Skocz do zawartości

WHARFEDALE EVO2-30 WHARFEDALE EVO2-8 - amplituner


Deniol

Recommended Posts

Dzień dobry Szanowni Forumowicze, 

Wpadł w moje posiadanie zestaw kolumn WHARFEDALE EVO2-30, WHARFEDALE EVO2-8 oraz subwoofer. Podłączyłem do amplitunera ONKYO HT R538 i naprawdę słychać różnicę w stosunku do poprzednich kolumn. Myślałem już wcześniej o zmianie całego systemu więc ze względu na nowe (stare) kolumny chciałby zacząć od zmiany amplitunera.  Jaki będzie pasował pod te komuny. Lubię raczej muzykę "techniczną" - dynamiczną i z bassem.  Budżet to 3000 - 3500 PLN. 

Trudno mi powiedzieć, czy to mam być amplituner stereo, czy AV - czasami obejrzę film na Netflixie ale generalnie sprzęt ma być dedykowany do muzyki. 

Dzięki za wsparcie i rekomendacje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeżeli zależy Ci, głównie na słuchaniu muzyki to proponuję żebyś zainteresował się wzmacniaczem stereofonicznym, który będziesz mógł wykorzystać do oglądania telewizji lub filmów.

Jednym, z ciekawych przykładów w swojej cenie to Nad C338: https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/c338.html

Otrzymasz też dodatkowo Chromecast i Bluetooth, które mogą być miłym dodatkiem. Zapraszamy Cię na odsłuchy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, S4Home napisał:

No to Ty nam powiedz. Masz kolumny pod kino?

Masz do tego centralny jeszcze?

Skoro juz pod 538 gra Ci dobrze to nawet zmiana an amplituner kinowy wyższej kalsy przyniesie bardzo duzą poprawę. Polecam Yamaha 6A albo

 

Tak, w tej chwili jest 5.1, przy czym centralny to kolumna Klipsch z poprzedniego zestawu. 

Poprawa jest znaczna, nie trzeba być wyrafinowanym audiofilem, żeby to usłyszeć  🙂

Jeśli chodzi o Yamaha to patrzyłem również na Yamaha MusicCast R-N803D - to jest 2.1 (chyba będę musiał posłuchać obu). Denon X 2700 jest ciekawy. 

 

7 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Jeżeli zależy Ci, głównie na słuchaniu muzyki to proponuję żebyś zainteresował się wzmacniaczem stereofonicznym, który będziesz mógł wykorzystać do oglądania telewizji lub filmów.

Jednym, z ciekawych przykładów w swojej cenie to Nad C338: https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/c338.html

Otrzymasz też dodatkowo Chromecast i Bluetooth, które mogą być miłym dodatkiem. Zapraszamy Cię na odsłuchy!

Witam, 

Czy muszę się wcześniej omówić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Musisz zastanowić się czy lepiej iść w pełne kino czy może postawić na lepszy wzmacniacz stereo. TV spokojnie podłączysz do wzmacniacza stereo, może nie będzie tak przestrzennego brzmienia jak w kinie domowym ale zyskasz zdecydowanie lepszą jakość dźwięku w przypadku słuchania muzyki. 
Z amplitunerów kina domowego możesz rozważyć między Yamahą RX V6a lub cieplejszym Denonem X2700h. 
Jeśli wybór padłby na stereo to weź pod uwagę NAD C326bee + Yamaha WXAD10 lub jeśli cenisz sobie dynamikę to Yamahę A-S701.  Koniecznie posłuchaj kilku opcji i oceń samemu co będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2021 o 08:40, Deniol napisał:

Tak, w tej chwili jest 5.1, przy czym centralny to kolumna Klipsch z poprzedniego zestawu. 

Poprawa jest znaczna, nie trzeba być wyrafinowanym audiofilem, żeby to usłyszeć  🙂

Jeśli chodzi o Yamaha to patrzyłem również na Yamaha MusicCast R-N803D - to jest 2.1 (chyba będę musiał posłuchać obu). Denon X 2700 jest ciekawy. 

 

Witam, 

Czy muszę się wcześniej omówić? 

Witaj,

Tak, wszystkie prezentacje umawiamy z wyprzedzeniem. Możesz wysłać maila, koledzy z wybranego salonu skontaktują się z Tobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...