Skocz do zawartości

Marantz pm6007 + Polk s20e?


Fradio

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim, 

Zwracam się do Was z pytaniem czy połączenie Polk s20e z wzmacniaczem będzie dobrym połączeniem? 

Od dłuższego czasu zbierałem się do kupna czegoś fajniej grającego od kilkunatoletniej wieży. Trafiła się fajna cena na Polk s20e i chciałem dobrać coś co je napędzi. W trakcie poszukiwań trafiłem na tego marantza. Co sądzicie o tym połączeniu? 

Pokój około 16m, przy czym jest to lokalizacja tymczasowa. 

Zastosowanie to Muzyka w dość szerokim zakresie(rock, rock progresywny, jazz, nie raz coś spokojniekszego w stylu Agnes Obel czy Massive attack) ale także sporo czasu będą to filmy czy seriale. 

Za źródło służyć będzie głównie komputer, mam w karcie wyjście cyfrowe. Od czasu do czasu telefon, a w przyszlosix może tv. 

Z słuchawek używam bayerdynamic dt990pro i  calkiem pasuje mi ich brzmienie. 

Co sądzicie o takim zestawie? Wzmacniacz nie będzie przewymiarowany od te głośniki? 

Najlepiej było by odsłuchać osobiście ale nie za bardzo mam aktualnie możliwość.

Dzięki 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, miałem na myśli czy nie będzie to zbyt wysoki model jak na te kolumny. 

W cenie jest wyraźnie droższy od tych kolumn i zastanawiam się czy nie celuje trochę za wysoko jak do nich? 

 

Bardzo mnie zastanawia jak będzie to brzmiało jako połączenie. Marrantz jest często polecany, kolumny też zbierają dobre opinie. Tylko pytanie jak  się to łączy brzmieniowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Połącznie Marantza PM6007 i Polk Audio S20e jest jak najbardziej poprawne i uzyskasz brzmienie dynamiczne z szybkim i dobrze kontrolowanym basem. 
Wspomniałeś, że masz Beyery DT990 PRO i brzmienie Ci odpowiada. W takim przypadku warto byłoby w przypadku S20e rozważyć wzmacniacz NAD C356bee ( w tym przypadku musiałbyś dokupić Fiio D03k do podłączenia TV) lub Audiolab 6000a. W obu przypadkach uzyskasz muzykalniejszy charakter brzmienia z zachowaniem dynamiki. 

Odnośnie kabli coaxialnych i długości typu 10m może być różnie. Kabel musi być dobrze ekranowany. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem na żywo kolumn Polk S20E, za to aktualnie mam u siebie wzmacniacz Marantz PM6007 i mam bardzo pozytywne doświadczenia. 
Wykonanie jest całkiem solidne jak na ten przedział cenowy, elementy są dobrze spasowane, terminale głośnikowe są dobrej jakości, śruby i podkładki w złotym kolorze, pozłacane gniazda RCA. 
Mały zgrzyt to plastikowe boczki wzmacniacza na przednim panelu (jedynie środkowa część jest wykonana ze szczotkowanego aluminium). 
Ogromnym plusem jest także charakterystyka działania potencjometru głośności, na co mało kto zwraca uwagę. Otóż moim zdaniem w tym wzmacniaczu jest ona rewelacyjna, ponieważ wraz z przekręcaniem potencjometru "volume" od zera, głośność na początku rośnie wolno - jeszcze w okolicach pozycji gałki na godzinę 9, jest umiarkowana głośność. Dopiero w okolicach pozycji na godzinę 10 robi się głośno i jednocześnie głośność zwiększa się coraz szybciej. Jest to bardzo wygodne, ponieważ dzięki temu można bardzo precyzyjnie i bezproblemowo ustawić niską głośność np. wieczorem lub w nocy. 
Dla porównania, w moim starym Marantz PM7000, który sprzedałem, charakterystyka potencjometru była zupełnie inna i denerwująca, bo już w pozycji na godzinę 9 było głośno i trudno było precyzyjnie ustawić głośność na niskim poziomie np. w nocy. 

Kolejna rzecz jaka pozytywnie mnie zaskoczyła, to moc tego wzmacniacza. 
Według specyfikacji ma jej niewiele, bo jedynie 2x 45W przy 8 ohm oraz 2x 60W przy 4 ohm. Wydawać by się mogło, że wystarczy to co najwyżej do napędzenia niewielkich kolumn podstawkowych. Jednak w praktyce okazało się, że wzmacniacz nie ma najmniejszych problemów z zasileniem dużych kolumn podłogowych (naprawdę dużych), z 30 cm wooferem, mowa tutaj o Cerwin-Vega! XLS 12. Jest w stanie zagrać naprawdę bardzo głośno i rozbujać głośniki niskotonowe do sporego wychyłu bez przesterowania. Po tak niskiej mocy w specyfikacji tego się nie spodziewałem. Brawo! 

