Skocz do zawartości

Kino domowe do małego pokoju


Blacksun

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Potrzebuję rady w kwestii "kina domowego" do małego pokoju 13.8m2 (3x4.6m). Zarówno filmów jak i muzyki z youtube (basowej, rockowej, elektronicznej). Nie znam się kompletnie na tego typu sprzęcie (jedynie co nieco caraudio). Głośników przednich nie jestem w stanie położyć na ziemii. Jedyna opcja jaka wchodzi w grę to obok telewizora na szafce. Tylne byłbym w stanie mieć na ziemii. Poczytałem troszkę fora oraz różnego rodzaju "poradniki". Opcji jest kilka. Każda ma swoje plusy i minusy. Z początku myślałem o zachwalanym soundbarze. Jednak z jednej strony ciężko mi uwierzyć by osiągnąć sensowny przestrzenny dźwiek. A do tego gdzieś przeczytałem że one się nie nadają do muzyki. Plusem z pewnością są gabaryty. Nie oczekuję cudów, oczekuję dobrego dźwięku jak na przedstawione warunki. Mam wrażenie że jedyną sensowną opcją wydaje się jakiś sprzęt 5.1. Telewizor: Sony kd-55xe8096. Budżet 500zl - kilka tysi. Proszę o pomoc.

Edit. Chciałbym zaznaczyć że wspomniana szafka ma wysokość 76cm więc przy kolumnach np TAV-606 V.3 głośniki wysokotonowe na 100% nie będą na wysokości uszu słuchacza więc podejrzewam że tego typu opcja nie wchodzi w grę.

Edytowano przez Blacksun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...