Skocz do zawartości

Pier Audio klub

Recommended Posts

Witaj MaciejKrk w klubie. Cierpliwość, cierpliwość jest wymagana. Tak jak pisałem wcześniej po włączeniu nowego sprzętu miałem podobnie jak u Ciebie. Było płasko, w uszach dzwoniło jednym słowem beznadzieja. Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania w systemie, daj wzmacniaczowi pograć co najmniej z tydzień najlepiej dwa. Nie korzystam z DAC więc nie wypowiem się w tym temacie, ale po analogu uzyskałem pasujący mi dzwięk dobierając odpowiednie kabelki. Np. PAD Aurerus RCA wnosił tyle mięsistego basu, że było go aż za dużo, więc mam wpięty teraz Neptune i jest ok. po całym zakresie. Wyraźne niskie, doskonale czyta gitarę basową a wysokie czyste bez sybilantów. Kolumny masz fajne, wzmacniacz też więc jeszcze poczekaj, a potem szukaj, może źródła?

• 2 weeks later...
Dnia 29.11.2021 o 22:07, MaciejKrk napisał:

Jednak mam jedną dość poważną rozterkę - kolumny mają w sobie dużą dawkę mocy jak się je dobrze napędzi, każda ma 2x20cm głośnik niskotonowy, no i.... Na tym wzmacniaczu praktycznie nie ma basu... Jest płasko, coś tam czasami plumknie ale to jest na poziomie niezauważalnego powiewu lekkiego letniego wiaru, choć w tle leci energiczny kawałek AC/DC, Metallica lub innego zespołu rockowego który ma dużo perkusji, basu, podwójnych stóp itp - a u mnie na tym wzmacniaczu... Mało co się dzieje - jest płytko, nudy - muzyka nie ma tej werwy, energii jaką powinna mieć - a jak napisałem, kolumny potrafią przyłoić, ale nie na tym wzmacniaczu.

Do tego rodzaju muzyki, trzeba poszukać żywszego wzmacniacza, jak sam zresztą zauważyłeś. Najlepiej takiego, co dobrze kontroluje bas i dosyć wydajnego.

Edytowano przez lysyrafal