Kolejną, może niewielką zaletą jest tez przyjemne działanie potencjometrów regulacji barwy oraz funkcja automatycznego wyłączania po 30 minutach bezczynności, którą można dezaktywować. 

Samo brzmienie to indywidualna sprawa i najlepiej odsłuchać samodzielnie. Napiszę jedynie, że nie mam mu nic do zarzucenia odnośnie brzmienia. Jest ono na bardzo dobrym poziomie. 

Jeśli chodzi o wady, to są naprawdę drobne i można je spokojnie pominąć, jednak dla porządku, moje spostrzeżenia: 

  • plastikowe boczki na froncie nieco psują efekt wizualny, jest minimalnie inna barwa napisu "min" na metalowej części po lewej stronie potencjometru niż napisu "max" na plastikowej części po prawej stronie;
  • selektor źródła ma mało wyczuwalne przeskoki, a sama zmiana źródeł nie "trafia" idealnie w przeskok selektora;
  • za każdym razem podczas włączania, gdy przekaźnik załącza wyjścia głośnikowe, w głośnikach pojawia się cichutki "stuk", taki sam stuk występuje za każdym razem podczas wyłączania wzmacniacza. 

 

Ogółem bardzo polecam ten wzmacniacz, uważam, że to naprawdę udany model. Ma wiele istotnych zalet i kilka drobnych, mało istotnych i nie przeszkadzających wad. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunęło mi się jeszcze kilka pytań 

1) jako że komputer ma tylko zwykle wyjścia jack, do podłączenia wzmacniacza użyję fiio e10k i kabla coax. Czy w takim zastosowaniu jako konwerter usb/spdif fiio będzie miał duży wpływ na brzmienie? 

2) Czy taki pm6007 ma jakieś zalety w stosunku do 3x tańszego smsl q5pro? Czy odbije się to jakoś na dźwięku czy po prostu to inna konstrukcja i tyle? Pm6007 już w domu czeka na komuny ale się cały czas zastanawiam czy to dobry wybór przy obecnych małych wzmacniaczach. Jeśli w przyszłości będę c chciał zmienić kolumny na jakieś większe, podłogowe to pm6007 da radę? 

3) Jest jakiś tani sensowny adapter Bluetooth? Coś z rozsądna jakością dźwięku? 

Tak żeby puścić radio z telefonu czy jakaś muzykę w tle bez uruchamiania komputera.

Logitech Bluetooth audio adapter wydaje się w porządku i nie jest za drogi. Miał ktoś z nim do czynienia?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po podłączeniu wzmacniacza, tymczasowo do starych głośników od wieży 6ohm słychać delikatne szumienie. Niezależnie od wybranego źródła. Szum słychać nawet z potencjomertem na zero. Po podłączeniu wyraźnie mocniej trochę się zwiększa. 

Po wyłączeniu wyjścia glsonikowego znika. 

Blisko głośnika jest to wyraźnie słyszalne, 3m od tylko jak jest na prawdę cicho jak w nocy. 

Czy to normalne? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Fradio napisał:

Po podłączeniu wzmacniacza, tymczasowo do starych głośników od wieży 6ohm słychać delikatne szumienie. Niezależnie od wybranego źródła. Szum słychać nawet z potencjomertem na zero. Po podłączeniu wyraźnie mocniej trochę się zwiększa. 

Po wyłączeniu wyjścia glsonikowego znika. 

Blisko głośnika jest to wyraźnie słyszalne, 3m od tylko jak jest na prawdę cicho jak w nocy. 

Czy to normalne? 

Raczej nie.

Spróbuj go włączyć do innego gniazda. Jeśli to nadal występuje to go wymień.

15 godzin temu, adamusic napisał:

jak się ma ten marantz (PM6007) do kolumn dali oberon 7 ?

czy takie zestawienie będzie OK ?

Bedzie. To często wybierane połączenie. Co prawda oberon potrafi zagrac deczko lepiej. Ale to na prawdę dobry wzmacniacz.

Zwłaszcza że teraz jest promka na ten set. Więc da się uzyskać lepsza cenę.

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aktualnie zestaw Marantza PM+CD 6007 z oberonem7. Po przygodach z denonem i yamaha teraz nastał marantz, który zawsze mi sie podobał. 

Tyle co mogę powiedzieć o brzmieniu takiego zestawu w stosunku do w/w marek to marantza nie ma agresywności i natarczywości Denona oraz tego otwartego sopranu yamahy. Brzmienie jest oparte o średnice z której wiele slychac. Bas jest ladnie nasycony i o wiele lepiej wypelniony w przejściu w srednice. Nie brakuje go absolutnie, wydaje się ze jest go tyle ile w yamaszce, z ta roznicą ze yamaha ma deficyt wysokiego basu przez co czasem brzmieniu brakowalo masy. Marantz nie cofa niskiego srodka i wysokiego basu tak jak yamaha przez co brzmienie jest cieższe i pełniejsze - nie tak lekkie jak z yamahy. Sopran natomiast nie gra na pierwszym planie - raczej dopelnia i przyprawia resztę pasma. Brzmienie w calości jest cieplejsze i wypolerowane. Sluchajac rockowych i metalowych płyt, te które z denonem czy yamaha brzmiały bardzo ostro i natarczywie w marantzu sa uspokojone i bardziej strawne. Brzmienie poprostu spokojniejsze, bardziej dostojne skupione na długie sluchanie a nie robienie efektu wow. 

