacniacz stoi z boku i nie bardzo łapie sygnał z pilota. A to już czwarty testowany przez nas sprzęt - wcześniej nie było z tym problemu.

Mega dziwne. Puloty są napidczerwień czy 2,4 GHz?

Dnia 24.02.2021 o 14:47, hlary napisał:

Witam,

zakładam klub dla fanów i posiadaczy sprzętu Pier Audio (www.pier-audio.com).

Dzisiaj otrzymałem zakupiony MS-680 SE Anniversary Edition. To integra z ukierunkowaniem na dźwięk lampowy. Sprzęt się wygrzewa, ale już skutecznie zamienił Vincenta SV-500. Gra głębiej, zdecydowanie lepszy bas. Przy moich Tannoy Revolution XT6F nawet się nie spodziewałem takiego głębokiego i czarującego basu.

W każdym razie zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń wszystkich zainteresowanych tą marką. 

Jakie tam masz lampy a jakie byly w Vincencie?

Pier Audio zfaje się nie ma regulacji tonŏw?

Lepsze odtwarzanie basu to kwestia lamp czy zestrojenia wzmaka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nocny Marek napisał:

Mega dziwne. Puloty są napidczerwień czy 2,4 GHz?

Jakie tam masz lampy a jakie byly w Vincencie?

Pier Audio zfaje się nie ma regulacji tonŏw?

Lepsze odtwarzanie basu to kwestia lamp czy zestrojenia wzmaka?

Lampy oryginalne z MS—680 SE czyli NOS. Nie wiem jakie.

Pier Audio nie ma regulacji tonów, bo ma odtwarzać tak jak jest nagrane.

Raczej lamp i kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2023 o 18:41, Nocny Marek napisał:

Mega dziwne. Puloty są napidczerwień czy 2,4 GHz?

Jakie tam masz lampy a jakie byly w Vincencie?

Pier Audio zfaje się nie ma regulacji tonŏw?

Lepsze odtwarzanie basu to kwestia lamp czy zestrojenia wzmaka?

Na temat pilota się nie wypowiem, nie używam.

Oryginalnie lampy: Raytheon6414 i Tesla ECC802S

Regulacja barwy jest zbyteczna, wszystko jest jak należy. Dopieścić można lampami i kabelkami. Lepszy bas to znaczy jaki? Jeżeli chcesz więcej basu to zamiast Tesli daj Raytheony 5963, sprawdzałem takie zestawieni u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam Forumowiczów. Jestem posiadaczem Piera 680 od ponad roku. Zachwyca mnie swym brzmieniem grając z kolumnami Focal Chora 826. Od czasu do czasu pojawia się jednak problem - delikatne piszczenie w głośnikach wysokotonowych. Prawdopodobnie jest to spowodowane zakłóceniami, które mam w sieci. Mój Pier był testowany w salonie w którym go kupiłem, a także w serwisie i tego zjawiska tam nie zaobserwowano. Ja w tym czasie miałem inny model z salonu, a następnie z serwisu i ten problem nadal się pojawiał. Podłączałem wzmacniacz do różnych gniazdek w domu, miałem też kondycjoner Audioquest Niagara 1200 i nic się nie zmieniało. Delikatne piski pojawiają się losowo i tylko w jednym kanale, czasem prawym, a czasem lewym. Pojawiają się po kilku minutach od włączenia wzmacniacza, a czasem przez 2 tygodnie tego zjawiska nie ma. Piski ustają po kilku minutach lub jest konieczne wyłączenie i włączenie ponowne wzmacniacza. Wtedy ich nie ma. Czy któryś z Szanownych Forumowiczów miał może taki problem w swoim domu i może coś poradzić? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...