Skocz do zawartości

Wzmacniacz (lampowy?) do Nota 550X (maks 3 tyś zł)


Asdewas

Recommended Posts

Dzień Dobry wszystkim 🙂  Planuję kupić wzmacniacz do moich Indiana Line Nota 550X w związku z czym proszę o wszelkie porady i opinie. Szukam wzmacniacza nowego, ma mi posłużyć co najmniej kilka lat, również w przyszłości jeśli chciałbym zmienić głośniki na jakieś lepsze.

Moje preferencje brzmieniowe w przypadku zestawu stereo do salonu są mniej-więcej odzwierciedlone charakterystyką brzmienia Nota 550X, chciałbym aby wzmacniacz wydobył z nich wszystko co potrafią, dźwięk ma być przyjemny, lekko ocieplony, maksymalnie przestrzenny i z najlepszą sceną jak się da (analityczne rozkładanie dźwięku na czynniki pierwsze mam na zestawie słuchawkowym, a mocniejszy bass w samochodzie 😄 ). Jakby wzmacniacz miał dodać coś od siebie, to prędzej ciut więcej dołu niż góry pasma.

Obecne źródło: Fiio X3 II w trybie DAC (w planach jest też zakup DAC'a w stylu CA Dacmagic 100, abym mógł podłączyć TV złączem optycznym).

Moje typy:
1. Yaqin MC-5881A
2. Yaqin MC-13S
3. Yaqin MS-30L - najbardziej skłaniam się ku tej opcji, tylko czy dopłata względem np MC-5881A jest tylko za większą moc i pilot, czy rzeczywiście MS-30L gra dużo lepiej?
4. Synthesis Soprano - kusząca opcja ze względu na wbudowany DAC, tylko czy ten DAC będzie dobry?

Proszę o opinię, który z wzmacniaczy jest najbardziej warty uwagi i prezentuje najlepszy poziom? Nastawiam się, aby w przyszłości poeksperymentować z innymi lampami.

Najlepiej byłoby samemu posłuchać, ale niestety nie znalazłem w Krakowie salonu, który posiadałby w/w wzmacniacze. W związku z tym oraz z faktem, że największe różnice brzmieniowe są w kolumnach, nastawiam się na zakup w ciemno po Waszych opiniach.

Oczywiście jestem też otwarty na wszelkie inne propozycje. Jeśli obecnie któryś sklep ma coś w promocji i byłoby to dobrym zakupem, albo jeśli ktoś ma coś ciekawego w Outlecie to również proszę o informację 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Zdecydowanie polecam Yaqin MS-30L, ewentualnie warto minimalnie dołożyć do polskiej konstrukcji Fezz Audio Silver Luna.

Zapraszam na odsłuchy.

Silver Luna też jest ciekawa, ale niestety nie posiada wyjścia słuchawkowego. Zapomniałem wspomnieć w poście, że chciałbym z niego korzystać (do napędzenia monitorów dousznych 50 Ohm plus pełnowymiarowych słuchawek) i dobrze by było, gdyby prezentowało w miarę dobrą jakość (jeśli byłby to po prostu sygnał po lampach mocy, ale odpowiednio obniżony pod wymagania słuchawek to takie coś by mi wystarczyło). 

5 godzin temu, Kubakk napisał:

za mały budżet by się bawić w wzmacniacz lampowy , 5-6tyś jak będzie wtedy warto coś pomyśleć

Naprawdę w takim budżecie ~3 tyś tranzystorowe będą o wiele lepsze? Szczerze mówiąc jestem zdziwiony, widziałem że nie raz ludzie budują niewielkie i tanie konstrukcje lampowe DIY, które brzmią bardzo fajnie, więc myślałem, że kupując coś droższego i gotowego można będzie liczyć na chociaż przyzwoity sprzęt. Może to zależy od punktu widzenia? Ja naprawdę nie mam jakiś bardzo wygórowanych wymagań i nie miałem jeszcze styczności ze sprzętem typowo high-endowym za wiele tysięcy :)

 

Pojawił się jeszcze jeden mały trochę śmieszny problem... Jedyne miejsce gdzie mogę umieścić wzmacniacz ogranicza jego głębokość do maks 38 cm, a MS-30l ma 42 cm :( A z racji wynajmowanego mieszkania niestety nie mogę zawiesić TV na ścianie i postawić wzmacniacza zamiast niego. Miejsce obok też już zostało zagospodarowane na umiejscowienie głośników, a kolejnej przestrzeni niestety nie wynajdę. 

 

 

Podsumowując szukam niedużego wzmacniacza (wystarczy nawet 2x10W na kolumny, bo nie słucham głośno), który pełniłby jednocześnie funkcję wzmacniacza słuchawkowego. Yaqin MC5881a spełnia te kryteria, czy ktoś go może posiada i mógłby co nieco o nim napisać? Super byłoby się też wstępnie rozeznać czego mógłbym się spodziewać po połączeniu go z Nota 550x. 

Kurczę, muszę jednak spróbować samemu przesłuchać takiej kombinacji gdzieś w okolicy Krk 🤔  

PS: ostatecznie jestem w stanie troszkę dołożyć jeśli znajdzie się coś pasującego do moich wymagań i dużo lepszego niż w/w yaqin. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem budżet jest za mały na wzmacniacz lampowy. Kupujesz w tej cenie produkt może i wykonany dobrze ale po prostu prezentujący przeciętną jakość dzwieku.

Rozumiem że chodzi o design? Wygląd? Świecące lampki tak?

Druga sprawa to zmień w pierwszej kolejności kolumny. Jak chcesz uzyskać lepsze brzmienie to Nota 550X Ci na to nie pozwoli.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...