Dodatkowym plusem jest bardzo fajny DAC - taki sam jak w CD z dwoma trybami pracy - brzmienie cieple i brzmienie bardziej punktowe szybkie. Potwierdzam fajne dzialanie potencjometru głosnosci. Głosnosc przyrasta stopniowo tak, że nawet wieczorem potencjometr nie pracuje na samym poczatku przez co nie ma problemu z nie równym wzmocnieniem kanałów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2021 o 09:36, adamusic napisał:

Czy mógłbyś proszę rozwinąć myśl - bardzo jestem ciekawy i zainteresowany !

Przy nieco droższym wzmacniaczu, mocniejszym oberon gra po prostu ciekawiej, żywo ale i bardzie stereofonicznie.

Pytanie jaki budżet.

Marantz PM 6006/6007 jest tanim dobrym wzmakiem.

Natarczywość Denona? W jakim paśmie? Jak to się przejawiało? Jaki to miałeś model. Bo własnie połączenie Dali z Denonem jest ... mdłe, nudne. I to nie tylko mój komentarz. Więc "natarczywość" nieco dziwi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Przy nieco droższym wzmacniaczu, mocniejszym oberon gra po prostu ciekawiej, żywo ale i bardzie stereofonicznie.

Pytanie jaki budżet.

S4 chodzi mi właśnie o jakieś typy (kilka, max. cztery, pięć). Co do budżetu - chodzi mi o dobre połączenie, "zestrojenie" obu urządzeń ; nie chciałbym deklarować konkretnych kwot, raczej o zdrowy rozsądek, aby cena wzmacniacza była adekwatna do tych kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wracam do was z pytaniem.

Marrantz odpadł ze względu na elektroniczny szum w wysokotonówkach. Drugi egzemplarz to samo a co ciekawe było słychć nawet w sredniotonowych.

Audiolab odpadł przez transformator. Dwa egzemplarze testowane na rózne sposoby.

W między czasie odpadł też smsl sa300. Tu bezproblemowo, ale dzwięk zdecydowanie zbyt matowy, płaski jak by brakowało mu mocy by odpowiednio napędzić przy niższych częstotliwościach.

Dzwiękowo najbardziej odpowiada mi audiolab. Dzwięk jak lubię, wydaje mi się że bardziej neutralny, mniej podkoloryzowany niż marrantz. Marrantz fajny angażujący ale trochę zbyt dużo dołu wychodziło w moim guście. Na pewno robi większe wrażenie. nie umiem opisywać, ale może zrozumiecie. 

 

Jak do powyższych wypada cambrige axa35? Cenowo sporo mniej i będzię trzeba jakiś dac dobrać, tymczasowo mam fiio e10K.

Miał okazję ktoś słuchać tego wzmacniacza? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2021 o 11:33, adamusic napisał:

S4 chodzi mi właśnie o jakieś typy (kilka, max. cztery, pięć). Co do budżetu - chodzi mi o dobre połączenie, "zestrojenie" obu urządzeń ; nie chciałbym deklarować konkretnych kwot, raczej o zdrowy rozsądek, aby cena wzmacniacza była adekwatna do tych kolumn.

Cyrus ONE, Yamaha As 701, Cambridge CXA 81, Dayens menuaetto czy Xindak 06

11 godzin temu, Fradio napisał:

Wracam do was z pytaniem.

Marrantz odpadł ze względu na elektroniczny szum w wysokotonówkach. Drugi egzemplarz to samo a co ciekawe było słychć nawet w sredniotonowych.

Audiolab odpadł przez transformator. Dwa egzemplarze testowane na rózne sposoby.

W między czasie odpadł też smsl sa300. Tu bezproblemowo, ale dzwięk zdecydowanie zbyt matowy, płaski jak by brakowało mu mocy by odpowiednio napędzić przy niższych częstotliwościach.

Dzwiękowo najbardziej odpowiada mi audiolab. Dzwięk jak lubię, wydaje mi się że bardziej neutralny, mniej podkoloryzowany niż marrantz. Marrantz fajny angażujący ale trochę zbyt dużo dołu wychodziło w moim guście. Na pewno robi większe wrażenie. nie umiem opisywać, ale może zrozumiecie. 

 

Jak do powyższych wypada cambrige axa35? Cenowo sporo mniej i będzię trzeba jakiś dac dobrać, tymczasowo mam fiio e10K.

Miał okazję ktoś słuchać tego wzmacniacza? 

Cambridge będzie nieco szybszy i jaśniejszy.

Może sprawdź Magnata MR 780 i Cyrus ONE?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...