Skocz do zawartości

Pier Audio klub


Recommended Posts

Witaj MaciejKrk w klubie. Cierpliwość, cierpliwość jest wymagana. Tak jak pisałem wcześniej po włączeniu nowego sprzętu miałem podobnie jak u Ciebie. Było płasko, w uszach dzwoniło jednym słowem beznadzieja. Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania w systemie, daj wzmacniaczowi pograć co najmniej z tydzień najlepiej dwa. Nie korzystam z DAC więc nie wypowiem się w tym temacie, ale po analogu uzyskałem pasujący mi dzwięk dobierając odpowiednie kabelki. Np. PAD Aurerus RCA wnosił tyle mięsistego basu, że było go aż za dużo, więc mam wpięty teraz Neptune i jest ok. po całym zakresie. Wyraźne niskie, doskonale czyta gitarę basową a wysokie czyste bez sybilantów. Kolumny masz fajne, wzmacniacz też więc jeszcze poczekaj, a potem szukaj, może źródła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 29.11.2021 o 22:07, MaciejKrk napisał:

Jednak mam jedną dość poważną rozterkę - kolumny mają w sobie dużą dawkę mocy jak się je dobrze napędzi, każda ma 2x20cm głośnik niskotonowy, no i.... Na tym wzmacniaczu praktycznie nie ma basu... Jest płasko, coś tam czasami plumknie ale to jest na poziomie niezauważalnego powiewu lekkiego letniego wiaru, choć w tle leci energiczny kawałek AC/DC, Metallica lub innego zespołu rockowego który ma dużo perkusji, basu, podwójnych stóp itp - a u mnie na tym wzmacniaczu... Mało co się dzieje - jest płytko, nudy - muzyka nie ma tej werwy, energii jaką powinna mieć - a jak napisałem, kolumny potrafią przyłoić, ale nie na tym wzmacniaczu.

Do tego rodzaju muzyki, trzeba poszukać żywszego wzmacniacza, jak sam zresztą zauważyłeś. Najlepiej takiego, co dobrze kontroluje bas i dosyć wydajnego.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Dnia 29.11.2021 o 22:07, MaciejKrk napisał:

Witam,

Również stałem się posiadaczem Pier Audio MS-680 SE w wersji z DAC. Mój set aktualnie jest ubogi...:) Składa się z kolumn Monitor Audio Silver 500 oraz wspomnianym Pier Audio. Póki co źródłem jest laptop ze Spotify i Tidal w najwyższej wersji podłączony przez DAC. Sprzęt się dopiero wygrzewa od dwóch dni niemniej wrażenia mogę podzielić na pozytywne i negatywne. Pozytywne to oczywiście wysokie i średnie tony - są świetne - wyraźne, odseparowane, kolorowe i plastyczne, wokale w sam raz - nie za ostro, nie za ciemno, choć czasami lekko zakłuje w uszach, wszelkiego rodzaju instrumenty są fajne, ciepłe i ładnie odseparowane, z kolumnami gra to na fajnej stosunkowo szerokiej i głebokiej scenie - w szczególności jak utwór jest dobrze zrealizowany - to dzieje się naprawdę sporo.

Jednak mam jedną dość poważną rozterkę - kolumny mają w sobie dużą dawkę mocy jak się je dobrze napędzi, każda ma 2x20cm głośnik niskotonowy, no i.... Na tym wzmacniaczu praktycznie nie ma basu... Jest płasko, coś tam czasami plumknie ale to jest na poziomie niezauważalnego powiewu lekkiego letniego wiaru, choć w tle leci energiczny kawałek AC/DC, Metallica lub innego zespołu rockowego który ma dużo perkusji, basu, podwójnych stóp itp - a u mnie na tym wzmacniaczu... Mało co się dzieje - jest płytko, nudy - muzyka nie ma tej werwy, energii jaką powinna mieć - a jak napisałem, kolumny potrafią przyłoić, ale nie na tym wzmacniaczu. No i teraz zastanawiam się czy ten typ tak ma czy jednak to kwestia 1) Wygrzania 2) Źródła - korzystanie z wbudowanego DACa.... 3) Kabli? Mam 2,5mm, zamówiłem teraz 4mm. 4) Lub uwaga - lampy w tym wzmacniaczu - jak gdzieś wyżej jest wspomniane, wersja z DAC ma gorsze lampy niż Anniwersary. Brak basu to nie jest też na wprost kwestia akustyki - zmieniałem układ kolumn po całym salonie (20m2) - nie chodzi o to że ma łoić, ale teraz praktycznie go nie ma... Bas jest jedynie w nowoczesnych utworach gdzie jest podbity bas - ale i tu ten bas jest taki jakiś średni - mało kontrolowany - tak średnio.

