Skocz do zawartości

Małe kolumny podstawkowe do yamaha n803/magnat mr780 zamiast q350


mswieb

Recommended Posts

Chciałbym poprosić o jakieś propozycje monitorów które są w kolorze białym z głębokości do 25 cm, wysokość do 38 cm.

Maja stać na 2 metrowej komodzie, głębokiej na 35 cm. 

Sprawdzałem glosniki kef q350 z magnatem 780 i jest nieprzyjemny, dudniący bas, tak że inne pasma są mniej wyraźne. Myślę że że względu że stoją 5 cm od ściany. Z yamaha n803 było lepiej, bas był dokładniejszy, inne pasma też, chodź brakowało trochę ciepła. Ale tak czy tak myślę że potrzebowałbym mniejszych w budżecie do 3000 zl, które dałby radę nagłośnić 26 metrów.

Patrzylem na elac carina, ze względu że mają bas refleks w dół, ale znacząco przekraczają budżet bo para jest za 4600 zl.

Edytowano przez mswieb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym magnatem bardzo fajnie zgrywają się Jean Marie Reynaud Lucia. Polecam sprawdzić. Mega muzykalne kolumienki z czarującą średnicą i świetną górą pasma - niesamowicie rozdzielczą jak na ten przedział cenowy. Ich wysokość to 37cm, a jeśli chodzi o kolor to w bieli wyglądają świetnie 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TomekN

Próbowałem i nie było dla mnie znaczącej różnicy, to też chyba dla mnie informacja ze nie lubię zbyt mocnego basu, jak skręciłem bas na amplitunerze to było już w miarę spoko. Albo się odzwyczaiłem, bo w starych głośnikach prawie w ogóle go nie było.

Też wzrokowo nieprzyjemnie, jak stoją przesunięte do samej krawędzi regału.

12 minut temu, Q21 napisał:

Także polecam połączenie Magnat MR780 z kolumnami Jean Marie Reynaud Lucia. Ewentualnie spójrz na ATC SCM7. To oczywiście droższa konstrukcja, ale warto przemyśleć. Ewentualnie Cabasse Antigua MC170.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Widzę że te dwa są w obudowie zamkniętej, rzadko ktoś na tym forum o takich mówi.

 

Z tymi odsłuchami to nie za bardzo, bo domyślam się ze i tak inaczej będą brzmiały przy tej mojej ścianie, więc dopuszczam wyporzyczenie lub zakup z możliwością zwrotu. Z ta cena to jestem w stanie jeśli różnica byłaby znacząca wydać więcej, bo nie chce za rok wymieniać i szukać od nowa.

 

 

Edytowano przez mswieb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będę rozpatrywał te trzy

Jean Marie Reynaud Lucia 3100 zł

ATC SCM7 4600 zł

Elac Carina BS243.4 4000 zł (cena zaproponawana przez topHiFi)

 

Czy ktoś byłby w stanie napisać czym się mogą różnic pod względem dźwięku z magnatem mr780 i możliwościami nagłośnienia większego pomieszczenia.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mswieb napisał:

Ale tak czy tak myślę że potrzebowałbym mniejszych w budżecie do 3000 zl, które dałby radę nagłośnić 26 metrów.

      26 metrów to sporo jak na JMR Lucia czy ATC scm7 (oba monitory u mnie grały, jedne nadal grają). Ustawienie o jakim piszesz też swoje zrobi i nie będzie to nic dobrego dla brzmienia. Wiadomo o co chodzi. 

        Na szczęście oba ww monitorki grają niskimi ustawionymi praktycznie na "linijkę" i które nie są wzmocnione na tle reszty pasma. 

      ATC ma mniej wysokich tonów ale JMR pokaże tutaj więcej detalu, żadne nie podkreślają głosek syczących (jak np. czynią to monitory PMC). Średnica bardziej urokliwa, magiczna, czarującą w JMR ale! z lekko jakby "kremowym" podbarwieniem, w ATC wokal jest lepiej dociążony, nie tak lekki, zwiewny jak w JMR. Niskie tony technicznie zdecydowanie lepsze w ATC. Spójność dźwięku zdecydowanie! lepsza w ATC. Stereofonia zdecydowanie lepsza w ATC -mamy każdy wymiar - szerokość, głębokość ale i wysokość a JMR to głównie szerokość, grają baaaardzo szeroko, że tak to nazwę). 

Oba monitorki grają niezwykle przyjemnie, muzykalnie, uniwersalnie (pamiętając, że to paczki do mniejszych pomieszczeń - stąd mój pierwszy akapit... ). JMR są bardziej magiczne ale  ATC bardziej dojrzałe  technicznie. Wykonanie jednych i drugich na 4-  w skali 1-6 (daleko im do perfekcji wykonania wyższych serii np. od Dynaudio).

Wybieraj :)

 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mswieb napisał:

Dziekuje za wyczerpującą wypowiedź.

A z tych dynaudio to jakie np?

 

Przy Twoim ustawieniu monitorów i wzmacniaczu zapominamy o Dynaudio. 

