Skocz do zawartości

HEOS - odtwarza mi w mp3 zamiast hifi na Marantzu 6015?


Arek_B

Recommended Posts

Witajcie,

Mam pytanie w kwestii odtwarzania muzyki z Dezzer-a: mam konto hifi, czyli mam dostęp do plików w formacie bezstratnym. No i robię sobie testy sprzętu używając apki Heos, i widzę, że kawałki, które odtwarzam są w mp3, bitrate 320. No i mam zagwozdkę: czy słucham w takim razie muzyki w formacie mp3? Marantz podłączony do sieci kablem, nie przez wifi. Konto na Dezeer też hifi. Nie znajduję żadnych innych ustawień, w samym Dezeer też jest ustawiona jakość na max-a. Ma ktoś pomysł? Coś robie nie tak? Będę wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiedział, to sam powiem, co znalazłem. W zasadzie nic, tzn. odtwarzając muzykę z Deezera przez apkę Heos na każdym utworze pojawia się informacja, że format jest mp3, bitrate 320. Nie znalazłem rozwiązania w sieci tak na szybko ale w ogóle dlaczego na to wpadłem? Po uruchomieniu zestawu chciałem wreszcie potestować co potrafi i znalazłem spis 10 kawałków, które dobrze testuja poszczególne elementy audio, a to przestrzeń, a to średnicę itp. No siadam sobie i słucham, i jakoś mało tej przestrzeni, ogólnie kiepsko jak za te pieniądze. I zobaczyłem, że to właśnie w tym formacie muzykę mi odtwarza. Nie rozwiązałem problemu z deezerem, więc na szybko założyłem konto na tidalu, hifi, loguję sie w heos i sprawdzam te same kawałki. Znaczy, nie jestem głuchy, jakbym sprzęt zmienił. No i rzeczywiście przy puszczaniu z Tidala jest flac. Więc usłyszałem i basy, i przestrzeń i detaliczność, w każdym razie nie nieporównywalnym do Deezera poziomie. Ale to pewnie jakiś problem z samym ustawieniem, bo tam tez powinien byc flac i zakładam, że jakość byłaby ta sama. No w każdym razie różnicę między mp3 a flac słychac gołym uchem 😉 I z tego się cieszę najbardziej 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie kawałki na tych platformach są w jakości FLAC. O tym się nie mówi ale niektóre malo popularne moga być w jakości 320

Tez się z tym spotkałem.

Sprawdź może coś ze znanych popularnych otworów czy nadal tak jest.

Może kwestia zmiany w opcjach? Nie wiem nie korzystam z Dezera. Zapytaj @Bogusław Kożyczkowski

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...