Tyle że co do kabli i źródła i wygrzania - z ciekawości do tych kolumn podłączyłem starego Cambridge Audio a351a - który ma ledwo 2x45W przy 8 omach - i on potrafił ruszyć te kolumny na basie - co prawda niekotrolowane, kluchowate - ale potrafią, a Pier Audio nie potrafi. Czy ktoś miał podobną sytuacje - ten typ tak ma czy jednak np: zmiana kabli + dobry DAC pobudzi tego wzmaka do generowania basu? 

Co myślicie Panowie :)

Cześć,

wiem o co Ci dokładnie chodzi bo mam obecnie ten sam problem z Monitor Audio Silver 500 6G. Wypożyczyłem na testy Unison Research Unico Due, niby potężny wzmacniacz 100W przy 8 Ohm, a basy ledwie co grają, ale jak podłączyłem do niego DAC iFi Audio Zen One Signature to zmieniło się radykalnie, nagle musiałem wyciągnąć z szuflady gąbeczki do bass reflex, bo zrobiło się go ponad miarę. Natrafiłem na to forum bo chciałem właśnie poczytać coś o Pier Audio, a tutaj trafiła mi się taka fajna recenzja  
Jak ogólnie zakończyła się twoja historia z Pier? Warto przetestować ten wzmacniacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 15.12.2021 o 16:04, MaciejKrk napisał:

A zadam takie pytanie, czy gdyby w tej hybrydzie wymienić lampy na inne to czy to ma szansę coś pomóc w kontroli, punktowości i dynamice dolnych rejestrów? Czy totalnie nic to nie zmieni. Jeżeli jednak tak, to jakie lampy moglibyście polecić? :)

Witam, i jak tam w końcu to połączenie silverow i pier audio, pytam bo też szukam wzmak do nich? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2022 o 13:21, zbynio napisał:

Witam, i jak tam w końcu to połączenie silverow i pier audio, pytam bo też szukam wzmak do nich? 

Witam.

Ja też obecnie szukam coś do Silverów 500.
Przetestowałem już CXA81, Denona PMA1600NE, Unison Research Unico Due, teraz mam Vincenta SV-227MK i jutro ma dojechać do mnie wspomniany tutaj Pier Audio.
Z tego towarzystwa wydaje mi się, że najlepiej zagrał Denon, nie trzeba było przy nim nic kombinować, podłączyć włączyć Direct i słuchać, z hybrydami jest już trochę inaczej bo bas jest mocniejszy i muszę używać zatyczek do bas reflex żeby poprawić brzmienie, a Cambrigde kompletnie nie pasuje do tych kolumn. Ciekawi mnie jeszcze jak wypadnie ten Pier.
Miałeś okazję go sprawdzić u siebie? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzysztof Bulera napisał:

Witam.

Ja też obecnie szukam coś do Silverów 500.
Przetestowałem już CXA81, Denona PMA1600NE, Unison Research Unico Due, teraz mam Vincenta SV-227MK i jutro ma dojechać do mnie wspomniany tutaj Pier Audio.
Z tego towarzystwa wydaje mi się, że najlepiej zagrał Denon, nie trzeba było przy nim nic kombinować, podłączyć włączyć Direct i słuchać, z hybrydami jest już trochę inaczej bo bas jest mocniejszy i muszę używać zatyczek do bas reflex żeby poprawić brzmienie, a Cambrigde kompletnie nie pasuje do tych kolumn. Ciekawi mnie jeszcze jak wypadnie ten Pier.
Miałeś okazję go sprawdzić u siebie? 

Witam,ja miałem cxa 80,i też było za ostro, kupiłem startego denona 1500r,i dużo lepiej jest,gram na nim już prawie rok,ale może by coś jeszcze spróbować korci mnie,a jak ten Vincent?, myślę też nad Yamahą 1100,lub 1200,i bardzo jestem ciekawy jak zagra ten pier audio?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Pier Audio do Silverów 500 - niskich tonów prawie nie ma, Pier sobie z nimi po prostu nie radzi. Teraz do Silver 500 6g mam Yaqin MS90B i jest o niebo lepiej, aczkolwiek i tak bede go sprzedawał i będę szukał jakiegoś sensownego tranzystora, mocno się w różnych tematach przewijało to że dobrze zgrywa się Advanced Aqoustic z Monitor Audio i tutaj wydaje sie to bardzo dobry trop.

