Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe + wzmacniacz do 5-6k


frc

Recommended Posts

Cześć.

Przymierzam się do zakupu zestawu stereo do 5-6k. Miałem Klipsch RF62 + Amplituner stereo HK 3490. Był to mój 1 zestaw. Musiałem sprzedać i przesiadłem się na "coś" mniejszego i żałuję.

Poszukuję szerokiej sceny, szczegółowości i dobrego podbicia basowego. Idealnie by było jak zastaw pokazałby pazura w filmach akcji.

Pokój 20m - za 2-3 lata możliwa zmiana na większy.

Filmy akcji/muzyka 50/50

Muzyka: Jazz, blues, soft rock, gitara + vocal.

Proszę o kilka propozycji do odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, frc napisał:

Cześć.

Przymierzam się do zakupu zestawu stereo do 5-6k. Miałem Klipsch RF62 + Amplituner stereo HK 3490. Był to mój 1 zestaw. Musiałem sprzedać i przesiadłem się na "coś" mniejszego i żałuję.

Poszukuję szerokiej sceny, szczegółowości i dobrego podbicia basowego. Idealnie by było jak zastaw pokazałby pazura w filmach akcji.

Pokój 20m - za 2-3 lata możliwa zmiana na większy.

Filmy akcji/muzyka 50/50

Muzyka: Jazz, blues, soft rock, gitara + vocal.

Proszę o kilka propozycji do odsłuchu.

Witaj

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zaproponujemy Ci dwie propozycje w oparciu o amplituner sieciowy Yamaha RN803, który będzie mógł miedzy innymi podłączyć pod telewizor + mieć szeroki dostęp do funkcji sieciowych:

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n803d-indiana-line-tesi-661.html

z głośnikami Indiana Line Tesi 661

lub z głośnikami PSB Alpha T20 

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-yamaha-r-n803d-psb-speakers-alpha-t20.html

Tradycyjnie, zapraszam Cię na prezentację do nas, a później na ewentualne wypożyczenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, frc napisał:

Poszukuję szerokiej sceny, szczegółowości i dobrego podbicia basowego. Idealnie by było jak zastaw pokazałby pazura w filmach akcji.

Amplituner stereo Denon DRA-800H który dobrze spisuje się w filmach z kolumnami Klipsch R-620F i basu nie powinno brakować.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sam musisz ocenić czy będzie za duża, żebyś po prostu nie przedobrzył ponieważ tego basu może być na prawdę dużo. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie sprzętu do docelowego pomieszczenia ponieważ po przeprowadzce może być różnie. Poniżej wrzucam temat z relacji użytkownika dotyczącego w/w zestawu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
jeśli cenisz sobie dynamiczne i przestrzenne brzmienie to Klipsch R620f lub r820f to dobry kierunek. W pomieszczeniu około 25m2 możesz spokojnie pomysleć nad większym modelem, który zapewni mocniejszą podstawę basową. W przypadku tych kolumn warto wybrać cieplej brzmiący wzmacniacz taki jak Denon DRA800h lub NAD C326BEE w połączeniu z Yamahą WXAD10. 

Możesz jeszcze zwrócić uwagę na Heco Aurora 1000 w połączeniu z Yamahą RN803d. Zyskasz bogatszą średnicę oraz większą głębię względem Klipsch. Góra oraz dół pasma będzie spokojniejszy. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...