Skocz do zawartości

Wybór amplitunera (Marantz 6015)


pytol

Recommended Posts

 (Drodzy, 

Prośba o pomoc w wyborze amplitunera,  który ma zasilić kino domowe: Dali ikon 6mk2 + Sub Rel. Teraz gra to z HK AVR 460, jest całkiem nieźle (choć potencjał kolumn raczej niewykorzystany), ale brakuje spotify.

Muzyka to głównie rock.

Myślałem o Martantzu 6015, podobno dobrze się dogaduje z Dali - tak twierdzi sprzedawca. Co Wy sądzicie, co możecie polecić w budżecie do 6k?

Edytowano przez pytol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Gorąco, zachęcamy Cię do odsłuchu najnowszego modelu Yamahy, RXA2A 

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/amplituner-kina-domowego-musiccast-yamaha-rx-a2a.html?gclid=EAIaIQobChMIj_bBmNuD7wIVDeztCh2TRwF9EAAYASAAEgIWE_D_BwE

Świetnie wyposażony, wydajny, nie obawia się trudniejszych głośników, a przede wszystkim ma dość łagodny charakter dźwięku co nie będzie 

żadnym hamulcem do Twoich głośników. Zapraszamy Cię do sprawdzenia tego urządzenia w naszych salonach Tophifi lub u Ciebie w domu!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Ani Yamaha RXA2A ani Marantz 6015 Dlaczego?

9 godzin temu, pytol napisał:

Teraz gra to z HK AVR 460, jest całkiem nieźle (choć potencjał kolumn raczej niewykorzystany), ale brakuje spotify.

Bo mimo starości AVR 460 był bardzo dobrym modelem.

Chcesz uzyskać realnie poprawę a nie tylko zmianę funkcjonalności? Spotify możesz dołożyć prosta przyłączką. Chyba nie o to chodzi?

Yamaha 1080 albo NAD T758V3i albo Arcam AVR10

 

Zapraszam po wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem Ani Yamaha RXA2A ani Marantz 6015 Dlaczego?

Bo mimo starości AVR 460 był bardzo dobrym modelem.

Chcesz uzyskać realnie poprawę a nie tylko zmianę funkcjonalności? Spotify możesz dołożyć prosta przyłączką. Chyba nie o to chodzi?

Yamaha 1080 albo NAD T758V3i albo Arcam AVR10

 

Zapraszam po wyceny

Nie mam porównania z innymi amplitunerami, ale jak na moje ucho nie jest źle, a skoro może być lepiej to czemu nie.

Wydając kasę chciałbym oczywiście uzyskać poprawę, ale również funkcjonalności oferowane przez nowe sprzęty. Według Pana jaki sprzęt by to zapewnił?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pytol napisał:

Wydając kasę chciałbym oczywiście uzyskać poprawę, ale również funkcjonalności oferowane przez nowe sprzęty. Według Pana jaki sprzęt by to zapewnił?

 

23 godziny temu, S4Home napisał:

Yamaha 1080 albo NAD T758V3i albo Arcam AVR10

Odpisałem od razu.

Chyba że tylko funkcjonalność i akceptujesz wydanie tysięcy zamiast kilku stówek na Ieast M5. To moim zdaniem zakup nowego amplitunera da Ci tylko to. Skoro Harman działa.

Jak zmieniać to na coś przede wszystkim! Brzmiącego lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pytol napisał:

a co sądzicie o zdobywcy nagrody EISA - Denon 4700H? Jak radzi sobie w stereo?

Na nagrody EISA patrzyłbym z dystansem. Ale x4700h to akurat obiektywnie b. dobry sprzęt. Moim zdaniem, podłączony do dobrej końcówki mocy stereo będzie się sprawował bardzo dobrze. Na wewnętrznym wzmacniaczu na pewno nieco gorzej, ale przy zestawieniu go z łatwymi do napędzenia głośnikami, prawdopodobnie wystarczająco dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę obiektywny, bo właśnie takiego Marantza nabyłem, skusiła mnie okazyjna cena (<5k). Nie mam też jakiegoś specjalnego porównania do innych sprzętów. Dostawiłem do tego Fyne Audio F501, z centralem do kompletu i subem REL HT1003. Zwykle słucham muzy na Pure Direct, gdy słucham radia internetowego dodaję basu. Czasem wydaje mi się go mało, ale to zależy od głośności i tego, czy chcę słuchac muzy w jej naturalnej postaci czy sobie dodawać. Nie mam jeszcze tylnych kolumn, ale na zestawie 3.1 podłączyłem BD z płytą Avengers End Game, to w pewnym momencie ściany się zatrzęsły. Podoba mi się, że "trzęsą się" gdy jest łubudu na ekranie, a nie cały czas. Z tym, że jeszcze nie miałem czasu pozwolić sprzętowi ustawić się przez Audyssey. Z pewnością warto byłoby, gdyby kolumny miały większą skuteczność, moje grają dobrze przy większych poziomach głośności, jak mi się wydaje. W sensie dają więcej dołu. Ale to też pewnie kwestia i sprzętu i gustu. Bas nie dudni, to dla mnie ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jednak posłuchać nowego modelu RXA2A, bo co niektórzy mogą się zdziwić :)

