Skocz do zawartości

NAD T778


Siloss

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Jestem nowy na forum jak i w temacie dlatego proszę o wyrozumiałość. Chcę skompletować KD oparte o NADA T778. Na początek będzie w/w amplituner i dwie kolumny do dalszej rozbudowy o pozostałe głośniki. Pytanie - na jakie powinienem zwrócić uwagę? Czy np. Klipsch RP-8000F będzie ok? Budżet ok 5-6k na te dwa pierwsze głośniki. Pokój to prostokąt 5 na 7 m. TV i audio stałoby wzdłuż krótszej ściany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, TomekN napisał:

@Siloss Daj znać po paru dniach jak chodzi. Chciałem kupić, ale się bałem błędów, bo to dość nowy produkt

Jasne, że tak ale najpierw jakieś głośniki :) muszę jakiś dzień wygospodarować i zabrać go do jakiegoś salonu na odsłuch. Tyle w teorii gorzej z tym wolnym czasem. Fajnie by było gdy ktoś mnie nakierował na konkretne modele. Co by mogło fajnie zagrać z tym NADem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoł, to pogratulować bo to jest drogi amplituner. Porównywałeś z czymś jeszcze? Podobno też niższy model już bardzo dobrze gra (jak na ampi do kina-T758v.3

Nad często proponuje w katalogach swoją bratnią markę PSB. Może to być jakieś rozwiązanie. W dużym metrażu, wygląda na model X2T. Posłuchaj, sprawdź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Gratulujemy wyboru! W swojej cenie, to wyznacznik, prawdziwego amplitunera do kina domowego!

Przy tym amplitunerze, masz spory wybór głośników. Proponuję zacząć Ci od:

-KEG Q950 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/q950.html  - uzyskasz ładną scenę, precyzję i zrównoważony dźwięk

lub 

-PSB X2T https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/psb-imagine-x2t.html -mocniejszy bas, więcej adrenaliny, duża skala.

Zapraszamy Cię do naszych salonów Tophifi na to porównanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję. Na pewno bez odsłuchu się nie obędzie. Ostatnio sprzęt grający miałem kilkanaście lat temu. To był jakiś denon (nie pamiętam modelu) i jbl'e 5.1. Dzieci już mi wyrosły i dobrze byłoby wrócić do muzyki i KD. Moja lepsza połowa też już za tym tęskni. Chciałbym tak dobrać kolumny żeby to później rozbudować do KD. Melodyjność kolumn na pierwszym miejscu ponieważ częściej będziemy słuchać muzyki niż oglądać filmy.

Edytowano przez Siloss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zbliżone brzmienie brytyjskie.

NAD i Arcam i pewnie Atnhem znalazły by się w jednej grupie. A osobnej właśnie japońskie amplitunery

Moim zdaniem Nad gra nieco bardziej dociążonym dźwiękiem. Przesuniętym w dolny zakres. Arcam równiej.  Ale to i tak domyślnie. Oba mają Dirac więc zostaje to i tak mocno, prawidłowo skorygowane.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Dnia 15.03.2021 o 13:35, Siloss napisał:

Niestety nie słuchałem Arcama.

Ja słuchałem Arcam AVR10 , dla mnie NAD zagrał lepiej , więcej muzyki w muzyce -subiektywnie oczywiście.  Ale może do Arcama się zraziłem bo na 40 min odsłuchu 20 min było ustawiania - ciągle gubił wejscia, sieć itp. Nie wiem , może to przypadłość tego egzemplarza ale wydać 12-15k i bujać się potem z resetem - słabe to jest. Chciałem posłuchać AVR20 ale odpuściłem.

Przydałby się w NAD dobrze wyposażony i wyceniony procesor , takie 778 bez sekcji wzmacniaczy. Pierwszy bym kupił

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...