Z MA Silver 500 - CXA81 i CXA80- masakra, Denon PMA1600NE testowałem, też totalna lipa do Silver 500.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2022 o 22:41, MaciejKrk napisał:

Nie polecam Pier Audio do Silverów 500 - niskich tonów prawie nie ma, Pier sobie z nimi po prostu nie radzi. Teraz do Silver 500 6g mam Yaqin MS90B i jest o niebo lepiej, aczkolwiek i tak bede go sprzedawał i będę szukał jakiegoś sensownego tranzystora, mocno się w różnych tematach przewijało to że dobrze zgrywa się Advanced Aqoustic z Monitor Audio i tutaj wydaje sie to bardzo dobry trop.

Z MA Silver 500 - CXA81 i CXA80- masakra, Denon PMA1600NE testowałem, też totalna lipa do Silver 500.

Ja mam na oku jeszcze jeden wzmacniacz to roksan caspian, ponoć brzmienie petarda, muzykalność i budowa sceny świetna tylko ten jego wygląd nie pasuje mi za bardzo no i cena,ale myślę że warto by było spróbować 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2022 o 12:06, Krzysztof Bulera napisał:

Witam.

Ja też obecnie szukam coś do Silverów 500.
Przetestowałem już CXA81, Denona PMA1600NE, Unison Research Unico Due, teraz mam Vincenta SV-227MK i jutro ma dojechać do mnie wspomniany tutaj Pier Audio.
Z tego towarzystwa wydaje mi się, że najlepiej zagrał Denon, nie trzeba było przy nim nic kombinować, podłączyć włączyć Direct i słuchać, z hybrydami jest już trochę inaczej bo bas jest mocniejszy i muszę używać zatyczek do bas reflex żeby poprawić brzmienie, a Cambrigde kompletnie nie pasuje do tych kolumn. Ciekawi mnie jeszcze jak wypadnie ten Pier.
Miałeś okazję go sprawdzić u siebie? 

 

i jak tam testy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zbynio napisał:

i jak tam testy?

Hej. Jak na mój gust Pier Audio i MA Silver 500 to dobre połączenie. Nie wiem jakiego źródła dźwięku używał MaciejKrk, ale u mnie w połączeniu z iFi Zen One Signature basu jest pod dostatkiem, a w kawałkach w których jest on podbity trzeba nawet zatykać otwory bas reflexu żeby zmniejszyć jego poziom. Góra i średnica jest świetna, powiedziałbym nawet, że podobna do Unico Due. Vincent dla mnie zbyt basowy, niskie tony często zagłuszają resztę. Dużo trzeba kręcić pokrętłami od tonów żeby ustawić sobie dobre brzmienie. W jednym odjąć basu w innym dodać sopranu itd. W tej konfrontacji u mnie wygrywa Pier. Jak na razie jest to dla mnie najlepsza propozycja do tych kolumn. Chcę jeszcze sprawdzić 2 wzmacniacze z rynku wtórnego, Denona 2000AE oraz Roksan Caspian M2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztof Bulera napisał:

Hej. Jak na mój gust Pier Audio i MA Silver 500 to dobre połączenie. Nie wiem jakiego źródła dźwięku używał MaciejKrk, ale u mnie w połączeniu z iFi Zen One Signature basu jest pod dostatkiem, a w kawałkach w których jest on podbity trzeba nawet zatykać otwory bas reflexu żeby zmniejszyć jego poziom. Góra i średnica jest świetna, powiedziałbym nawet, że podobna do Unico Due. Vincent dla mnie zbyt basowy, niskie tony często zagłuszają resztę. Dużo trzeba kręcić pokrętłami od tonów żeby ustawić sobie dobre brzmienie. W jednym odjąć basu w innym dodać sopranu itd. W tej konfrontacji u mnie wygrywa Pier. Jak na razie jest to dla mnie najlepsza propozycja do tych kolumn. Chcę jeszcze sprawdzić 2 wzmacniacze z rynku wtórnego, Denona 2000AE oraz Roksan Caspian M2.

Trzymam kciuki, bardzo dobry wybór te dwa wzmaki, u mnie z denonem 1500 r, jest dobrze, ale seria 2000 to już dużo lepiej, tak ten roksan caspian też mnie ciekawi ma dardzo dobre opinie, tylko ten jego wygląd, no proszę i pier audio dał radę, odezwij się jak byś znalazł jakiegoś wzmacniacza który już zostanie z tobą, zaczynam się rozglądać, pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy na pewno Tesla EC802S i prawdopodobnie Raytheon 6414 gdyż trudno rozczytać zatarte oznaczenia. Zastanawiam się nad wymianą Tesli na coś co "polepszy-uspokoi" środek. W tej chwili wydaje mi się, że dźwięk jest ok. Jedynie w formie doświadczenia poszukam czegoś co może bardziej mi się spodoba. Może Lampy Full Music 12AU7 albo Gold Lion ECC82? Poczytam na forum o lampach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...