Zdążyliśmy porównać go z modelem RXA1080 i mamy różne obserwację. Powiedziałbym, że nowy RXA2A brzmi niewiele gorzej, a w dodatku jest 

bardziej rozwiniętym modelem.

NadT758v.3 będzie brzmiał inaczej, z innym charakterem. Jak to zazwyczaj bywa, wypadałoby sobie porównać na własne uszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Powiedziałbym, że nowy RXA2A brzmi niewiele gorzej, a w dodatku jest 

bardziej rozwiniętym modelem.

Przepraszam że drążę. W czym rozwinięty? Też ma 7 kanałów. Jest obcięty z wejść cyfrowych i PRE OUTów i przede wszystkim zasilacz 1050 W vs 590 W. To że ma 8K?

To po prostu następca 860. Ta sama klasa.

Denon X 4700 fajny sprzęcik. Ale nie tani. nie zagra lepiej niz 3700 + końcowka za 2k.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

Przepraszam że drążę. W czym rozwinięty? Też ma 7 kanałów. Jest obcięty z wejść cyfrowych i PRE OUTów i przede wszystkim zasilacz 1050 W vs 590 W. To że ma 8K?

To po prostu następca 860. Ta sama klasa.

Denon X 4700 fajny sprzęcik. Ale nie tani. nie zagra lepiej niz 3700 + końcowka za 2k.

Piotr

 

Dziękuję za odpowiedź.

Gdzieś na forum przeczytałem, że nie łączy się Denona z Dali - to prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

Przepraszam że drążę. W czym rozwinięty? Też ma 7 kanałów. Jest obcięty z wejść cyfrowych i PRE OUTów i przede wszystkim zasilacz 1050 W vs 590 W. To że ma 8K?

To po prostu następca 860. Ta sama klasa.

Denon X 4700 fajny sprzęcik. Ale nie tani. nie zagra lepiej niz 3700 + końcowka za 2k.

Piotr

 

To, że jest obcięty z PRE OUT, to Twoim zdaniem wada? 

-8K może się przydać, patrząc na rozwój materiału. Lecz miej na uwadze, ze starsze modele przestaną pomału być wspierane a to potęguję wielką zmianę na korzyść RXA2A.

Model RXA860 jest modelem sprzed 3 lat dla Twojej wiadomości :) , jeśli jest następcą to już RXA 880, który właśnie wyszedł z oferty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pytol napisał:

Gdzieś na forum przeczytałem, że nie łączy się Denona z Dali - to prawda?

Zalezy których modeli. Ale prawda.

Generalizując prawda.

7 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

To, że jest obcięty z PRE OUT, to Twoim zdaniem wada? 

-8K może się przydać, patrząc na rozwój materiału. Lecz miej na uwadze, ze starsze modele przestaną pomału być wspierane a to potęguję wielką zmianę na korzyść RXA2A.

Model RXA860 jest modelem sprzed 3 lat dla Twojej wiadomości :) , jeśli jest następcą to już RXA 880, który właśnie wyszedł z oferty :)

Próbuje zrozumieć gdzie przy takich oszczędnościach jest "rozwiniętym" jak to ująłeś. To wszystko.

Oczywiscie chodziło mi o 880. Jeśli 8K a wiemy sami jak jest z 8K w amplitunerach jest tą korzyścią to ja dziękuje.

4 godziny temu, Jack Frost napisał:

Wspominanie o potencjalnej obsłudze 8k (której aktualnie nie ma) na dzień dzisiejszy jako zalety to jeden z mniej sensownych argumentów.

Patrząc na rozwój materiału oraz urządzeń natywnie go obsługujących to upłynie jeszcze bardzo dużo wody w Yangtze zanim to trafi do mainstreamu. 

