Skocz do zawartości

Pomoc w doborze używanych kolumn i CD do wzmacniacza Vincent SV-400


Marcin_sliwka

Recommended Posts

Witam jestem tu nowy,

Potrzebuje pomocy w doborze używanych kolumn i odtwarzacza CD do wzmacniacza Vincent SV-400 zakupiłem go okazyjnie od kolegi (za 600zł tylko ze względu na pewne źródło i wyjątkowo dobrą cenę + barter stwierdziłem, że to okazja)

Wcześniej miałem plan zakupić nowy zestaw w stałym miejscu moich zakupów sprzętowych w Q21 ale niestety musiałem zweryfikować plany ze względu na wiadomość o nowym członku rodziny który urodzi się po wakacjach.

W Q21 byłem na odsłuchu przed zamówieniem nowych klocków i z słuchanych wzmacniaczy urzekł mnie Audiolab 6000A i Cyrus ONE dla mnie grały dość podobnie podłączone były do KEF Q350, później  Kef Q750 i na końcu Cabasse Jersey MC170 . Słuchałem jeszcze wzmacniacza atoll-a chyba 100 ale kompletnie mi nie podszedł. Kolumny podłogowe grały dla mnie lepiej ale to pewnie ze względu na różnicę klasową jeśli chodzi o kolumny

Do tej pory używałem sprzętu do słuchania sprzętu z kina domowego wzmacniacz yamaha rx-v667 + odtwarzacz yamahy blurey + głośniki Quadral Q500 + streamer yamahy. 2 lata temu przeniosłem się do nowego domu na wieś z mieszkania w bloku i już wtedy marzyło mi się jakieś stereo ze względu na sporą ilość płyt CD i winyli.

Na dzień dzisiejszy nowy sprzęt na który przed niespodzianką miałem budżet  w wysokości 8000-9000zł mnie nie stać ( wzmacniacz+kolumny+odtwarzacz CD), teraz mój budżet się skurczył do 3000zł ( używane cd + używane kolumny - wzmacniacz już mam).

Miejsce do odsłuchu to salon 27m2 sprzęt będzie ustawiony na jednej ścianie od długości 5 m ( salon to kwadrat)

Wzmacniacz jak już wspomniałem mam Vincent SV-400 potrzebuje dobrać do tego używane kolumny i CD. Możecie coś polecić jakieś modele kolumn które będą pasowały do tego wzmacniacza dostępne ogólnie na rynku wtórnym ( chodzi głównie o dobraną moc - czy wzmacniacz sobie poradzi napędzić taki głośnik) oraz napęd CD.

Nie mam chyba zapędów audiofilskich i nie będę też czuł bardzo dużych różnic w odsłuchu. Nie zamierzam też inwestować w nie wiadomo jakie okablowanie skorzystam z tego co już mam ( kable głośnikowe Klotz 2x2,5 + kable RCA melodika)

Słucham głównie rocka, sporo koncertów, muzyki klasycznej i jazzu. Raczej na mniejszych decybelach niż głośno. Zależy mi aby przy cichym graniu była słyszalna przestrzeń i detaliczność ( choć sam nie wiem czy umiem wyrazić słowami o co mi chodzi).

Reasumując: potrzebuje wskazówki jakie kolumny i CD polecacie z dostępnych popularnych używanych tak abym się zmieścił w kwocie 3000 zł ( całość). Będę wdzięczny za pomoc i wskazówki.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...