Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze soundbaru


Rocco

Recommended Posts

Witam, chciałbym prosić o pomoc w wyborze soundbaru. Wiem, że nie jest zbyt wielu fanów na tym forum tego typu sprzętu. Od razu zaznaczam że nie jestem audiofilem dlatego proszę o wyrozumiałość że nie posługuje się fachowym słownictwem. Klasyczne stereo odpada, niestety żona nie chce o tym słyszeć, a jak wiadomo lepiej z żonami nie zadzierać. Wiem że są tutaj profesjonalni sprzedawcy sprzętu audio i dlatego proszę o pomoc. Wstępnie wyselekcjonowalem sprzęt. Ogólnie mam dość duża otwarta przestrzeń z wydzielonymi strefami. Całość ma ok. 60 M2. Strefa gdzie będzie stał soundbar ma ok 25m2. Z boku znajdują się ściany kanapa stoi w odległości ok. 5m za nią wolna przestrzeń ok. 2 m. Po lewej stronie od kanapy pustka czy zaczyna się jadalnia, a za nią kuchnia. Po przeczytaniu kilku artykułów pod uwagę wziąłem. 

1. Definitive technology slim studio.

2. Bluesound pulse soundbar 2i (bez subs)

3. Sonos arc (bez suba)

4. Teufel cinebar pro.

Soundbar służyłby wiadomo jako głośnik do tv, oraz filmy Netflix, muza tidal, YouTube, itp. Muzyka i filmy 50%na 50%.

Zależy mi na fajnym dzwieku z kopniakiem, tak jak pisałem audiofilem nie jestem.

A może macie jakieś inne propozycje do ok. 4 tys. zł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze już sam nie wiem, bluesound, sonos i definitive, mają dobrą opinię nawet w portalach branżowych. Myślisz że za 4 tys kupię sensowne głośniki i wzmacniacz. Zależy mi na funkcjach sieciowych. W grę wchodzi tylko nowy sprzęt. W mieście mam RMS i Top hi-fi.

Edytowano przez Rocco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z soundbarem, ja też jeszcze miesiąc wstecz byłem napalony na taki sprzęt ale po dłuższym zastanowieniu i po wielu godzinach czytania różnych mądrości w necie, (m.in tego forum) doszedłem do wniosku że nawet budżetowy zestaw kina domowego zagra o wiele lepiej niż najdroższy soundbar. Doradzono mi Denona S750H, kolumny Quadral 6500, sub Magnat 302a. I myślę że taki zestaw zamiecie każdy, najdroższy soundbar. I to za niewiele wincej piniendzy niż chcesz wydać 😁😜. Trzeba czytać i słuchać obeznanych w temacie audio. Mam nadzieję że tez szybko się wyleczysz z soundbarow 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Critt napisał:

Daj spokój z soundbarem, ja też jeszcze miesiąc wstecz byłem napalony na taki sprzęt ale po dłuższym zastanowieniu i po wielu godzinach czytania różnych mądrości w necie, (m.in tego forum) doszedłem do wniosku że nawet budżetowy zestaw kina domowego zagra o wiele lepiej niż najdroższy soundbar. Doradzono mi Denona S750H, kolumny Quadral 6500, sub Magnat 302a. I myślę że taki zestaw zamiecie każdy, najdroższy soundbar. I to za niewiele wincej piniendzy niż chcesz wydać 😁😜. Trzeba czytać i słuchać obeznanych w temacie audio. Mam nadzieję że tez szybko się wyleczysz z soundbarow 😉

Te kolumny to  do kina 5.0?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj jest problem, kino kompletnie odpada ze względu na kable. Nie ma opcji żeby żona zgodziła się na kable na podłodze 😐 Moze  jeszcze na stereo by się zgodziła po ciężkich pertraktacjach. Swoją drogą zastanawiam się skąd np.  Sonos arc, bluesound pulse bar czy definitive mają tak dobre opinie🤔

Edytowano przez Rocco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rocco napisał:

Całość ma ok. 60 M2. Strefa gdzie będzie stał soundbar ma ok 25m2. Z boku znajdują się ściany kanapa stoi w odległości ok. 5m za nią wolna przestrzeń ok. 2 m. 

Masz duże pomieszczenie do nagłośnienia moim zdaniem jak STEREO to kolumny podłogowe. Coś z używanych bierzesz takowe pod uwagę? 

Z jednej strony albo kable na podłodze i dobry dźwięk, z drugiej strony zgrabny soundbar i kiepski dźwięk. Zabierz Żonę do salonu audio i posłuchajcie kilku zestawów w tym i soundbar też 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rocco napisał:

No i tutaj jest problem, kino kompletnie odpada ze względu na kable. Nie ma opcji żeby żona zgodziła się na kable na podłodze 😐 Moze  jeszcze na stereo by się zgodziła po ciężkich pertraktacjach. Swoją drogą zastanawiam się skąd np.  Sonos arc, bluesound pulse bar czy definitive mają tak dobre opinie🤔

Nie masz listw przypodłogowych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kubad napisał:

Stereo to dobry kierunek, kolumny podłogowe dobrać dla żony jako element umeblowania mieszkania, tak może przejdzie :)

Boje się że te 4 tys. to może być za mało żeby poszaleć, nie mówiąc już o dizajnie 😉. Gdybym miał z 7 tysi to już trochę co innego.

4 minuty temu, Artsky napisał:

Ja bym zmienił żonę ;)

🤔😁 W sumie o tym nie pomyślałem. 

1 godzinę temu, RLC napisał:

Masz duże pomieszczenie do nagłośnienia moim zdaniem jak STEREO to kolumny podłogowe. Coś z używanych bierzesz takowe pod uwagę? 

Z jednej strony albo kable na podłodze i dobry dźwięk, z drugiej strony zgrabny soundbar i kiepski dźwięk. Zabierz Żonę do salonu audio i posłuchajcie kilku zestawów w tym i soundbar też 😉

Myślałem raczej o nowych, jakoś obawiam się używanego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rocco napisał:

Myślałem raczej o nowych, jakoś obawiam się używanego sprzętu.

Mógłbyś zaoszczędzić parę groszy na używanych i kupić po prostu lepsze kolumny. 

Te z naszej forumowej giełdy ale czy aktualne?  

Ten kącik z TV całkiem zgrabny kabli też nie będzie za bardzo widać 😉

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC napisał:

Mógłbyś zaoszczędzić parę groszy na używanych i kupić po prostu lepsze kolumny. 

Te z naszej forumowej giełdy ale czy aktualne?  

Ten kącik z TV całkiem zgrabny kabli też nie będzie za bardzo widać 😉

 

Tak, pod stereo ten kat jest ok. Kuszące te Heco, najgorzej że odbiór osobisty. Z Białegostoku do Wrocławia kawałek😉. Takie heco dobrze zgrywają się z Yamaha? Lubię ciepłe, miękkie brzmienie. 

Edytowano przez Rocco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...