I wolę 1080 :)

To wszystko

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, byś żałował po wyborze tego Marantza. Spróbuj go bezpośrednio porównać z obecnym będziesz wiedział więcej. Ja nie narzekam ale to przecież subiektywne. Zwłaszcza, że po latach słuchania muzyki na byle czym jestem przyzwyczajony do dodawania "basów i wysokich" a teraz zwykle wystarcza mi tryb pure direct. Powiedziałbym, że Marantz nie podbarwia basu i wysokich i raczej jest nautralny, możesz słuchać głośniej muzy przez dłuższy czas i nie męczy. Ale to efekt całości, ampli i głośników, stąd dobrze, jakbyś sprawdził u siebie na twouch kolumnach. Mnie np. zestaw Marantz 6015 i Monitor Audio Silver zmęczył po kilkunastu minutach słuchania. Ale to kwestia zawsze indywidualna. Spróbuj pożyczyć, niektóre salony dają takie możliwości. Sprzęt sam w sobie jest wart grzechu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, TomekN napisał:

 A co, zaleta??

Klienci kupujący amplitunery do kilku tysięcy złotych, zwykle nie rozbudowują swoich amplitunerów o dodanie wzmacniacza. Dlatego też Yamaha podjęła decyzja o zaprzestaniu.

Ponadto często mamy porównanie w salonach naszej elektroniki Yamahy (do kina) oraz konkurencji i szczerze mówiąc a raczej pisząc śpimy spokojnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Klienci kupujący amplitunery do kilku tysięcy złotych, zwykle nie rozbudowują swoich amplitunerów o dodanie wzmacniacza. Dlatego też Yamaha podjęła decyzja o zaprzestaniu.
Ponadto często mamy porównanie w salonach naszej elektroniki Yamahy (do kina) oraz konkurencji i szczerze mówiąc a raczej pisząc śpimy spokojnie :)

Zaskakująca informacja. Szybciej bym się spodziewał likwidacji takich gniazd jak Component Video (w 2021, srsly?), Phono-In, itd. Pre-outy, chociaż na fronty, wydają się wręcz niezbędne, aby z amplitunera wydusić jako takie stereo. A biorąc pod uwagę fakt, że zaraz będzie na rynku wysyp tanich i dobrych wzmacniaczy klasy D w cenie paruset złotych, ta decyzja Yamahy jest tym bardziej zaskakująca.

Ja w każdym razie już sprzedałem swoją Yamahę i kupiłem Denona. Tak więc męczyć nie będę, spijcie spokojnie 😅

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie rację.

Wynika to niestety z tego że producenci idą w to co klient chce.

A nie to co powinno być. Rynek idzie w złą stronę. Ale klienci to akceptują i coraz bardziej się to pogłębia.

8 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Z drugiej strony potrzeba phono w amplitunerze jest znacznie wyższa a niż pre out

Bo patrząc na klinetów się z Wami zgadzam.

Osobiście uważam że podłączanie gramofonu do Amplitunera kinowego za 3k to po prostu mezalians.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle tak było, przy produkcie mainstreamowym daje się to co albo to co pomoże marketingowo sprzedać taki produkt (4k, 8k etc.) i/lub zadowoli większość Kowalskich, zdejmujących produkt z półki w Media Markt robiąc zakupy na święta. Promil skorzysta z dodatkowej pomocy jak forum, jeszcze mniejsza garstka faktycznie zagłębi się w temat i uzna, że wie co chce i uda się do salonu audio. Zdecydowana większość jednak ściągnie produkt audio z półki w markecie bo nie ukrywajmy, to jest jednak w skali Europy przedmiot o wartości minimalnej pensji w Niemczech a nie 6000 PLN, które może powodować finansowy problem dla kogoś z Ukrainy lub Białorusi. Albo Polski.

Phono teraz w modzie to i producent dodaje bo ludzie w 99% podłączają cokolwiek co kupią bo po prosu chcą mieć. i być częścią większej grupy. Albo chcą pokazać znajomym, że kupili nowy sprzęt audio (cokolwiek to znaczy), a jeśli z tyłu jest jeszcze dużo gniazd, które zawstydziłyby w swoim czasie wojennego żaglowca USS Pennsylvania, to już w ogóle "git malinka" chociaż Kowalski i tak nigdy nie podłączy tylu głośników.

Sam się do nich zresztą zaliczam bo dla mnie to bardziej gadżet i zachcianka niż cel aby znaleźć najlepszy możliwy gramofon do najlepszego możliwego wzmacniacza w danych poziomach cenowych 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...