A, i żeby nie było za łatwo - dopisz do listy Audiovector QR1. No, teraz masz już komplet świetnych, małych monitorków :) Jak uda Ci się bez bólu wybrać te jedne jedyne to szacun. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, te kefy wczoraj mam wrażenie że zaczęły lepiej grać i ten bas był dokładniejszy, moze to tez kwestią tego wygrzania o czym tu wiele razy piszecie. Ale i tak spróbuję mniejsze żeby zobaczyć różnice.

 

Załączam zdjecie jak u mnie wyglada ta komoda, z prawej strony jest jakieś 50 cm do bocznej sciany (tak wiem, że to kiepskie rozwiązanie akustyczne, ale różnica i tak była kolosalna do tego co wcześniej miałem)

20210224_171115.jpg

Edytowano przez mswieb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je trzy dni i tak mi się wydawało że z każdym dniem lepiej. Jutro wypożyczę te Cariny jeszcze, bo mam na miejscu możliwość bez wysyłki.

Jeszcze się ciągle ten nad tą yamaha 803 zastanawiam ze względu na funkcjonalność, ze w jednym urządzeniu odtwarzacz sieciowy, ale gorzej grała zwlaszcza w jazzie i w rocku, w pop moze lepiej sobie radzila. Pisze juz tylko o tym tutaj żeby do siebie cały czas nie gadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych atc7 zrezygnuje, bo są jeszcze mniejsze od tych elac. 

Czy Jean Marie Reynaud Lucia mogą mieć więcej mocy i być bardziej energiczne od elac carina?

Jaka jest różnica poza wielkością w kef q350 i q150, bo może te q150 były by dobre dla mnie, czy też za małe na te metry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz po przesłuchaniu ww monitorów to moim zdaniem JMR Lucia i ATC 7 pakowałbyś jeszcze tego samego dnia - możesz je śmiało odpuścić, to nie jest takie granie jakiego oczekujesz (nie będzie "głębiej"). Dla 99,9‰ zaczynających przygodę z audio ATC i JMR będą nieporozumieniem, właśnie przez ilość niskich tonów (i nie ma w tym nic złego, jeden lubi więcej średniego basu - tu jest ten bonus, że lichej jakości nagrania będą bardziej strawne, drugi woli jak najlepszą czytelność, artykulację itd. ale już kiepskie realizacje będą ciężkostrawne... ) czy brak odpowiedniej jakości systemu pod te paczki. Może niech S4Home podeśle Ci coś od Monitor Audio, coś mi mówi, że to może być to czego szukasz. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Z tego co piszesz po przesłuchaniu ww monitorów to moim zdaniem JMR Lucia i ATC 7 pakowałbyś jeszcze tego samego dnia - możesz je śmiało odpuścić, to nie jest takie granie jakiego oczekujesz (nie będzie "głębiej"). Dla 99,9‰ zaczynających przygodę z audio ATC i JMR będą nieporozumieniem, właśnie przez ilość niskich tonów (i nie ma w tym nic złego, jeden lubi więcej średniego basu - tu jest ten bonus, że lichej jakości nagrania będą bardziej strawne, drugi woli jak najlepszą czytelność, artykulację itd. ale już kiepskie realizacje będą ciężkostrawne... ) czy brak odpowiedniej jakości systemu pod te paczki. Może niech S4Home podeśle Ci coś od Monitor Audio, coś mi mówi, że to może być to czego szukasz. 

Dzięki za czas dla mnie.

Pojechałem właśnie oddać te elac i wypożyczyłem jeszcze raz q350, odsunąłem komodę parę cm od ściany, ściągnąłem lekko bas na wzmacniaczu i mam już przyjemność w słuchaniu. Także zostanę pewnie przy nich, zwłaszcza że można je dostać za 2000, a to mój pierwszy w życiu zestaw audio.

Pewnie za jakiś czas kupie jeszcze odtwarzacz sieciowy, ale muszę zrobić przerwę, bo ostatnie dwa tygodnie byłem duchem nieobecny w chacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mswieb napisał:

Dzięki za czas dla mnie.

Pojechałem właśnie oddać te elac i wypożyczyłem jeszcze raz q350, odsunąłem komodę parę cm od ściany, ściągnąłem lekko bas na wzmacniaczu i mam już przyjemność w słuchaniu. Także zostanę pewnie przy nich, zwłaszcza że można je dostać za 2000, a to mój pierwszy w życiu zestaw audio.

Pewnie za jakiś czas kupie jeszcze odtwarzacz sieciowy, ale muszę zrobić przerwę, bo ostatnie dwa tygodnie byłem duchem nieobecny w chacie.

Witaj,

Z małych skrzynek (lecz z bas reflexem do tyłu-choć proponowałbym zamknąć wyloty) to odświeżony model od B&W 607s2 Anniversary. Są małe, ale mają duży potencjał

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-607-s2-anniversary-edition.html

miły dla ucha bas, w raz z szeroką sceną może Cię miło zaskoczyć. Wypożycz od nas, sprawdź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...